Pereiti į pagrindinį turinį

Agresyvius keturkojus auginančių šeimininkų pasiteisinimas: šuo atvyko išsimaudyti

2013-11-05 12:35

Klaipėdiečiai netruko rasti būdą, kaip apeiti draudimą auginti pavojingų ir kovinių veislių šunis bei jų mišrūnus daugiabučiuose namuose. Dabar šie gyvūnai į butus atvyksta "pasisvečiuoti" ar "išsimaudyti".

Klaipėdiečiai netruko rasti būdą, kaip apeiti draudimą auginti pavojingų ir kovinių veislių šunis bei jų mišrūnus daugiabučiuose namuose. Dabar šie gyvūnai į butus atvyksta "pasisvečiuoti" ar "išsimaudyti".

Neįsileidžia į butą

Draudimas laikyti pavojingoms veislėms priskiriamus šunis ir jų mišrūnus daugiabučiuose namuose įsigaliojo nuo liepos. Tačiau tai netaikoma tokiems gyvūnams, kuriems leidimas išduotas iki šios įstatymo pataisos įsigaliojimo. Vis dėlto šie gyvūnai turi būti kastruoti.

Įstatyme numatyta, kad pavojingų veislių šunys, kurie laikomi daugiabučiuose namuose be leidimo, turi būti paimti iš šeimininkų. Jiems bus paskirta laikina globa. Kol kas Klaipėdoje buvo paimtas tik vienas daugiabutyje augintas pavojingos veislės šuo. Daugiau tokių atvejų nebuvo.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjo Viliaus Valio, skundų iš gyventojų, kad jų kaimynystėje auginami pavojingų veislių šunys, tikrai sulaukiama.

Tuomet važiuojama į vietą aiškintis situacijos, tikrinami gyvūno dokumentai, nustatoma veislė.

"Jei šeimininkas įsileidžia į butą, tada jokių problemų nekyla. Nustačius, kad šuo yra pavojingos veislės ir laikomas be leidimo, jis turi būti paimtas", – tvirtino vedėjas.

Be to, jei gyvūnas laikomas be leidimo, savininkui skiriama bauda, kuri siekia nuo 200 iki 400 litų.

Tokios pat piniginės sankcijos taikomos ir šeimininkams, kurie pavojingus šunis be leidimo laiko individualiuose namuose.

Prašė atvesdinti policijos

V.Valys pasakojo, kad sudėtingesnės situacijos būna, kai šuns šeimininkas nebendradarbiauja – neįsileidžia į butą, nepateikia gyvūno dokumentų.

Jau yra kreiptasi į policiją dėl vieno šuns savininko atvesdinimo. Jis tikrintojų neįsileido į butą, nepateikė gyvūno, kuris, įtariama, yra pavojingos veislės, dokumentų.

"Kai žmogus bus atvesdintas, spręsime, ką daryti", – teigė vedėjas.

Gyventojai skundėsi dėl dar vieno pavojingos veislės šuns, kuris laikomas bute Kretingos gatvėje. Skundas pasitvirtino. Dabar komisija spręs, ką su juo daryti.

Pasak V.Valio, didžiausia problema yra tai, kad žmonės rado, kaip apeiti draudimą laikyti pavojingų veislių šunis daugiabučiuose namuose.

"Jie aiškina, kad šunį į butą atsivežė tik dienai ar parai išmaudyti ar šiaip. Nurodo, kad nuolat jis laikomas kaime ar sode. Tada tokie šeimininkai pradeda tvarkytis leidimus gyvūnui. Nurodo, kad laikys jį ne bute. Taip apeinamas draudimas", – pasakojo vedėjas.

V.Valio teigimu, Kretingos gatvėje gyvenantis klaipėdietis taip pat tvirtino, kad gyvūną nuolat laiko Jokūbave, o į butą atsivežė tik laikinai.

"Žinoma, baudos, kad šuo laikomas be leidimo, jis neišvengs. O gauti leidimą pavojingos veislės šuniui užtrunka", – tvirtino vedėjas.

Skundų sulaukia daug

Klaipėdiečiai skundžiasi ir dėl pavojingų veislių šunų, kurie laikomi privačiuose namuose. Tokie atvejai buvo trys. Komisija sprendė, ar gyvūnus reikia paimti iš savininkų, tačiau nutarta to nedaryti.

"Skirtos tik baudos. Nusprendėme nepaimti šunų, nes jie nebuvo agresyvūs. Vėliau savininkai susitvarkė leidimus jiems laikyti", – aiškino vedėjas.

V.Valys pasakojo, kad įvairių skundų dėl šunų – daug. Būna ir taip, kad žmonės aiškina, jog šuo pavojingas, o nuvažiavus paaiškėja, kad tai paprasčiausias kiemsargis.

"Tik suloja, ir kviečia", – tvirtino vedėjas.

Žmonės piktinasi ir dėl nesurenkamų ekskrementų, be pavadžio lakstančių šunų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų