Pereiti į pagrindinį turinį

Į Klaipėdą parbėgs laivelis

2014-07-02 10:21
Šventė: liepą uostamiestyje praūš tradicinis folkloro festivalis, pasiūlysiantis naujovių.
Šventė: liepą uostamiestyje praūš tradicinis folkloro festivalis, pasiūlysiantis naujovių. / Vytauto Petriko nuotr.

Liepos viduryje uostamiestyje vėl praūš tarptautinis folkloro ansamblis "Parbėg laivelis". Šiųmečiame festivalyje daugiausia dėmesio bus skiriama šeimoms, regionams ir vėtrungėms.

Atidarys alėją

Kas dvejus metus rengiamas festivalis "Parbėg laivelis" šią vasarą vyks liepos 17–21 dienomis. Jo organizatoriai žadėjo naujovių.

"Reikėtų nieko nepraleisti", – patikino Klaipėdos etnokultūros centro direktorė Nijolė Sliužinskienė.

Pašnekovė teigė, jog pagrindiniai šiųmečio festivalio leitmotyvai – šeima ir vėtrungės.

2014-ieji uostamiestyje paskelbti Vėtrungių metais, todėl dažnas festivalis ar kitoks kultūrinis renginys skiria išskirtinį dėmesį šiam simboliui, ne išimtis – ir folkloro festivalis "Parbėg laivelis".

Liepos 17 d. 17 val. Šiaurės rage bus atidaryta pirmoji Klaipėdos vėtrungių alėja.

"Bus keturi moduliai: Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Šilutės ir Neringos savivaldybių. Kiekvienas modulis bus su penkiomis vėtrungėmis", – pasakojo centro direktorė.

Tą pačią dieną gyventojai bus kviečiami į pirmąjį didįjį festivalio koncertą "Iš trijų rytų vėjužis pūtė", kuriame bus galima pasiklausyti lietuvių liaudies dainų marių bei jūros tema.

Pasirodys etnošeimos

Antrąją festivalio dieną pasirodys įvairūs folkloro ansambliai, kurių sudėtyje daugiausia muzikuojančių šeimų.

Programoje "Po savo stogu visaip patogu" pasirodys ir etnošeimos, kurios gyvena pagal senuosius lietuvių papročius, užsiima tautodaile, amatais, bando prikelti Lietuvos papročius.

Pašnekovė patikino, jog be tradicinių renginių festivalis lankytojams pristatys ir naujovių.

"Iki šiol tokio dalyko dar nėra buvę. Liepos 19 d. rengsime tradicinius giedojimus Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje", – atskleidė N.Sliužinskienė.

Tą dieną bažnyčioje bus aukojamos Mišios už liaudies giesmininkus, o pasibaigus pamaldoms tradicines giesmes giedos Lietuvos ir užsienio folkloro ansambliai.

Šiųmečiame festivalyje bus nauja ir tai, jog net tris vakarus bus organizuojami etnokino vakarai. Mažosios Lietuvos muziejaus kieme filmus bus galima žiūrėti liepos 17–19 dienomis.

Liepos 18 d. mažiesiems lankytojams pirmą kartą festivalio istorijoje bus surengtas tradicinių lietuvių žaidimų vakaras.

Geriausi iš geriausių

Šiais metais į festivalį atvyks devyni ansambliai iš užsienio ir 24 iš visos Lietuvos.

"Kiti metai bus Regionų, tačiau festivalis kitąmet nevyks, todėl jau šiemet visų atvykstančių prašome pristatyti ne savo šalį, o labiau regioną", – pabrėžė direktorė.

Tradiciškai festivalis prasidės Klaipėdos jomarku. Jame bus galima pabendrauti su šeimomis, puoselėjančiomis liaudies amatus.

Renginio metu bus naujai pristatytas ir kulinarinis paveldas.

"Visi galės pamatyti, kaip spaudžiamas sūris, mušamas sviestas, gaminamas kastinys, galbūt net pavyks pamatyti, kaip per keturias dienas galima pasigaminti alaus. Tokio maisto gamybos demonstravimo iki šiol dar nebuvo. Dauguma dalyvių turi kulinarinio paveldo ženklą, o amatininkai – tautinio paveldo ženklą. Žodžiu, bus geriausi iš geriausių", – tvirtino pašnekovė.

Kelsis į naują vietą

Šiais metais organizatoriams teko keisti festivalio didžiosios scenos vietą – ji bus perkelta prie paminklo "Arka".

Vakariniai ir mažieji renginiai vyks ir kitose erdvėse – Meno ir Lėlių teatro kiemuose bei šalia Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus.

Čia netrūks kūrybinių dirbtuvių, jaukių koncertų, susitikimų bei vakarinių šokių.

"Etninės kultūros gurmanai turėtų būtinai užsukti į šias vietas", – kvietė N.Sliužinskienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų