Klaipėdoje muzikavo Lenkijos neregiai Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje muzikavo Lenkijos neregiai

2014-09-10 12:31
Veikla: aklųjų muzikos grupė jau aplankė Švediją, Latviją, o dabar – uostamiestį, kur visus norinčiuosius džiugino išskirtiniais muzikos garsais.
Veikla: aklųjų muzikos grupė jau aplankė Švediją, Latviją, o dabar – uostamiestį, kur visus norinčiuosius džiugino išskirtiniais muzikos garsais. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Prie Danės krantinės prisišvartavęs neįprastas burlaivis atgabeno išskirtinį kolektyvą – aklųjų grupę, kuri uostamiestyje surengė kelis pasirodymus. Lenkijoje gyvuoja patarlė – pametė akla višta grūdą. Nuo jos ir kilo šalies kaimynės akluosius remiantis fondas ir muzikinė grupė "Blind hen" – "Akla višta".

Generalinis fondo direktorius Ryszardas Pozaras paaiškino, kad pagrindinė organizacijos idėja – suteikti galimybę neregiams ne tik imti ar prašyti pagalbos, bet ir patiems padaryti kažką kokybiško bei malonaus.

"Akla višta" gyvuoja vienus metus, nuo 2013-ųjų rugsėjo. Prieš tai mes veikėme nacionaliniame Lenkijos lygmenyje, tačiau pastebėjome, kad yra daugybė problemų, susijusių su neregiais, ne tik Lenkijoje, bet ir visoje Europoje" – fondo idėją aiškino R.Pozaras.

Generalinis direktorius atkreipė dėmesį, kad ši akluosius liečianti sfera Europoje yra gana apleista, todėl dar viena fondo veiklos sritimi tapo bandymas plėtoti bendradarbiavimą su artimiausiomis kaimynėmis.
Aklųjų muzikos grupė per metus aplankė Švediją, Latviją, o dabar – Lietuvos uostamiestį, kur visus norinčiuosius džiugino išskirtiniais muzikos garsais.

"Aklą vištą" sudaro šeši atlikėjai, kurių dauguma – neregiai. Anot grupės vadovo Piotro Chyta-Gonievičiaus, aklieji daugiausia atlieka lenkiškas bei jūreivių, dar kitaip vadinamas "šanti", dainas.

"Šanti" kūrinius sunku paaiškinti. Paprastais žodžiais kalbant, tai – jūreivių atliekamos dainos. Dažniausiai jie dainuoja apie darbą laive ir, žinoma, meilę" – sakė grupės vadovas ir bosinės gitaros virtuozas.

Muzikanto draugai teigia, kad vyras moka valdyti ne tik bosinę, bet ir įprastą gitarą, akordeoną bei pianiną. P.Chyta-Gonievičius jau nuo pat mažumės turi negalią ir, kiek tik save atsimena, visada domėjosi muzika.
Vyras 10 metų grojo Ukrainos scenose, dirbo nesuskaičiuojamoje daugybėje šalių.

"Akla višta" suteikia man daug džiaugsmo. Įgijau patirties ir draugų. Gera žinoti, kad mes kuriame kažką konstruktyvaus ir darome tai iš visų jėgų" – teigė atlikėjas.

Žinoma, visų grupės narių teigimu, kartais kyla ir konfliktų. Bet tik pačių paprasčiausių: kokį kūrinį pasirinkti ir kaip jį geriau atlikti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra