Prasidėjus žiemai klaipėdiečiai gali jaukiai leisti vakarus su įdomiomis knygomis iš Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos fondų bei šiltomis ir jaudinančiomis jų istorijomis.
Šią savaitę biblioteka rekomenduoja...
C.Chanel rankinuko istorija
Niamh Greene romanas „Coco paslaptis“ (leidykla „Alma litera“, 2014) – netikėtų vingių kupina istorija.
...Koko Svon visada jausdavosi nejaukiai prisistatydama. Mados garsenybės bendravardė turėtų būti stulbinama ir elegantiška, o ji – paprasta mergina. Koko dienos vienodai slenka nedideliame Airijos miestelyje, antikvarinių daiktų krautuvėlėje. Niekas neprimena garsiosios paryžietės Coco Chanel gyvenimo...
Tačiau vieną dieną aukcione nusipirktoje dėžėje tarp menkaverčių senienų Koko aptinka dailų rankinuką. Paaiškėja, kad jis labai brangus, nes sukurtas pačios C.Chanel. Kaip jis atsidūrė tarp seno šlamšto? Gal jis merginai į rankas pateko neatsitiktinai? O dar tas ilgesingas laiškas rankinuko kišenėlėje... Koko užsimoja rasti rankinuko savininkę ir išsiaiškinti laiško istoriją. Ji nė neįtaria, kad šios paieškos ją nuves net į Paryžių ir atvers trijų kartų moterų gyvenimo paslaptis. Svarbiausia – C.Chanel rankinukas iš pagrindų pakeis ir pačios Koko gyvenimą.
Tai jauki ir tikroviška, šiltai ir su puikiu humoru papasakota istorija, kurioje susipina trijų kartų moterų gyvenimai, vaizdingomis detalėmis perteikta nedidelio Airijos miestelio ramybė ir atspindėtas tviskančio Paryžiaus šurmulys. Airių rašytoja N.Greene tiki – laimė ir meilė neretai slepiasi visai šalia ir kartais užtenka atsitiktinumo, kad gyvenimo kasdienybė virstų svaigiu nuotykiu.
Iš ten, kur bėga visi
Neįtikėtinų veikėjų, stebėtinų atletinių pasiekimų, naujausių mokslo atradimų ir, svarbiausia, – įkvėpimo kupina Christopherio McDougallo knyga „Gimę bėgti“ (leidykla „Obuolys“, 2014) yra įspūdingas nuotykis, prasidėjęs nuo paprasto klausimo: kodėl man skauda pėdą? Siekdamas rasti atsakymą, Chr.McDougallas iškeliauja ieškoti ištvermingiausių pasaulio bėgikų, ima aiškintis jų paslaptis ir įsitikina, kad viskas, ką žinojome apie bėgimą, yra netiesa.
Izoliuoti atšiaurių Meksikos Vakarų Siera Madrės kalnų, Vario kanjone gyvena bėgančiais žmonėmis save vadinantys indėnai tarahumarai. Jie ilgus amžius išsaugojo bėgimo techniką, kuri leidžia įveikti šimtus mylių be poilsio ir persekioti elnią ar olimpinio maratono bėgiką, mėgaujantis kiekvienu kilometru. Ten bėga visi nuo jaunų vyrų iki močiučių ir išvengia to, kas persekioja
šiuolaikinius žmones, – streso bei ligų. Padedamas Baltojo Žirgo, paslaptingo baltaodžio, gyvenančio tarp indėnų, autorius ne tik sugebėjo įminti tarahumarų paslaptis, bet ir atrado savyje ultraatletą, ruošdamasis gyvenimo išmėginimui – 50 mylių lenktynėms per kalnuotą vietovę, kur indėnai varžėsi su geriausiu pasaulio ultramaratonininku, dailia banglentininke ir basakoju bėgiku.
Romaną įkvėpė moteris
Korėjiečio rašytojo Yi Munyol romane „Lietuvaitė“ (leidykla „Mintis“, 2014) rašoma apie miuziklų kūrėją – muzikos redaktorę, kurios tėvas yra korėjietis, o mama – lietuvė. Romane atsiskleidžia maištinga meniška siela, XXI a. herojės tapatybės ir meilės paieškos, melancholiškas būdas ir klajoklė dvasia, skatinanti įveikti kraujo ryšius bei prisirišimą prie gimtinės ir nesiliauti sekti savąjį pašaukimą.
Miuziklų muzikinės dalies redaktorės Kim Hėrion gyslomis teka korėjietiškas, amerikietiškas ir lietuviškas kraujas. Egzotiškų europietiškų veido bruožų, nuostabių muzikinių gabumų charizmatiška asmenybė nesunkiai tampa savo meto žvaigžde – garsia muzikos redaktore ir orkestro dirigente. Romane „Lietuvaitė“ įtaigiai atskleidžiama jos aistringa ir neišsipildžiusi meilė, nusivylimas greita sėkme vos pasiekus šlovės olimpą, vienišos klajoklės dalia, galiausiai – išsiskyrimas su tėvyne.
Autoriaus žodžiais, romanas pradėtas rašyti Niujorko viešbutyje vėlyvą 1993-iųjų rudenį. Ten jis dalyvavo miuziklo „Paskutinė imperatorienė“ pagal jo pjesę „Lapės medžioklė“ pastatyme, o laisvalaikiu su keliais bičiuliais visą mėnesį žiūrėjo įvairius Brodvėjaus miuziklus. Šiame būrelyje buvo ir moteris, įkvėpusi parašyti romaną. Jis nusprendė aprašyti jos istoriją – vaikystės Korėjoje atsiminimus ir pasakojimus apie tetas, atvykusias į JAV iš Lietuvos.
Romane autorius teigia, kad XXI a. kraujas ir kilmės vieta nebelemia žmogaus tapatybės. Vis dėlto jis mėgina parodyti, kokią sumaištį mišri tapatybė sukelia tradicijas saugančiose bendruomenėse ir kaip savosios unikalios tapatybės paieškos priverčia vienišą menininkę pasirinkti klajoklės dalią.
Užsisakyti / rezervuoti norimą knygą galima bibliotekos elektroniniame kataloge http://katalogas.biblioteka.lt. Taip pat visos bibliotekos naujienos sudėtos jos interneto svetainėje www.biblioteka.lt.
Naujausi komentarai