Pasak dailėtyrininkės, docentės, daktarės Dalios Karatajienės, jo muzikoje ir tapyboje yra nemažai abstrakcijų, o tai – kūrėjo sielos atspindžiai.
„Muzika, kaip žinia, neturi tokio pajėgumo kalbėti tiksliais terminais, ji negali apibūdinti, koks žmogaus charakteris, koks istorinis laikmatis. Ji kalba abstrakcijomis. Jeigu norime geriau pažinti vizualinę A.Jasenkos raišką, būtų galima pradėti nuo muzikos, todėl, kad jo vizualinėje raiškoje yra labai daug abstrakčių dalykų. Abstrakcija iš tikrųjų nėra niekas, tai – sielos peizažas. Į ją reikia žiūrėti atvira širdimi ir pasiduodant įtaigai“, – nurodė D.Karatajienė.
Abstrakcija iš tikrųjų nėra niekas, tai – sielos peizažas.
A.Jasenkos nuomone, per abstrakciją ir pasireiškia kūryba.
„Suteikti vaizduotei laisvę padeda abstrakcija“, – sakė menininkas.
Tai, kas pavaizduota abstrakcijose gerai nusako kūrinių pavadinimai. Pavyzdžiui, kūrinys pavadinimu „Nojus perka kreditinę kortelę“.
„Apie ką tai yra kalba? Parodoma nuo biblijinių įvykių iki dabartinių – kredito kortelė ir Nojus. Duodama nemenka teritorija. Bet, kaip mes suprantame, vidinė, jausmo teritorija nėra geografinė teritorija. Bergždžia šiuose kūriniuose ieškoti geografinių ar laiko ženklų“, – sakė D.Karatajienė.
A.Jasenka kūriniais kalba ir apie istoriškai besikartojančius įvykius – santykius tarp žmonių, pasaulines krizes, tokias kaip karas.
Dailėtyrininkės teigimu, pagrindinė šio tapytojo kūrinių tema – gėrio ir blogio konfrontacija.
„A.Jasenka yra labai pozityvus žmogus, bet nepasako, kad gėris nugalės. Jo kūriniai atviri mūsų interpretacijai“, – pabrėžė D.Karatajienė.
Po pristatymo visi buvo kviečiami pasiklausyti menininko sukurtos simfonijos ir pasigrožėti tapybos darbais.
A.Jasenkos paroda Girulių bibliotekoje bus eksponuojama iki liepos 30 d.
Naujausi komentarai