Puiki proga patirti tikrą muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją praturtins natūrali aplinka – vėjas, vasaros vakarų gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių.
Prikėlė naujam gyvenimui
Birželio 30-ąją Klaipėdos koncertų salės parko estradoje nuskambėjo koncertas „Re: Muzika, kuri gimė vakar“. Šį projektą prieš kelerius metus sukūrė jaunosios kartos atlikėjai Leonardas Pilkauskas (saksofonas, klarnetas, fleita), Kotryna Janutaitė (vokalas), Giedrius Nakas (klavišiniai), Donatas Bielunskis (bosinė gitara) ir Augustas Baronas (mušamieji). Jie pasiryžo naujam gyvenimui prikelti populiarias senosios estradinės muzikos melodijas ir akademinių autorių dainas. Eduardo Balsio „Elektrėnų žiburiai“, Balio Dvariono „Žvaigždutė“, Miko Vaitkevičiaus „Senieji Vilniaus stogai“, Mikalojaus Noviko „Gera“, Igorio Berinio „Pamiršk mane“ – tai keli pavyzdžiai iš talentingų džiazo atlikėjų rankose atgimusių kūrinių. Jaunimo sumanymas sulaukė didelio atgarsio. Projektas šiuo metu aktyviai keliauja po įvairiausias scenas, tačiau tai, ką klaipėdiečiai išgirdo birželio 30-ąją, buvo atliekama pirmą kartą. Džiazo penketukui akompanavo Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Skambėjo naujos dainų aranžuotės, papildytos styginių instrumentų spalvomis. Pasak atlikėjų, revoliucinga „vakarykštės“ muzikos interpretacija suartina kartas, ir smagiausia yra koncertuose išvysti skirtingo amžiaus publiką.
Grupės „Esatis“ koncertas
„Lietuva – pasaulis“ – taip pavadintas grupės „Esatis“ koncertas, kuris vyks liepos 5-ąją.
„Esatis“ – tai muzikinis vyksmas „čia ir dabar“, apimantis senąsias lietuviško folkloro tradicijas, įvairių žanrų muzikinę kalbą bei pasaulėjautą. Grupė susikūrė pernai Klaipėdoje, jos pagrindą sudaro elektroninės eksperimentinės etnomuzikos kūrėjas Donatas Bielkauskas (Donis) ir perkusininkas, būgnininkas Viktoras Rubežas. Vėliau prie jų prisijungė vokalistė Elena Trečiokaitė, gitaristas Mantas Remesa ir bosistas Paulius Stonkus.
Kolektyvo kūrybos esmė – muzika, kuri yra kiekviename iš mūsų, įkvėpta nuostabios mūsų šalies gamtos, pasakų, padavimų, kvapų ir spalvų. „Mums įdomu atrasti savo stilių; taisykles kuriame patys. Visos kitos kompozicijose girdimos įtakos yra tiesiog muzikinė kalba ir patirtys, ėjusios per mūsų gyvenimą, – teigė atlikėjai. – Pasaulio muzikos (world music) įtaka atsiskleidžia perkusijos ritmais ir kuriamomis emocijomis. Nors visi poetiniai tekstai paimti iš lietuvių liaudies dainų ir tik šiek tiek pakeisti, tačiau jų melodijos ir supynimai kartais tampa artimi Rytų šalių muzikinėms tradicijoms. Stengiamės ieškoti kultūrinių panašumų, darnos, o ne skirtumų jungties.“
Dainuoti – nuostabu!
„Dainuoti nuostabu!“ – teigia vasaros koncertų ciklo rengėjai, šiltą liepos 8-osios vakarą kviesdami padainuoti kartu su choru „Aukuras“, vadovaujamu Alfonso Vildžiūno. Artistiškumas, demokratiškas repertuaras šiam kolektyvui pelno dideles publikos simpatijas.
Koncerte skambės žinomos ir visų pamėgtos lietuvių bei užsienio autorių dainos. Tarp jų bus patriotine gaida prabylančios ir širdis plakti vieningu ritmu skatinančios Kipro Mašanausko „Lietuva“, Laimio Vilkončiaus „Dėl tos dainos“ ar Vaclovo Augustino „Tėvynei giedu naują giesmę“. Vasarojančiai publikai turėtų patikti jausmingi šedevrai „Koks nuostabus pasaulis“ ar „Rožinis gyvenimas“ iš to paties pavadinimo kino filmo.
Šis koncertas bus puiki galimybė prisiminti gražiausias dainas ir padainuoti visiems kartu.
Svajojantiesiems apie Paryžių
Ar svajojate aplankyti Paryžių? O gal jau buvote jame ir dažnai nostalgiškai prisimenate aplankytą prancūzišką kavinukę? Jei taip, liepos 13-osios koncertas „Café De Paris“ skirtas būtent jums.
Gitaristas, kompozitorius, vokalistas Chrisas Ruebensas kartu su savo ansambliu paruošė vasarišką prancūziškų dainų programą, kurią atliks irgi prancūziškai. Joje puikiai dera tiek subtili elegancija, tiek pašėlusios emocijos. Skambant prancūziškoms dainoms publika pasijus lyg jaukioje Paryžiaus lauko kavinukėje arba galės mintimis pakeliauti žavingomis jo gatvelėmis. Jomis vaikščiojo daug garsių praeities ir dabarties menininkų, čia radusių palankią saviraiškos terpę ir įkvėpimą kurti.
Kiekvienas iš mūsų širdyje turime savąjį Paryžių. Ar tu jame buvai? Ar tai nebuvo sapnai?..
Džiazas po liepomis
Pats vasaros vidurys liepos 15-ąją sutaps su koncertu „Džiazas po liepomis“. Medžių paunksnėje šiltą vakarą įsitaisę klausytojai galės mėgautis klasikinėmis džiazo melodijomis ir ritmais. Koncertuos trimitininkas Dominykas Vyšniauskas ir „Jazz Classic Trio LT“, kurio idėjinis lyderis yra perkusininkas Saulius Astrauskas, beje, neseniai išleidęs lietuviškos muzikos mušamiesiems kompaktinę plokštelę.
D.Vyšniauskas savo muzikinę karjerą pradėjo labai anksti ir jau spėjo pasireikšti visuose Lietuvos ir keliuose užsienio džiazo festivaliuose, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Jis muzikavo su tėvu, garsiuoju saksofonininku Petru Vyšniausku ir kitais žymiais šalies bei užsienio atlikėjais. Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos auklėtinis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje, Aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Leipcige, stažavosi SUNY Purchase koledže Niujorke. Talentingas atlikėjas groja tiek džiazo standartus, improvizacines savo kompozicijas, tiek akademinę muziką.
Albumo „Tyka“ pėdomis
Multiinstrumentalistas Saulius Petreikis kartu su gitara grojančiu broliu Donatu Petreikiu, smuikininku Vytautu Mikeliūnu ir Andriumi Daugirdu (bosinė gitara) liepos 20-ąją parke kviečia paklausyti jaukaus koncerto „Tyka“. Koncertas pavadintas kaip ir kompaktinė plokštelė, kurią neseniai išleido kompanija „Saulės muzika“. S.Petreikis, prisimindamas kito neseniai išleisto CD „Lowlands” kūrybinį procesą, prasitarė, kad jei „Lowlands” nustebino gerbėjus savo sudėtingumu ir ambicingumu, „Tyka“ yra būtent tai, ko Sauliaus klausytojai laukė jau kelerius metus. Šis albumas yra itin lengvas, geros nuotaikos, ramybės ir šviesos kupinas pasaulio muzikos vėjų dvelksmas.
S.Petreikis baigė klasikinio trimito studijas Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kūrybingas atlikėjas, inovatyvios ir kartu autentiškos lietuviškos muzikos kūrėjas gilinasi ir į pasaulio tautų muziką. Jis turi gausią pasaulio muzikos instrumentų kolekciją ir tais instrumentais groja. Jo muzikavimas sujungia lengvabūdišką žaismingumą ir gilų nuoširdumą, spontanišką raišką ir polinkį į įvairių stilių sintezę. Saulius nuolat ieško naujų skambesių, eksperimentuoja ir improvizuoja, tad jo koncertai visada yra kupini netikėtumų.
Mėgstantiems ritmą
„Ritmas – tai jėga, kuri užvaldo ir ilgai nepaleidžia“, – teigė pianistė Guoda Gedvilaitė. Ji ir perkusininkas Pavelas Giunteris susipažino pernai kartu muzikuodamai šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“. Juos suvedė muzika ir sujungė ritmas.
Ryškiomis ir originaliomis muzikinėmis idėjomis išsiskirianti G.Gedvilaitė dažnai meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriais tampa ne tik žymūs klasikos atlikėjai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai. P.Giunteris, meistriškai atliekantis klasikinę, moderniąją, pasaulio muziką ir džiazo kūrybą, savo uždegančių pasirodymų scenoje metu ir kolegas, ir publiką užkrečia aistringa meile muzikai.
Šį vasaros sezoną Guoda ir Pavelas savo gerbėjams ruošia paslaptingą ir užburiantį ritmo, energijos, šviesų, judesio ir nepamirštamų melodįjų šou. Jei patinka Argentinos tango, Amerikos džiazo klasika, Ispanijos temperamentas arba Brazilijos samba – tai jūsų vakaro programa. Dueto koncertas „Aš myliu ritmą“ – liepos 22-ąją Klaipėdos koncertų salės parke.
Lietuviškas retro
Gabūs, talentingi ir ambicingi klaipėdiečiai – taip dažniausiai pristatoma vokalinė grupė „Cappella'A“. Publiką žavi tiek jos dainavimas a'capella, tiek pritariant instrumentais atliekami kūriniai. Kvartetas yra kelių tarptautinių konkursų laureatas, įvairių respublikinių džiazo festivalių dalyvis.
Vasariškoje parko estradoje liepos 27-ąją „Cappella'A“ pristatys koncertinę programą „Lietuviškas retro“, kurioje dainininkams talkins saksofonininkas Laimonas Urbikas ir būgnininkas Ąžuolas Paulauskas. Šiuokart naujai suskambės žinomi lietuvių kompozitorių kūriniai, kuriuos dainavo tėvai ir seneliai. Programa buvo specialiai paruošta Amerikos lietuvių dainų šventei, 2015 m. vasarą vykusiai Čikagoje. Algimanto Raudonikio „Skinsiu raudoną rožę“, Benjamino Gorbulskio „Saulėlydis tėviškėje“, Mikalojaus Noviko „Žalioj stotelėje“, Gintarės Jautakaitės „Viešpaties lelija“ – tai tik kelios dainos iš turtingos retro programos, kuri nukels klausytojus į pamirštus laikus. Šiek tiek džiazo, šiek tiek lotynų ritmų, nuostabūs balsai ir lietuviška daina gaivų liepos vakarą tikrai paliks malonius įspūdžius, įsitikinę rengėjai.
Vainikuos didžiausias projektas
Vasaros koncertų ciklą liepos 28-ąją vainikuos didžiausias projektas „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos ir Islandijos dialoge“, kurį atliks didžiausios atlikėjų pajėgos. Šiuolaikinę lietuvių ir islandų muziką sujungiančią Gedimino Gelgoto kompoziciją įtaigiai interpretuos autoriaus vadovaujamas Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) ir Kintų festivalio tarptautinis jaunimo orkestras. Diriguos G.Gelgotas ir jaunuoju batutos talentu pramintas Martynas Stakionis.
Minimalistinė G.Gelgoto kūryba netelpa į žanrų standartus. Ji išsiskiria netikėtu pateikimu, aprėpiančiu daugelį stilistinių įtakų nuo XX a. avangardo iki šių dienų jaunimo kultūros. NIKO pasirodymai, sujungiantys styginių meistriškumą ir vizualinius efektus, remiasi klasikinės muzikos ir roko bei popmuzikinės kultūros deriniu. Tai visada intriguoja publiką. Visi laukiami koncerte, juolab kad šis bus nemokamas. Į kitus bilietai – po 6 Eur.
Vasariška muzika – tai išties skamba viliojamai ir gundo išgirsti. Koncertų pradžia – 20 val., esant lietingam orui jie vyks Koncertų salėje.
Naujausi komentarai