Kartu su K. Navicku vyko tuometinis laikinasis Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovas Raimondas Sakalauskas. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, apsilankymui tarpininkavo įtakingos interesų grupės, o ūkyje vykę patikrinimai netrukus po vizito sustojo.
Stabdyti aplinkosaugininkus ir tirti jų sprendimus ŽŪM ir AAD ėmėsi po to, kai praėjusių metų pabaigoje pas A. Banionį apsilankė šių institucijų vadovai. LRT Tyrimų skyrius turi patvirtinimą, kad prie šio vizito prisidėjo įtakingų interesų grupių atstovai.
Pats K. Navickas LRT tvirtino, esą pas A. Banionį jų „niekas nekvietė“. „Mes to skundo pagrindu (važiavome – red.), skundas buvo prieš tai“, – sakė jis.
Klausiamas, ar vizitas pas ūkininką, vykstant tyrimui dėl jo galimų aplinkosauginių pažeidimų, negali būti vertinamas kaip spaudimas tikrintojams, K. Navickas atsakė neturėjęs informacijos „ar vyko tuo metu kažkoks tikrinimas“.
„Negaliu šito komentuoti, nes mes nekalbėjom apie konkrečias situacijas. Mes su ponu R. Sakalausku kalbėjomės ne ūkyje, o už ūkio ribų. Kaip tą situaciją spręsti. Tai ar buvo tyrimas, aš šitos informacijos nežinau“, – tvirtino ministras.
AAD duomenimis, nuo 2018 metų A. Banionio ūkis tikrintas septynis kartus. Nustatyti mėšlo, srutų, nuotekų tvarkymo, aplinkos oro užterštumo pažeidimai.
I. Šimonytė K. Navicko vizitą į A. Banionio ūkį vertina „kaip ministro darbą“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako „kaip ministro darbą“ vertinanti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko elgesį, kai jis ir dar keli pareigūnai neoficialiai lankėsi Kauno rajono ūkininko Audriaus Banionio ūkyje, o po jų vizito aplinkosaugininkų atliekami ūkio patikrinimai buvo sustabdyti.
Pasak premjerės, ne visi aplinkosaugininkų priekaištai ūkininkui galėjo būti pagrįsti.
„Visų detalių dar kol kas nežinau, bet iš to, ką dabar žinau, tai galbūt galėčiau pasakyti ir tai, kad nebūtinai visi priekaištai, kurie buvo ūkiui pareikšti, buvo pareikšti pagrįstai. Nesakau, kad visi buvo pareikšti nepagrįstai, bet atrodo, kad ne visi priekaištai pagrįsti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.
„Iš to ką, dabar jau žinau, tai tikrai žinau, kad ne viskas yra taip paprasta“, – pridūrė ji.
I. Šimonytė teigė, kad šia istorija ji jau domėjosi: „Jau šiek tiek domėjausi. Ministro veikla sprendžiant ūkininkų problemas vertinu kaip ministro darbą“.
Ingrida Šimonytė (L. Balandžio/BNS nuotr.)
Premjerė pažadėjo šiuo atveju domėsis ir toliau: „Žinau, kad tokio pobūdžio ūkiai dažnai yra įvairių nesutarimų su bendruomenėmis priežastis. Tarkime, tiek dėl kvapų, tiek dėl kitų aplinkybių“.
Seime ketvirtadienį per Vyriausybės valandą klausiamas apie sustabdyto tikrinimo atvejį, K. Navickas teigė LRT tyrime pasigedęs išaiškinimo, ar buvo pagrindas sustabdyti patikrinimus atlikusių aplinkosaugininkų pavedimus ištaisyti nustatytus pažeidimus.
„Pirmiausia teorija yra tokia, kurią tikrai sunku komentuoti. Kas liūdina ir ko tikrai trūksta tyrime, tai nėra nė žodžiu neužsiminta, ar buvo pagrindas sustabdyti privalomus nurodymus“, – sakė ministras.
„Aplinkos apsaugos departamentas, kuriam esu dėkingas, padarė vidinį tyrimą. Tokia čia ir istorija“, – Seime teigė jis.
Demokratas Kęstutis Mažeika pareiškė, kad šis atvejis ne vienintelis, kada ministras „darė poveikį“.
„Šilalės rajone lankydamasis ministras dar Bokštuose pažadėjo tarpininkauti vienam bendrapartiečiui, kad būtų nuasfaltuotas apie 3 km keliukas į jo kiemą“, – teigė K. Mažeika.
Be kita ko, jis įsitikinęs, kad K. Navickas iš anksto „atidirbinėja“, stengdamasis, kad tam tikri politikai nepalaikytų jam interpeliacijos.
„Stebina, kad iš tiesų tas ūkininkas (A. Banionis – BNS) (...) yra socialdemokratai, ne konservatoriai. Bet iš tikrųjų, panašu, kad renkant parašus, jau ruošiant interpeliaciją ministrui, tokiu būdu atidirbinėjama būtent socialdemokratams, kad jie nepalaikytų tos interpeliacijos“, – sakė parlamentaras.
Naujausi komentarai