Pereiti į pagrindinį turinį

Žvejo sodyboje – vasaros dirbtuvės

2014-06-12 11:33
DMN inf.

Stojus šiltajam metų laikui, vėl sugrįžta gyvybė į Lietuvos jūrų muziejaus Etnografinę pajūrio žvejo sodybą. Žalumos apsuptame kieme įsikuria kūrybinės dirbtuvės, kviečiančios per asmeninę patirtį ir žaidimą susipažinti su žvejiškomis tradicijomis ir pamario krašto etnografija.

Šiemet muziejininkai savo darbus surikiavo taip, kad kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, visi norintys – tiek maži, tiek dideli – gali įsitaisyti prie po šermukšniu stovinčio stalo ir pasigaminti po jūrinės tematikos suvenyrą. Visi užsiėmimai ir etnografinės pajūrio žvejo sodybos bei žvejybos tralerio „Dubingiai“ ekspozicijų lankymas – nemokamas. Viešas kūrybines dirbtuves surengti padėjo Lietuvos kultūros tarybos finansinė parama.

Šiemet kiemelyje plėtojamos net dviejų projektų veiklos. Viename iš jų – „Ei, kieno, kieno žalias kiemelis?..“ darbuojasi žinoma Žemaitijos tautodailininkė Angelė Rauktienė. Dar iki pirmadienio galima spėti apsilankyti užsiėmimuose "Oi, kupole, kupole...",supažindinančius su žoliavimo tradicijomis, kupoliavimu, išmokstama pasigaminti šieno statulėlių, vainikų pynimo.

Pasak tautodailininkės, tai geriausias metas pasirengti  Joninių šventei, todėl daug dėmesio skiriama Joninių burtams ir apeigoms.

Liepos 15-27 dienomis užsiėmimai jau bus skirti duonos temai – "Šv. Ona–duonos ponia". Jie džiugins gamtos dovanomis: bus liejamos vaško skulptūrėlės ir žvakės, kopinėjamas medus, pristatomas  kulinarinis paveldas.

Rugpjūčio 5-10 ir 26-31 dienomis jau dvelks rudenėjančios gamtos nuotaikomis, o kieme siaus Baltramiejaus mugė, kurios metu bus demonstruojami amatai: tinklo mezgimas, drožyba, skrynių raštų piešimas, raižymas, lauko gėlių puokščių komponavimas, karpiniai.

Kitomis dienomis kiemelyje viešės projektas „Svečiuose pas senąjį žveją“. Birželį kūrybinės dirbtuvės „Dirbdysiu laivę“ pristatys žvejybos ir laivadirbystės tradicijas. Jų dalyviai supažindinami su skirtingais Kuršių marių žūklės būdais ir priemonėmis, laivybos reikmenimis, skirtingais žvejų valčių pamaryje ir pajūryje tipais (plokščiadugnės valtys, kylinės valtys ir laiveliai), laivadirbystės įrankiais, burvalčių konstrukcija irpatys pasigaminakurėno modelį.

Liepos 1-13 dienomis bus galima aplankyti kūrybines dirbtuves „Kur ir kaip gyveno žvejas?“, kur bus pristatoma tradicinė žvejo sodyba ir žvejo šeimos buitis. Dirbtuvių dalyviai susipažins su statinių paskirtimi, namų aplinka ir buitimi, žvejo darbais (pvz. virvių vijimu, šienavimu ), taip pat su tautosaka, iš pateiktų ruošinių susikurs knygą apie žvejo sodybą.

Rugpjūčio 1-3 ir 12-24 dienomis veiks kūrybinės dirbtuvės „Kaip rengėsi žvejas ir žvejienė?“. Jų metu bus galima, kaip vaikystėje, ... pažaisti su lėlėmis, pasiuvant žvejo šeimai drabužėlius. Dirbtuvių metu susipažįstama su žvejo ir žvejienės apranga, sužinoma, kokios pagrindinės kostiumo spalvos, kaip paruošiamas audinys siuvimui, kokius ir kada rūbus dėvėdavo. Pagal pateiktus ruošinius kūrybinių dirbtuvių dalyviai sukurs žvejo ir žvejienės kostiumus, aprengs jais pačių pagamintas lėles. Lankytojams nusikelti bent šimtą metų į praeitį padės fotostendas, atkuriantis žvejišką kostiumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų