Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje – meno parodų maratonas

2014-04-25 06:08
Penkios nuojautos.
Penkios nuojautos. / Remigijaus Treigio fotografija

Pagaliau atėjusio pavasario nuotaikos tvyro ne tik uostamiesčio gatvėse, bet ir Klaipėdos parodinėse erdvėse. Šiomis dienomis meno gerbėjų laukia net šešios naujos ekspozicijos.

Vieno žmogaus patirtis

Ketvirtadienį „Parko galerijoje“ (Turgaus g. 9) atidaryta Tamaros Emsen (Kaliningradas, Rusija) emalio plakečių ir juvelyrikos paroda „Vieno žmogaus patirtis”, veiksianti iki gegužės 22-osios.

„Visus šiuos darbus sukūriau  2005–2014 m. įvairiuose miestuose ir šalyse – Klaipėdoje, Sankt Peterburge, Stambule, Karaliaučiuje. Mane labiau domina  patiklių, linksmų, ieškančių savęs vaikų ir spontaniškų paauglių nei manieringų suaugusiųjų pasaulis. Gal todėl mano darbai atrodo naivūs, – pasakojo T.Emsen. – Išaugau ne vienoje kultūroje, nes gimiau Rytuose, Džambulo mieste, kur ėjo Šilko kelias. Išsilavinimą įgijau ne tik  Lietuvoje, kur praleidau visus vaikystės ir jaunystės metus, bet ir viename iš gražiausių pasaulio miestų Sankt Peterburge, jo Barono Štiglico meno ir dizaino akademijoje. Ten šešerius metus studijavau dizainą, grafiką, tapybą, piešimą ir kita. Bet tikiu, kad mano skonį suformavo ir kitos šalys, kur man pavyko gyventi, mokytis, kurti, kur aš visada noriu sugrįžti ir gana dažnai grįžtu ne tik savo mintyse. Tai ir Prancūzija, ir Turkija, ir Didžioji Britanija, ir Marokas. Mano fantazijos, mintys, įspūdžiai, patirtis – viskas atsispindi mano kūriniuose.“

Kviečia pažinti svetimšalį

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) penktadienį 18 val. bus pristatytos išsyk dvi parodos.

Čia tarptautinę kelionę pradės projekto „Close Stranger“ / „Pažink svetimšalį“  taip pat pavadinta paroda. Savo darbus, sukurtus reziduojant Klaipėdoje, Gdanske (Lenkija) bei Kaliningrade (Rusija) pristatys 18-a šiuolaikinių menininkų iš trijų projekte dalyvaujančių šalių.

Lietuvai parodoje atstovauja Laura Garbštienė, Remigijus Treigys, Marta Vosyliūtė, Nerijus Jankauskas, Jurga Barilaitė, Laura Zala, Rusijai – Jegoras Luščevas, Grigorijus Selskis, Aleksejus Čebykinas, Olegas Bliabliasas, Jurijus Vasiljevas, Aleksandras Liubinas, Lenkijai – Agata Nowosielska, Angelika Fojtuch, Piotras Wyrzykowskis, Jacekas Niegoda, Julita Wójcik bei Arturas Gogołkiewiczius.

Kaip ir sufleruoja pavadinimas, jų kūriniuose nagrinėjami geografiškai artimų, bet ne itin gerai vienas kitam pažįstamų kraštų savitumai, atskleidžiant juos per socialinius, istorinius bei kitokius reiškinius, viešnagių inspiruotus asmeninius įspūdžius ir projektą lydinčio bendrystės pajautimo. Panagrinėti menininkų darbus, perprasti jų įžvalgas, kurti ir įsitraukti į abipusio pažinimo procesą klaipėdiečius parodos metu kvies nemokamų edukacinių užsiėmimų programa.

Paroda „Close Stranger“ / „Pažink svetimšalį“, kuri Klaipėdoje bus eksponuojama iki gegužės 29 d., birželio 6 – liepos 7 d. veiks Kaliningrade, o liepos 25 – rugpjūčio 24 d. bus pristatoma Gdansko publikai.

Tarp realybės ir fikcijos

Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Klaipėdos skyrius KKKC Parodų rūmuose tuo pačiu metu atidarys fotografijų projekto „Tamsioji pasakojimo pusė“ parodą.

Joje bus eksponuojamos Kristinos Sereikaitės, Kristinos Gentvainytės, Lauros Valiukevičiūtės, Geistės Kinčinaitytės ir Jurgos Lucos fotografijos.

Projektas „Tamsioji pasakojimo pusė“ kviečia sekti šių penkių fotografių pastangomis prisijaukinti nežinios tamsą. Nuo žmogaus grumtynių su savimi siekiant tyrumo iki anapusinio pasaulio blyksnių – visa tai, kas blaškosi suvokimo periferijoje, įgauna apibrėžtas formas jų fotografijose. Dalyvių darbai – skirtingomis temomis, bet visus juos vienija tyvuliuojanti tamsa – tiek regima, tiek juntama.

„Pagrindinė gija, vienijanti projekte dalyvaujančių fotomenininkų darbus – tamsos estetika, – teigė LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas. – Fotografijose dominuojančios abstrakčios, iš pažiūros tylios, kiek gotiško ar net mistiško vaizdo konstrukcijos – mąslios tamsių istorijų citatos. Autorių darbuose paslaptimi alsuojantys individualūs pasakojimai, nakties istorijos – sapnų fantasmagorija, trinanti ribas tarp realybės ir fikcijos.“

Paroda veiks iki gegužės 29 d.

