Pereiti į pagrindinį turinį

Užuomarša emigrantas išlindo pro adatos skylutę

2017-09-13 14:43
DMN inf.

Prieš mėnesį nemažą stresą, kai vietoj Didžiosios Britanijos atsidūrė Kauno policijos areštinėje, išgyvenęs 19-metis tauragiškis gali lengviau atsidusti. Nuspręsta nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl tada Kauno oro uosto kontrolės poste jo kuprinėje aptikto vieno šovinio.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Policijos nuotr.

Kaip jau rašyta, ši nemažą atgarsi sukėlusi istorija nutiko, kai Kauno oro uostas laikinai buvo tapęs pagrindiniais šalies oro vartais. Tą lemtingą rugpjūčio 10-osios rytą šis tauragiškis jau buvo užsiregistravęs skrydžiui į Didžiąją Britaniją, kurioje buvo susiradęs darbą. Visus planus sužlugdęs vienas 9 mm kalibro „Luger“ šovinys buvo aptiktas peršvietus rentgenu šio emigranto bagažą.

Dėl šio radinio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis. O tauragiškis, nepaisant jo tikinimo, kad manęs, jog tai – suvenyras, buvo uždarytas į areštinę. Viena iš galimų tokio pareigūnų griežtumo priežasčių – buvo penkta valanda ryto ir trūko pajėgų.

Iš areštinės sulaikytasis buvo paleistas tik po devynių valandų – išsiaiškinus, kad jis šį kovinį šovinį rado dirbdamas Tauragės automobilių plovykloje. Greičiausiai iškritusį iš kurio nors automobilio. 19-metis tikino net nepamenantis kada tai buvo – įsimetęs radinį į savo kuprinę ir pamiršęs. O išėjęs iš šio darbo ir deklaravęs, kad išvyksta į Didžiąją Britaniją, kelionėn pasiėmė ir kuprinę, detaliai nepatikrinęs jos turinio.

Šia jo versija patikėta, nes, kažin, ar žmogus, žinantis, kad laiko be leidimo kovinį šovinį, rizikuos jį imtis į tokią kelionę, žinant, kad bagažo patikra neišvengiama.

Nutraukiant ikiteisminį tyrimą, remtasi ir Aukščiausio Teismo išaiškinimu, kad panašių be privalomo leidimo laikomų daiktų aptikimas jų savininkui automatiškai kaltės dar neužtraukia. Būtina nustatyti, kad jis suprato, kad laiko šiuos daiktus neteisėtai ir norėjo tai daryti.

Buvo galima nutraukti šį ikiteisminį tyrimą ir dėl mažareikšmiškumo. Tačiau Baudžiamojo kodekso straipsnyje, numatančiame atsakomybę už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis, yra įvardintas tik ginklų kiekis (ne mažiau trys), už kurį jau gresia nebe laisvės atėmimas iki penkerių, o jau – nuo ketverių iki aštuonerių metų. Tačiau, numatant atsakomybę už disponavimą šaudmenimis ar sprogmenimis be leidimo, ji numatyta griežtesnė tik už didelį kiekį ar didelės galios sprogmenų laikymą, todėl kiekvienu atveju apie atsakomybę sprendžiama individualiai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų