Informuojama, kad jau rikiuojama pranešėjų eilė bei temos.
„Mums reikia, kad pranešėjai ne tik parengtų temas, bet ir atsakytų į rūpimus klausimus“, – atskleidė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.
Konferencija turėtų pateikti atsakymus tiek miesto architektui, tiek urbanistams, tiek Projektų įgyvendinimo skyriui. Tikimasi išsiaiškinti, kokia linkme miestas eis, kaip, kada bei kokiomis priemonėmis būtų galima atkurti šią istorinę vietą.
Konferencijoje dalyvaus Kultūros ministerijos bei Kultūros paveldo departamento atstovai.
Taip pat suplanuotas prof. Vlado Žulkaus pranešimas apie pilies istoriją, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus atstovai turėtų atskleisti muziejaus temą.
Konferencijos programoje – ir vietos bei kviestinių architektų pranešimai apie pilių projektus, pilių vystymo galimybes.
„Taip pat laukiama pranešėjų dėl privataus ir viešojo sektoriaus partnerystės galimybių. Jeigu būtų apsispręsta statyti ar atkurti Klaipėdos pilį, tuo metu ES lėšų tokiems projektams jau nebūtų skiriama. Jie galėtų būti įgyvendinami ieškant privataus ir viešo sektoriaus partnerystės modelio“, – dėstė E.Mantulova.
Konferencijoje numatoma išklausyti ir Valdovų rūmų atstatymo projekto atstovus, specialistus, kurie galėtų apibendrinti užsienio valstybių patirtį.
E.Mantulovos teigimu, tikimasi sulaukti specialistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.
Konferencijos metu numatomi trys teminiai seminarai: „Klaipėdos pilies pritaikymas miesto kultūros ir reprezentaciniams poreikiams“, „Klaipėdos pilis miesto ir regiono vystymo kontekste“ ir „Verslui patrauklių idėjų Klaipėdos pilyje įgyvendinimas“.
Naujausi komentarai