Iš visų – geriausias
Premijos įteikimo iškilmės ir šventinis KEC bendruomenės folkloro vakaras vyko Klaipėdos pilies muziejaus konferencijų salėje. Pasimėgauti išskirtiniu vakaru atvyko per šimtas svečių.
Renginio vedėjas, Klaipėdos universiteto profesorius Rimantas Balsys renginio pradžioje pranešė už kokius pasiekimus šiemet buvo įvertintas KEC.
„Ministro parėdimu ir tvirtu parašu, įvertinusi pastarųjų penkerių metų triūsą, KEC paskyrė premiją už mėgėjų meno ir dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą. Dabar noriu žmogiška kalba paaiškinti, kas yra parašyta ministro įsakyme. Jame parašyti trys dalykai: pirma, kad Lietuvoje yra labai daug gerų etninės kultūros centrų, antra, kad Lietuvoje yra nemažai geresnių negu gerų etninės kultūros centrų, ir trečia, kad Lietuvoje yra vienas vienintelis geriausias etninės kultūros centras ir jis yra KEC“, – neabejojo R. Balsys.
Jūs esate nepranokstami, nepralenkiami ir tokie vieninteliai Lietuvoje.
Per metus – aibė edukacijų
Per metus KEC įvyksta apie du šimtai įvairių edukacinių užsiėmimų – nuo lopšinių ir žaidimų mažiausiems, taip pat rankdarbių kursų, tradicinių dainų ir šokių klubų, amatų, tradicinės muzikos ir žaidimų pažinimo užsiėmimų moksleiviams iki šeimoms skirtų kalendorinių švenčių edukacijų bei kūrybinių dirbtuvių.
KEC išsiskiria ir kitų tradicijų puoselėjimu – kasmet Klaipėdoje organizuoja Užgavėnes, Jonines, kviečia marginti ir ridenti kiaušinius per Atvelykį, taip pat pavasarį, kas antrus metus Klaipėdoje vyksta jų rengiamas Tarptautinis nematerialaus kultūros paveldo festivalis „Lauksnos“, kuris yra įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Indrės Kiseliovaitės nuotr.
Atlieka šventą misiją
Pasveikinti už pasiekimus ir premiją įteikti atvyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorės pavaduotoja Vida Šatkauskienė ir šio centro Etninės kultūros skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė.
„Jūs esate nepranokstami, nepralenkiami ir tokie vieninteliai Lietuvoje. Tų etninės kultūros centrų Lietuvoje nėra tiek daug, dėl to reikia apgailestauti, bet Klaipėda yra tikrai apdovanota“, – sakė V. Šatkauskienė ir palinkėjo naujų patirčių bei iššūkių.
O J. Šemetaitė pridūrė, kad KEC nesustotų kurti ir toliau puoselėtų savo tradicijas.
„Visos mūsų komandos vardu norėčiau pasidžiaugti tuo, kad etninė kultūra, tradicijos, folkloras mūsų Klaipėdos miestui ir mūsų Mažosios Lietuvos regionui yra labai svarbios, gerbiamos ir puoselėjamos. Mes esame ta dalis, kuri turi tą šventą misiją irgi atlikti“, – akcentavo KEC direktorė Nijolė Sliužinskienė.
Vakaro metu pasirodymais džiugino folkloro ansambliai „Alka“, „Alkiukai“, „Kuršių ainiai“, „Kuršiukai“, tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“.
Naujausi komentarai