Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros docentė dr. Jūratė Lubienė parašė knygą apie grybus, jų pavadinimus bei grybavimo ypatumus Lietuvoje, kurią klaipėdiečiams pristatys kitą savaitę.
Monografijos „Lietuvių kalbos mikonimai: nominacija ir motyvacija“ sutiktuvės rengiamos balandžio 6 d. 17 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10).
bus pristatyta klaipėdiečiams, autorė pasidalys mintimis, kaip gimė šis sumanymas, kaip per 10 metų buvo surinkta beveik 1400 pavadinimų bei įvairiausių pasakojimų apie grybus ir grybavimą. Mokslininkė atskleis, ar lietuviams grybai atrodo kaip augalai ar kaip gyvūnai, koks grybas buvo naudojamas ratams tepti, koks augalas vartotas apsinuodijus musmirėmis. Knygos autorę kalbins prof. dr. Dalia Pakalniškienė.
Knygos autorė pasidalys mintimis, kaip gimė sumanymas parašyti knygą apie grybų pavadinimus, kaip per 10 metų iš spausdintų ir rankraštinių šaltinių bei gyvosios kalbos, apklausus apie 600 informantų iš skirtingų Lietuvos vietovių, buvo surinkta beveik 1400 pavadinimų bei įvairiausių pasakojimų apie grybus ir grybavimą. Mokslininkės atlikti tyrimai parodė, kad kalbos sistemoje fiksuojama, kokius grybus ir pagal kokius požymius lietuviai skiria, kaip grybus vertina skirtinguose Lietuvos etnografiniuose regionuose, kokioms reikmėms naudoja.
Knygos sutiktuvėse J.Lubienė atskleis, ar lietuviams grybai atrodo kaip augalai, ar kaip gyvūnai, koks grybas buvo naudojamas ratams tepti, koks augalas vartotas apsinuodijus musmirėmis, ir kitų įdomybių apie grybavimą.
Naujausi komentarai