Iš pateiktojo sąrašo Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija išrinks premijų nominantus pagal atskiras kategorijas.
Premijomis siekiama įvertinti profesionaliojo scenos meno srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus.
Konkurso laureatams įteikiami atminimo ženklai "Auksiniai scenos kryžiai", o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas "Boriso Dauguviečio auskaras".
Kasmet skiriama ne daugiau kaip 17 premijų.
Šįkart į "Auksinius scenos kryžius" pretenduoja ir 14 Klaipėdos kūrėjų darbų. Komisijos vertinimui ir atskiroms nominacijoms pateikti trijų Šeiko šokio teatro spektaklių ("Audra", "Kill, Baby, Kill" ir "Salos") kūrėjai.
Į apdovanojimus pretenduoja ir Klaipėdos lėlių teatro spektakliai "Be galo, be krašto" bei "Istorijos iš "Fluxus" dėžutės", taip pat trys Klaipėdos dramos teatro spektakliai ("Borisas Godunovas", "Varovai" bei "Tarp Lenos kojų, arba Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis" pagal Mikelandželą Karavadžą") ir jų artistai.
Įvertinimams pateikti ir Klaipėdos jaunimo teatro spektakliai "Įstrigę", "Kreicerio sonata" bei "Vieno kiemo istorija".
Į "Auksinius scenos kryžius" pretenduoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro opera "Pulko duktė", baletai – "Romeo ir Džiuljeta" bei "Stabat Mater" ir "Šventasis pavasaris".
Bene daugiausia aukščiausių teatro įvertinimų per savo karjerą yra gavusi ilgą laiką Klaipėdos dramos teatre vaidinusi Nelė Savičenko.
Ji Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota 2003, 2006, 2013 ir 2016 metais, taip pat – į Vilnių iš Klaipėdos išsikėlęs Vytautas Anužis. Jis šį apdovanojimą gavo 2010, 2014, 2016 ir 2017 metais.
Auksiniu scenos kryžiumi yra įvertinta ir daugiau Klaipėdos artistų – Igoris Reklaitis, Eglė Barauskaitė, Mindaugas Rojus, Beata Molytė-Kulikauskienė, Vytautas Paukštė, Monika Vaičiulytė, Agnija Šeiko, Eglė Jackaitė ir Karolina Kontenytė.
Naujausi komentarai