Baletą „Pandoros paslaptys“ Lietuvoje pirmieji išvys klaipėdiečiai: tai apskritai pirmas kartas, kai šis kūrinys bus rodomas už Ukrainos ribų. Ir tai pirmasis baletas Ukrainoje, sukurtas pagal vokiečių klasiko Richardo Wagnerio muziką. Jo leitmotyvas yra karo personifikacija – Pandoros skrynia, kurią atvėrė aklas žmonijos pasididžiavimas, ir šis blogis beveik sunaikino žmoniją. Viltis – vienintelis dalykas, leidžiantis jai tikėtis išsigelbėjimo. Baleto, pastatyto su dideliu užmoju ir metaforiškai kalbančio apie karą, choreografė ir libreto autorė yra Charkivo operos ir baleto teatro baleto meno vadovė Antonina Vasylieva.
Tikriausiai nėra pasaulyje operos teatro, kurio repertuare nesipuikuotų Georges Bizet opera „Karmen“. Ji kone visa sudaryta iš šlagerių: užtenka prisiminti garsiąją čigonės Karmen Habanerą ir toreadoro Eskamiljo kupletus. Muzika pagauna, intriguoja, kelia nuostabą ir susižavėjimą. Ir visada iki pat finalinės scenos norisi tikėti Karmen šansu pasirinkti gyvenimą... Šiame Charkivo teatro spektaklyje pasirodys net 150 atlikėjų – operos solistai, choras ir simfoninis orkestras, diriguojamas Dmytro Morozovo. Pastatymo autorius – teatro vyriausiasis režisierius Armenas Kaloyanas.
Gastrolės su humanitarine misija
Alytaus rajone, Daugų technologijos ir verslo mokyklos patalpose jau nuo balandžio pabaigos gyvena ir repetuoja 220 Charkivo operos ir baleto teatro darbuotojų. Be to, kaip pabrėžia šio teatro generalinis direktorius Olegas Oriščenko, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kvietimu organizuotos gastrolės turi ir humanitarinio konvojaus misiją: kartu su artistais iš rusų armijos apšaudomo miesto pasitraukė 30 įvairaus amžiaus jų vaikų.
„Mums, artistams, svarbiausia repetuoti. O tokių palankių sąlygų darbui, kokias kolegos iš LNOBT mums sukūrė Dauguose, kur atskirose patalpose gali repetuoti baletas, choras ir orkestras, – mes vargiai kitur surastume. Be to, pajutome, kad esame įdomūs ir reikalingi jūsų publikai – lietuviai mus šiltai sutikdavo visuose jau aplankytuose miestuose. Turime parengę platesnį repertuarą, nei iki šiol spėjome čia parodyti, todėl kviečiame publiką naujiems intriguojantiems susitikimams“, – teigia Charkivo operos ir baleto teatro vyriausiasis režisierius A. Kaloyanas.
„Gastroles pratęsiame, nors jas organizuoti gana sudėtinga, nes visose salėse dar likę atidėtų, dėl karantino žiūrovams neparodytų renginių. Atidžiai sekame geras naujienas iš karo fronto ir neprarandame vilties, kad prasidėjus vasarai galėsime sugrįžti į savo namus, tegu ir apgriautus. O kol kas dalį čia, Lietuvoje, už žiūrovų bilietus surinktų lėšų skiriame fondams, remiantiems Ukrainos kovotojus“, – teigia Charkivo operos ir baleto teatro generalinis direktorius Olegas Oriščenko.
„Kolegoms iš Charkivo užsiminus, kad jiems galbūt atsiras galimybė ištrūkti iš karo zonos, mes, jų gastroles organizuodami, per keletą savaičių nuveikėme tai, kas įprastomis sąlygomis būna derinama metus“, – neslepia ukrainiečius į Lietuvą pakvietusio LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.
Naujausi komentarai