"Ateina laikas ir Klaipėdoje turėti Lėlių teatro muziejų, bet jam reikia vietos ir miesto pozicijos", – tikino viena Klaipėdos lėlių teatro įkūrėjų Salomėja Burneikaitė.
Vilniaus lėlės teatre jau keletą metų veikia Lėlių teatro muziejus. Jo kūrėjas Rimas Driežius tvirtino, kad pirmiausia reikia sukaupti kolekciją, kurioje būtų ką eksponuoti.
Kaune analogiškas muziejus įsteigtas prieš 10 metų.
"Kuo toliau, tuo labiau tokie muziejai populiarėja, nes daugėja smalsių žmonių, jais domisi net suaugusieji. Lėlių teatro istorija labai įspūdinga, per šimtmečius veiklos yra būta tokių įdomių dalykų, kad žmonės nė neįtaria. Tegul tik Klaipėda steigia muziejų kuo greičiau", – skatino R.Driežius.
Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis dienraščiui patvirtino, jog apie Lėlių teatro muziejaus steigimą uostamiestyje jau yra girdėjęs ir net apie tai diskutavęs su kai kuriais miesto teatrologais.
Yra visos sąlygos tokiam muziejui atsirasti, tačiau esą kol kas nėra nei šios įstaigos programos, nei koncepcijos, nei kitų dalykų.
"Šiuo metu laisvo ploto, kuriame galėtų atsirasti tas muziejus, savivaldybė neturi. Tačiau, jeigu būtų aiški vizija, ko siekiame, tokių patalpų ieškotume. Idėja labai sveikintina, bet to nepakanka, reikia jai suteikti konkretų pavidalą", – sakė N.Lendraitis.
Savo veiklą lėlininkai pradėjo Klaipėdos universitete 1991 m. prie Menų fakulteto režisūros katedros.
1992 m. jie pasivadino Klaipėdos universiteto lėlių teatru KU-KŪ. Per savo gyvavimo laikotarpį teatras sukūrė 17 spektaklių ir dalyvavo 21 lėlių teatrų festivalių Lietuvoje ir užsienyje.
Teatras taip pat rengia lėlių gamybos dirbtuves, seminarus pedagogams, pristato parodas, kviečia į susitikimus su lėlių teatro kūrėjais.
Naujausi komentarai