Tiek uostamiesčio, tiek visos šalies melomanams puikiai pažįstamas KKO yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 m. susikūręs jis kartu su repertuaru kasmet plečia ir gastrolių geografiją: ne sykį aplankė Vokietiją, Lenkiją, Ukrainą, Latviją, Estiją, Suomiją, Italiją, Šveicariją ir kitas šalis, pasirodė daugelyje Lietuvos festivalių ir koncertų salių. Savitas orkestro skambesys, meniškumas ir meistriškumas pavertė jį patraukliu kūrybiniu partneriu.
KKO nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio. Su pianiste G.Gedvilaite jį sieja ilgametė kūrybinė partnerystė. Orkestro meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis stebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Šios savybės artimos ir G.Gedvilaitei, ryškiomis ir originaliomis idėjomis išsiskiriančiai pianistei, kuri mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Lietuvoje ir Vokietijoje gyvenanti atlikėja pasirodo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose. Jos programos visuomet originalios, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant.
Lietuva ir Vokietija jau kelis šimtmečius yra susijusios artimais kultūriniais ryšiais. G.Gedvilaites ir KKO programoje bus pristatoma lietuvių ir vokiečių kompozitorių muzika, atstovaujanti skirtingiems laikotarpiams ir stilistinėms kryptims. Įdomu, kad net trijų kūrinių autorės yra moterys.
Pirmoji iš jų – pianistė ir kompozitorė Clara Schumann (2019 m. minimas jos 200-ųjų gimimo metinių jubiliejus), talentinga savo vyro, garsaus kompozitoriaus romantiko Roberto Schumano ir kitų to meto menininkų įkvėpėja. Programoje skambės jos Koncertas fortepijonui ir orkestrui, kurio solo partiją skambins „Claros Schumann salono“ ciklo sumanytoja G.Gedvilaitė.
Kompozitorė Raminta Šerkšnytė, nepaisant jauno amžiaus, jau įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Koncerte bus atliekamas jos kūrinys „De Profundis“ styginių orkestrui, plačiai keliaujantis po pasaulį ir pasižymintis stipria emocine įtaiga.
Nijolė Sinkevičiūtė – vaizdingos muzikos autorė, specialiai klaipėdiečių orkestrui ir jo meno vadovui violončelininkui Mindaugui Bačkui sukūrusi „Kryžkelės apeigas“ violončelei ir styginiams.
Vakaro programą pradės KKO griežiama Felixo Mendelssohno Simfonija styginiams Nr. 10. Šį kūrinį kompozitorius parašė būdamas vos 14-os; opusą sudaro vienintelė dalis.
Programą užbaigs G.Gedvilaitės ir KKO meistriškai interpretuojamas R.Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll.
Pažymėtina, kad ši koncertinė programa bus atliekama be dirigento. Nuolatinio dirigento neturinčio klaipėdiečių orkestro išskirtinumas – stiprius ansambliškumo pojūtis.
Naujausi komentarai