Pereiti į pagrindinį turinį

Akvarelininkės keliu prie jūros

2014-08-29 09:19
V.Urbonavičienė prie savo akvarelės parodoje.
V.Urbonavičienė prie savo akvarelės parodoje. / Vaidos Skarulskytės nuotr.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filiale Giruliuose šį savaitgalį dar galima apžiūrėti Virginijos Urbonavičienės autorinę akvarelių parodą „Kelias prie jūros“, tapusią uostamiestyje šiąvasar vykusio 40-ojo tarptautinio akvarelės plenero renginių dalimi.

Gyvenimas po gyvenimo

Tarptautinis akvarelės pleneras, kasmet liepą vykstantis Klaipėdoje ir suburiantis ištikimus akvarelės technikai dailininkus iš visos Lietuvos bei svečius iš Danijos, Suomijos ir Švedijos, šiemet buvo paženklintas liūdesio. Per miestą vilnijant akvarelės vernisažams, užgeso šio renginio sielos ir organizatorės dailininkės Renatės Lūšis gyvybė. Praėjusią vasarą, pritardama menininkės iš Peterburgo Galinos Meteličenko šių metų plenerui pasiūlytai temai „Gyvenimas po gyvenimo“, Renatė dar nežinojo, kad pradėtą darbą teks tęsti jos mokiniams ir bendražygiams.

Ir gyvenimas, nors ir kartu su liūdesiu, tęsėsi. Surengtos trys autorinės – R.Lūšis, Vilijos Kazragytės ir V.Urbonavičienės – parodos miesto bibliotekose ir viena jungtinė – 40-ojo tarptautinio akvarelės plenero dalyvių darbų paroda Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos galerijoje „13L“.

Brandinta 14 metų

Dailininkės V.Urbonavičienės paroda „Kelias prie jūros“, po ilgos – net 14 metų trukusios pertraukos atidaryta Klaipėdos miesto savivaldybės Girulių bibliotekos-bendruomenės namų galerijoje, buvo ypatinga staigmena saviškiams bei svečiams ir tikras iššūkis jai pačiai.

Pristatydama savo parodą, Virginija sakė, kad jaučiasi taip, tarsi vėl laikytų valstybinį egzaminą. Juolab kad tarp svečių buvo jos mokytojas – Šiaulių universiteto Menų fakulteto Tapybos katedros vedėjas, profesorius ir prisiekęs akvarelininkas Antanas Visockas.

Tačiau jos jauduliui tikrai nebuvo pagrindo. Paroda – puiki. Jūros ir gamtos tema – visos ekspozicijos dominantė, harmoningai jungianti darbus į vientisą ciklą, ir potėpio lengvumas, taip sunkiai išgaunamas akvarelėje, nepriekaištingai atsikartoja kiekviename peizaže. Skaidriai ir gracingai nulietos jūržolės, pajūrio medžiai kartu su vėju ir bangomis keliauja iš vieno paveikslo į kitą, atkurdami Virginijos sielai artimus vaizdus, įamžindami permainingas gamtos ir žmogaus būsenas.

Įkvepia gamta

„Mėgstu bastytis po laukus, mišką, nulėkti dviračiu prie jūros. Miestas vargina, esu gamtos mėgėja. Galbūt todėl mano akvarelėse vyrauja tik jos motyvai. Bet neturiu tikslo realistiškai gamtą kopijuoti, įdomiau sumanymą perteikti savaip“, – sakė Virginija.

V.Urbonavičienės akvarelės ypač išgrynintos, lakoniškos, skaidrios. Savo kūrybiniam kredo pasirinkusi tapytojo Hanso Tyrrestrupo žodžius: „Mažiau gali būti daugiausia“, akvarelininkė lieka ištikima pasirinktai krypčiai ir stengiasi nuo jos nenutolti.

Paroda iki rugsėjo eksponuojama Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios Girulių bibliotekos-bendruomenės namų galerijoje (Šlaito g. 10 A). Ją apžiūrėti galima penktadienį nuo 10 iki 19 val., šeštadienį – iki 16 val.

Vizitinė kortelė

V.Urbonavičienė gimė 1959 m., gyvena ir kuria Klaipėdoje.
1982 m. baigė studijas Šiaulių universiteto Dailės fakultete.

1996, 1998, 2002, 2004 m. dalyvavo Klaipėdos zonos akvarelininkų parodose Klaipėdos muzikinėje bibliotekoje,
1997, 1999, 2001, 2003 m. – tarptautinėse akvarelės parodose Klaipėdos parodų rūmuose, 2002–2014 m. – tarptautiniuose akvarelės pleneruose ir jų parodose
Klaipėdoje, 2006 m. – tarptautinėje akvarelės parodoje „Vasara – gėlių metas" „Kala“ galerijoje Skopjėje (Makedonija) ir tarptautinėje akvarelės parodoje „Estija–Lietuva" Telšiuose, 2007 m. – tarptautinėje akvarelės parodoje „Jūra, mano jūra“ Jogevoje (Estija), 2009 m. – meno simpoziume „EM“ Nidoje, 2013 m. – plenero, skirto Kretingos 760 metų jubiliejui, parodoje Kretingoje, 2014 m. – akvarelės parodoje „Akvarellimaailm" Taline (Estija).
2000 m. surengė autorinę akvarelių parodą Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų