Švėkšnos moliūgų šventėje pritrūkta moliūgų Pereiti į pagrindinį turinį

Švėkšnos moliūgų šventėje pritrūkta moliūgų

2015-10-31 12:00

Švėkšniškiai prieš penkerius metus rengdami savo miestelio šventę net nesvajojo, kad jų idėja užsikrės ir kiti Klaipėdos apskrities miestai. Šį penktadienį daug kam teko sukti galvą kur nuvykti – į Klaipėdą, Gargždus ar Švėkšną, nes visuose šiuose miestuose švytėjo įvairiausi žibintai.

Į Švėkšną ir šiemet patraukė įspūdingas žmonių skaičius. Į miestelį vedančiuose keliuose nusidriekė ilgos automobilių eilės. Žmonės plūdo net iš penkių pusių – nuo Kvėdarnos, Veiviržėnų, Žemaičių Naumiesčio, Skomantų ir Saugų.

Į šventę žmonės vyko ne tik pasigrožėti šviečiančių moliūgų alėjomis, bet ir patys nešėsi savomis rankomis išskaptuotus moliūgus. O jų šiemet buvo gerokai mažiau, nei pernai.

Prastas šių metų moliūgų derlius nuliūdino Švėkšnos šventės sumanytoją Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pedagogą Vaidotą Didžiūną. Renginio „Mes už šviesą“ kūrėjas apgailestavo, kad šiemet gal ir nepavyko pasiekti tokio įspūdžio, koks buvo pernai.

„Nebeturime tiek moliūgų. Žinau, kad šiemet ne tik į Švėkšną, bet ir Gargždus, Klaipėdą, Kvėdarną  skaptuotus savo užaugintus  moliūgus žmonės veža ir noriai demonstruoja ką sugeba užauginti“, – kalbėjo V.Didžiūnas.

Tad nenuostabu, pasak jo, kad į Švėkšną šiemet atvežta mažiau.

V.Didžiūnas už idėją moliūgų žibintų šviesomis paskutiniąją spalio mėnesio naktį nušviesti Švėkšnos grafų Platerių istorinį parką ir jos įgyvendinimui sutelktą  ne tik miestelio jaunuomenę, bet ir daugybę Vakarų Lietuvos krašto žmonių, yra pelnęs vietos visuomenės padėką ir pripažinimą.

Šių metų šventėje atvykėliai ne tik grožėjosi naktiniu parko vaizdu, bet ir ragavo iš moliūgų ruoštų skanumynų. Atvykusieji dalijosi įspūdžiais, šmaikštavo, vaišinosi valgiais ir gėrimais, klausėsi koncerto, apžiūrinėjo drožinėtus moliūgus, vertindami kūrėjų išmonę.

Iš Vėžaičių atvykę Irmantas ir Dalia atsivežė įspūdingo dydžio moliūgą, kurį ornamentais pjaustinėjo kelias valanda, patys įžiebė ir ugnį paliko nakčiai.

„Manau, prie bendrojo gėrio esam trupiniu prisidėję“, – sako Dalia.

Visą šios  skaptuotų moliūgų ir  įžiebtų liepsnelių juose istoriją pirmą kartą šiemet galima buvo išvysti fotografijų parodoje, atidarytoje grafienės Genoweffos Platerienės viloje. Jos menėse pirmą kartą šiemet buvo prekiaujama  ir suvenyrais, kviečiama aukoti vertingų meno kūrinių rėmams, apžiūrimas interjeras ir   iš arčiau susipažįstama su kultūros paveldo vertybėmis.

Vilą, kaip ir Vilkėno dvarą, prieš keletą metų savo lėšomis restauravo  paskutinioji grafų Platerių nuosavybės paveldėtoja, Vašingtone (JAV) po Antrojo pasaulinio karo su vyru Aleksandru  gyvenusi jo našlė Laimė Felicija Broel-Pliaterienė.

Ji prieš keletą dienų, eidama 96-uosius metus, mirė šio miesto ligoninėje. Pranešama, kad kremuoti jos palaikai maždaug po savaitės bus parvežti į Švėkšną ir palaidoti šalia vyro, prieš 17 m. mirusio Aleksandro, kurio kūnas ilsisi katalikų bažnyčios kriptoje.

Daugybė atvykusiųjų iš kitų kraštų užsuko ir į Švėkšnos muziejų. Jis veikė pusę nakties. Be vertingų krašto istoriją liudijančių eksponatų, galima buvo apžiūrėti ir  kelių vietos fotografų parodą, pasigrožėti  užfiksuotais krašto gamtos vaizdais. Muziejininkė Monika  Žąsytienė visiems buvo atidi ir noriai pasakojo tai, ko gal niekad apie Švėkšną nebūtų sužinoję.

--

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra