Po kunigo noro laiduoti už ne kartą teistą Arūną Pukelį, pravarde Švinius, susitaikymo protokolą su juo pasirašė ir Enrikas Daktaras. Tačiau tai – dar ne visi nauji slapti koziriai, kuriuos trečiadienį Kauno apygardos teismui pateikė nuteistasis.
Kainos neįvardijo
Lig šiol, kaip jau rašyta, prašęs atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal Nidos ir Juodkrantės evangelikų liuteronų parapijos klebono Jono Liorančo laidavimą, dabar A.Pukelis jau prašo atleisti jį nuo tokios atsakomybės susitaikius su nukentėjusiuoju.
Kad tam neprieštarauja ir jokių pretenzijų jam neturintis E.Daktaras, patvirtina teismui pateiktas judviejų parašais patvirtintas susitaikymo protokolas.
„Pasirašėme jį prieš savaitę. Jokių pinigų už tai E.Daktarui, sutikusiam taikytis geranoriškai, aš nemokėjau ir jokių finansinių įsipareigojimų jam neturiu. Tai buvo mano advokato sprendimas, kuriuo, manau, ši liūdnai pagarsėjusi tema bus išsemta“, – po teismo posėdžio, paties teigimu, vėl „išėjęs į tautą“, žiniasklaidai teigė A.Pukelis.
Tačiau tai buvo dar ne visi Šviniaus ir jo advokato Nerijaus Strazdo atlikti namų darbai, rengiantis skundų dėl daug diskusijų sukėlusio Kauno apylinkės teismo nuosprendžio nagrinėjimui.
Prokuroras nenusileido
Kaip jau rašyta, A.Pukelis dėl E.Daktaro, kuriam buvo sulaužytas delnikaulis, nuskelti keturi dantys bei padarytos kitos traumos, sveikatos sutrikdymo buvo išteisintas. O už neteisėtą laisvės atėmimą, kurį, anot nuosprendį priėmusio teisėjo Virginijaus Kalkausko, A.Pukelis įvykdė vienas, prabangoje besimaudančiam Šviniui skirta tik 2259 eurų bauda, tuo pačiu grąžinant jam ir 8688 eurų piniginį užstatą.
Šį nuosprendį apskundęs prokuroras Egidijus Palaima atkreipė Kauno apygardos teismo dėmesį, kad ir atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikymo pagrindu būtinos tam tikros sąlygos. Viena iš jų – kad asmuo, kuriam tai taikoma, ateityje nedarys naujų nusikaltimų.
„Taip, teisine prasme, A.Pukelis – neteistas, nes jo teistumai jau išnykę. Tačiau buvo net keturi jo teistumai už veikas, susijusias su savavaldžiavimu, kas įrodo jo nepagarbą visuomenės nustatytoms normoms ir tai, kad jis linkęs spręsti įvairias situacijas savais metodais“, – akcentavo prokuroras, siūlantis Šviniui dvejų metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.
Mįslingos charakteristikos
A.Pukelio advokatas, savo ruožtu, tikino teismą, kad susitaikymas – kur kas pozityvesnė aplinkybė už laidavimą. „Nes taip apginami ir nukentėjusiojo interesai, o tai – dar vienas mūsų tikslas“, – sakė N.Strazdas.
Anot A.Pukelio advokato, minėtą jų tikslą įrodo ir tai, kad jo ginamasis geranoriškai sumokėjo buvusiai E.Daktaro darbovietei už įvykio metu šio prarastą telefoną. Gavus prašytą 926 eurų atlygį, ši bendrovė trečiadienio posėdžio išvakarėse savo skundą atsiėmė.
O tai, kad A.Pukelis daugiau tikrai nenusikals, pasak N.Strazdo, turi įrodyti teismui pateiktos kelių jį gerai pažįstančių žmonių bei organizacijų – jau minėto liuteronų kunigo J.Liorančo, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidento Vytauto Nėniaus ir viešosios įstaigos „Tauragės futbolas“ – charakteristikos. Deja, skundus nagrinėjanti teisėjos Danutės Giačaitės vadovaujama kolegija šių, reikia manyti, A.Pukelį liaupsinančių charakteristikų nepagarsino.
Išlįs pro adatos skylutę?
Savo sprendimą, kieno prašymą tenkinti – A.Pukelio, prašančio atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius arba iš viso išteisinti, ar prokuroro, siūlančio siųsti Švinių už grotų, kolegija skelbs Velykų išvakarėse.
Kaip jau rašyta, ankstesnis nuosprendis, kurį prokuroras siūlo panaikinti, buvo A.Pukeliui dovana artėjančių Kalėdų proga. Jis pats, suteikus teisę į paskutinį žodį, šį kartą nedaugžodžiavo: „Jeigu įstatymai leidžia susitaikyti su nukentėjusiuoju, tai prašau tai ir taikyti.“
Iki 2015-ųjų sausio 1-osios Baudžiamasis kodeksas neleido atleisti anksčiau teistų asmenų nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius. Tačiau įsigalioję pakeitimai dabar leidžia taikytis su nukentėjusiaisiais net asmenims, turintiems galiojančius teistumus.
Naujausi komentarai