L.Guokė: ten, kur esi

Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1) penktadienį 17 val. duris atvers Lauros Guokės (Šiauliai) švytinčių instaliacijų  paroda  „Ten, kur esi“, kurią bus galima apžiūrėti iki gegužės 7 d.

„Mes ne tik švytime, bet ir siunčiame ryškius energijos impulsus, – teigė menininkė. – Mano darbuose naudojamas apšvietimo būdas – mūsų žvilgsnio į pasaulį, gyvenimą ir pačią kūrybą simbolis. Čia aiškiai jaučiamas gyvenimo dualumas: juoda ir balta, būtis ir nebūtis – viskas visuomet šalia, skaudžiai kartu ir laikina. Juk iš tiesų, mes egzistuojame tik tarp tuščios erdvės ir realybės. Todėl kiekviena mintis, nuotaika ar jausmas iš karto sukuria stipresnį ar silpnesnį švytėjimą (arba jį panaikina) ir energetinės informacijos perdavimą. Šis švytėjimas instaliacijoje išreiškiamas besikeičiančia šviesa, fosforuojančiomis spalvomis, kurios jungiasi į bendrą projekto aurą ir mirguliuoja, švyti įvairiausių  atspalvių gausa. Todėl savo darbuose naudoju tamsoje švytinčius dažus, nes jie – tos nematomos energijos išraiška, kurią kiekvieną akimirką siunčiame mylimiesiems ir artimiausiems, kitiems žmonėms ir visam pasauliui. Juoda erdvė – tai atviras laukas, skirtas meditacijai, joje žiūrovas gali suvokti ir išgyventi tą patį kūrybinio impulso momentą, kurį patiria menininkas. Erdvė, kurioje galima atsipalaiduoti, užmiršti kai kuriuos gyvenimo įvykius ir būti tik pačiu savimi. Vizualiu kūriniu siekiu sukurti formą, kuri yra ne tik fizinė, bet suponuoja išvadą, kad  visa mūsų egzistencija yra energija.“

J.Rekevičiūtės „Graži suknelė“

Penktadienį 17 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale (Herkaus Manto g. 22) Jūratė Rekevičiūtė (Kaunas) pristatys savo grafikos parodą „Graži suknelė“.

„Dizaineriai kuria sukneles, kurias galima dėvėti, aš kuriu sukneles, į kurias reikia žiūrėti”, – šypsojosi autorė.

Eksponuojami darbai sukurti jos pačios išrasta atspaudų nuo drabužių grafikos technika. Dėvėtas sukneles ji transformuoja į unikalius meno kūrinius, taip užfiksuodama jas istorijai, menui, amžinybei. Transformacija vyksta mistiškai: menininkė lyg alchemikė savo laboratorijoje sukneles balzamuoja, mumifikuoja, dažo, džiovina, apipina burtais ir eksponuoja.
J.Rekevičiūtės mūza – Fausto Margarita, kuriai papuošalai, suknelė, grožis suteikia sparnus arba ją sunaikina. Kokia istorija nutiks dailininkės kolekcijos pristatyme? Ar mistiškoji „Graži suknelė” pelenę pavers princese? Kokios jos, tos kelios grožio, šlovės, karališkos didybės akimirkos? Kas moteriai yra suknelė? Visa tai galima sužinoti apsilankius parodoje, kuri vyks iki gegužės 22 d.

E.Brinkytės variacijos rūke

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės višosios bibliotekos Muzikos skyriuje (Herkaus Manto g. 9A) penktadienį 17 val. savo tapybos parodą „Variacijos rūke“ atidarys Egidija Brinkytė (Klaipėda). Kartu bus pristatyta klaipėdietės muzikės ir pedagogės Rūtos Konciūtės-Agafonovienės knyga „Vokalizės pradedantiesiems dainininkams“. Renginio metu muzikuos smuikininkė Skaistė Čilinskaitė, dainuos Vytautas Kliukinskas (bosas), akompanuos koncertmeisterė Tamara Prokopovič.
Net kelias meno mokyklas baigusi ir vėl studijuojanti (tapybos magistrantūroje Šiaulių universitete), keliavusi po Alpes ir jas tapiusi, mokiusi vaikus dailės, liejusi akvareles ir pasinėrusi į molbertinę tapybą, nuolat eksperimentuojanti ir savojo braižo vis dar ieškanti E.Brinkytė šiuosyk pateiks 15 drobių. Jos nutapytos baigiantis 2013 m. ir šiemet minimalistine maniera. Vyrauja subtilūs spalvų tonai ir pustoniai. Paveikslai tarsi panardina į tirštą rūką, kuriame pilna iliuzijų. Juose lyg per miglą galima įžiūrėti šmėkštelėjantį daiktą, stulpą, kelią ar peizažą... „Kadangi kiekvieną savaitę tenka sukti ratą aplink Žemaitiją, tai nuolat susiduriu su gamtos reiškiniu – rūku. Todėl ir kilo mintis tų akimirkų vaizdus, emocijas perkelti ant drobės“, – sakė tapytoja, kurios „Variacijas rūke“ Muzikos bibliotekoje bus galima pamatyti iki gegužės 22-osios.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų