Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos pilies džiazo festivalis įsibėgėjo

2018-06-08 15:44

Klaipėdos pilies džiazo festivalis įgauna pagreitį. Penktadienį, antrąją šventės dieną, Dangę papuošė „džiazuojančių“ jachtų paradas. Festivalio proga piliavietėje iškilmingai pakelta Klaipėdos vėliava. O po šios ceremonijos visi laukiami Kruizinių laivų terminale, kur muzika netils iki vėlumos.

Nepamiršo pačių silpniausiųjų

Penktadienį Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginiai startavo nuo ryto. Diena prasidėjo stipriausių Lietuvos kreiserinių jachtų Lietuvos ORC čempionatu „Klaipėda Jazz“ Baltijos jūroje.

Vidurdienį visi, kurie nori įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, rinkosi Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčioje. Čia vyko trečiasis unikalus muzikos terapijos seminaras „Muzika gydo“.

Renginį vedė išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas. Pasirodė klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“, atlikėja Jakaterina Kosmakova, Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai.

Skambėjo ir aktorės Eglės Jackaitės skaitomos žymiausių Lietuvos ir užsienio poetų eilės.

Prie seminaro prisijungė atlikėjas iš Tuniso Nabil Khemir, išskirtinis šių metų džiazo festivalio svečias, unikalaus „RayJam“ instrumento išradėjas.

Koplyčia buvo sausakimša. Joje susirinko paties įvairiausio amžiaus klaipėdiečiai ir miesto svečiai – nuo vaikų iki senjorų, žmonės, turintys su judėjimo ir klausos negalias.

Seminaro pradžią skelbė bažnyčios varpai. Susirinkusius pasveikino brolis Benediktas. Jis džiaugėsi, kad Klaipėdos pilies džiazo festivalis neužmiršo pačių silpniausiųjų.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuva atsiveria negaliai. Ilgai slėpėme šiuos žmones ligoninėse, namuose, o dabar esame kartu. Būdami kartu atgauname žmogišką veidą. Dievas myli visus vienoda galia – tiek silpnuosius, tiek supermenus“, – tvirtino brolis Benediktas.

Seminaro metu buvo apjungta daugybė atlikėjų. Per gongus, kitus instrumentus dalyviai buvo įtraukti į muzikines improvizacijas.

Liejosi egzotiški ritmai

Dėmesys skirtas ir jauniesiems muzikantams. Penktadienį po pietų S.Šimkaus konservatorijoje vyko vieno žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionieriaus Wojtek Pilichowski meistriškumo pamoka.

Vėliau veiksmas persikėlė į Dangę. Upę papuošė trečiasis „džiazuojančių“ jachtų paradas. Pakilę nuotaiką kūrė S.Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestras.

Apie šventę mieste tradiciškai skelbė piliavietėje iškilmingai pakelta miesto vėliava. Į viršų ji kilo, muzikuojant Klaipėdos džiazo orkestrui.

Po iškilmingos ceremonijos visi vėl buvo laukiami Kruizinių laivų terminale, kur nuo trečiadienio vakarais liejasi džiazas.

Pirmieji scenoje pasirodė Ukrainos „futuristinio džiazo“ ambasadoriai „Pokaz Trio“. Į šį kolektyvą susibūrė Ukrainoje gerai žinomi atlikėjai – kompozitorius ir pianistas Andrej Pokaz, bosistas Vitalij Fesenko ir būgnininkas Jakov Taruntsov.

Po jų festivalio atmosferą kaitino egzotiškieji svečiai iš Kubos „Havana Libre“. Jų atliekama muzika kupina tradicinio kubietiško atspalvio, pagardinto Ispanijos, Portugalijos bei Lotynų Amerikos senosios muzikos mokyklos prieskoniais.

„Havana Libre“ repertuare susirinkusieji išgirdo ir gerai žinomas, bet naujai suskambusias Lotynų Amerikos dainas.

Užklups „džiazuojantis tornadas“

Egzotiškus svečius iš Kubos paketė svaigulingas saksofono skambesys. Pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą kvietė kompozitorius ir saksofono virtuozas iš Izraelio Tevet Sela.

Festivalio scenoje jis pasirodė drauge su bosistu iš JAV Hudson Knott ir būriu lietuvių muzikantų – Leonardu Bėkša (klavišiniai), Kasparu Petkumi (mušamieji), Karolio Žioltikovu (gitara).

Vakarą vainikavo vienas ryškiausių šių metų festivalio programos brangakmenių, charizmatiškoji kerinčio balso ir nenuginčijamo talento muzikos žvaigždė iš Švedijos Gunhild Carling.

Dėl gebėjimo groti įvairiais muzikos instrumentais – trombonu, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ir fortepijonu, atlikėja dažnai yra vadinama „moterimi orkestru“.

G.Carling gerbėjus stebina dar vienu savo unikaliu talentu – gebėjimu vienu metu groti net trimis trimitais.

150 muzikantų ir atlikėjų

24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis įgauna pagreitį. Jo pagrindiniai koncertai startavo ketvirtadienį. Didžiojoje festivalio scenoje Kruizinių laivų terminale žiūrovų kraują kaitino Klaipėdoje šiuo metu gyvenančių muzikantų iš Lietuvos, Italijos ir Ispanijos jungtinis eksperimentas „Sabor Latino united forces“.

Liūdėti neleido unikalaus muzikos instrumento „RayJam“ kūrėjas iš Tuniso Nabil Khemir bei balsų harmonija visus prikaustė vokalinė grupė iš Norvegijos „Nordic blue“.

Šio Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu pasirodys beveik 150 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių – garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės.

Vienas ryškiausių 24-ojo festivalio programos deimantų – bosinės gitaros deivė ir „funk groove“ muzikos žvaigždė iš JAV Nik West. Ji savo pasirodymą klaipėdiečiais ir miesto svečiams dovanos šeštadienio vakarą.

Paskutinę Pilies džiazo festivalio koncertų dieną Kruizinių laivų terminale taip pat bus galima išvysti „Jazz Five“ (Danija), P.Sambeatą, V.Pilatovič ir Klaipėdos džiazo orkestrą (Ispanija, Lietuva), F.Qaddouri su grupe ir Klaipėdos kameriniu orkestru (Irakas, Egiptas, Libanas, Lietuva).

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų