Šventėje dalyvavo per 4 tūkst. choristų, 1,5 tūkst. šokėjų ir daugybė ansamblių iš visos Lietuvos.
Popietę tūkstantinė dalyvių minia žygiavo Klaipėdos gatvėmis. Eisena startavo nuo Liepų gatvės ir judėjo iki pat Vasaros estrados, skambėjo įvairūs šūkiai, plojimai, kuriems pritariamai signalizavo pro šalį važiavę vairuotojai.
Daina – tai ginklas, paguoda, pagalba ir viltis.
Prasidėjus renginiui, visi buvo kviečiami sugiedoti Lietuvos himną, po kurio iškilmingai buvo įnešta ir iškelta Dainų šventės vėliava.
Pasak renginio vedėjų, ši šventė priminė ir apie kultūros veikėją, filosofą Vydūną, kuris džiugaus tautos žmogaus idėją siekė įgyvendinti per lietuvišką dainą, giesmę.
1895 m. Vydūnas įkūrė „Tilžės lietuvių giedotojų draugiją“, jai vadovavo 40 metų.
Vytautas Grubliauskas. I. Kiseliovaitės nuotr.
Intensyvus Klaipėdos krašto lietuvių chorų gyvenimas buvo vainikuotas jo išsvajota visuotine Mažosios Lietuvos lietuvių dainų švente, kuri Klaipėdoje vyko prieš 95 metus – 1927 m. birželio 6-ąją.
Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teigimu, šis renginys akcentavo ir stiprų ukrainiečių palaikymą.
„Galbūt tiksliausia būtų pasakyti „sveiki sugrįžę“. Tik keletas metų, per kuriuos ne tik Lietuva, pasaulis pasikeitė nepažįstamai. Daina padėjo išgyventi šį sunkų laikotarpį, neprarasti tikėjimo. Daina – tai ginklas, paguoda, pagalba ir viltis. Labai džiaugiuosi, kad daugiau negu šeši tūkstančiai dainuojančių, šokančių, grojančių žmonių šioje estradoje džiugino mus ir Lietuvą. Tebūnie tai stiprus mūsų visų solidarumo ir palaikymo ženklas kovojančiai Ukrainos tautai, su kuria, neabejoju, esame visi kartu“, – nurodė V.Grubliauskas.
Naujausi komentarai