J.Valančiūno dėjimas išplėšė neįtikėtiną pergalę

2009-07-24 12:51
J.Valančiūno dėjimas išplėšė neįtikėtiną pergalę / Diena Media nuotr.

Mariaus Linarto vadovaujama Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė ketvirtadienį pradėjo kovas Europos čempionate Prancūzijoje.

Pirmose rungtynėse lietuvaičiai 86:85 dramatiškoje kovojo palaužė Italijos rinktinę, informuoja basketnews.lt.

Susitikimą geriau pradėjo italai, kurie išsiveržė į priekį - 5:0. Lietuviams buvo pavykę išlyginti žaidimo tempą, tačiau priešininkai surengė spurtą ir pabėgo - 17:8.

Visgi pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą Lietuvos rinktinė kiek sumažino atsilikimą - 23:29.

Įpusėjus antram ketvirčiui Vytenis Čižauskas pelnė du taškus su pražanga bei išlygino rezultatą - 34:34. Ilsėtis komandos išėjo jau Lietuvos rinktinei pirmaujant minimaliu skirtumu - 48:47.

Po ilgosios pertraukas kiek žvalesni atrodė italai, kurie 24-ąją minutę buvo įgiję 7 taškų atotrūkį (57:50), tačiau netrukus lietuviai surengė spurtą 10:3 ir sumažino skirtumą iki minimumo, o baigiantis kėliniui rezultatą persvėrė - 63:62.

Lemiamą ketvirtis prasidėjo atkakliai, nė vienai komanda nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Tačiau kėlinio viduryje italai pelnė 5 taškus be atsako ir įgijo 7 taškų persvarą - 81:74.

Likus 30 sekundžių 83:79 dar priekyje buvo italai.

Visgi lietuvaičiai nenuleido rankų ir išlygino rezultatą - 84:84. Tuomet italai pataikė tik vieną baudą, o J.Valančiūnas paskutinę rungtynių sekundę galingu dėjimu išplėšė pergalę.

Italų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir puikiai mesti tritaškiai - 48 proc. taiklumas (iš 23 bandymų tikslą pasiekė 11).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 23 (14 atk. kam., 8/8 dvitaškių), Mantas Kadzevičius 20, Giedrius Staniulis 9, Saulius Kulvietis 8 ... Augustas Pečiukevičius 2 (6 rez. perd., 11 kld., 0/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių).

Italija: Andrea De Nicolao 20, Riccardo Moraschini 16, Marco Spanghero 12, Luca Fontecchio 10, Michele'as Vitali 9.

Lietuvos grupėje taip pat rungtyniauja Izraelio bei Rusijos rinktinės.

Jaunių rinktinei keliamas tikslas čempionate užimti 1-6 vietas.