Pereiti į pagrindinį turinį

Antikorupcijos komisijai pirmininko neišrinko

2015-10-29 17:35
Vytauto Petriko nuotr.

Miesto tarybos posėdžio pabaigoje ketvirtadienį buvo renkamas Antikorupcijos komisijos pirmininkas. Nors buvo net dvi kandidatūros, jis taip ir liko be savininko. Svarstoma, ar opozicija vėl liks be posto.

Pagalbos kreipėsi į tarybą

Antikorupcijos komisijos pirmininko kandidatūrą siūlo opozicija, jeiyra paskelbusi, o teikia tvirtinti tarybai meras. Tokia tvarka taip pat galioja, skiriant Etikos komisijos vadovą.

Opozicijoje esančios partijos į Antikorupcijos komisijos pirmininko postą pasiūlė du kandidatus – Niką Puteikienę, kuri priklauso „Puteikis Plius“ frakcijai, ir konservatorių Rimantą Didžioką.

Pastarasis iš anksto informavo, kad šiame posėdyje nedalyvaus. Politikas buvo išvykęs į tarnybinę komandiruotę – Pasaulinį mašinų ir mechanizmų mokslo kongresą. Tačiau R.Didžiokas patvirtino, kad sutinka kandidatuoti į Atikorupcijos komisijos pirmininko pareigas.

„Mere, galite savo nuožiūra išsirinkti vieną iš dviejų kandidatų ir teikti tvirtinti tarybai“, – tvirtino klausimą pristatęs tarybos ir mero sekretorius Modestas Vitkus.

Tačiau uostamiesčio vadovas Vytautas Grubliauskas nepasiliko sau tokios teisės. Jis kreipėsi į miesto tarybą, kad ši išsirinktų vieną kandidatą.

Tą meras siūlė daryti atviru balsavimu, o už išrinktą vieną kandidatą balsuoti slaptai.

Tarybos narys Rimantas Taraškevičius suabejojo, ar taip nebus pažeistas reglamentas. V.Grubliauskas, kad šiuo klausimu pasisakytų posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

„Meras gali teikti ir dvi kandidatūras, o taryba apsispręs. Tokia praktika naudota Klaipėdos rajone. Ją nagrinėjo ir pirmosios instancijos teismas. Meras gali teikti dvi kandidatūras, o taryba apsispręs, kuris turi būti pirmininku, arba išrinkti pats vieną“, – aiškino D.Kerekeš.

Prašė nenuvertinti kandidatės

Buvo pateikti siūlymai, kad ir renkantis vieną iš dviejų kandidatų reikėtų balsuoti slaptai. Tačiau su tuo sutiko ne visi.

„Buvo slaptų balsavimų, kur buvo N.Puteikienė. Visi prisimename rezultatus. Aišku, kad ji nebus išrinkta. Mere, nėra laiko. Pasiūlykite mums kitą kandidatą ir viskas“, – tvirtino R.Taraškevičius.

„Nenuvertinkite taip Ninos“, – atsakė V.Grubliauskas.

Nors siūlyta dėl kandidatų pasisakyti slaptu balsavimu, tačiau dauguma nusprendė, jog užteks atviro. Dauguma pasisakė, kad šiame poste norėtų matyti R.Didžioką.

Taryba atsisakė slapto balsavimo ir tvirtinant pirmininko kandidatūrą. Meras pabrėžė, kad balsavimo biuleteniai buvo paruošti su abiejų pretendentų pavardėmis.

Tačiau Antikorupcijos komisijos pirmininkas nebuvo išrinktas. R.Didžioką palaikė per mažai salėje buvusių tarybos narių. Šis klausimas turės būti svarstomas iš naujo.

Pažeidė reglamentą

Kilo klausimų, ar valdančioji dauguma nesuduos dar vieno smūgio opozicijai.

Prieš kelis mėnesius į Etikos komisijos pirmininko postą buvo išrinktas ne mažumos, o daugumos atstovas – partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė Aldonas Staponkienė. Tokia situacija susiklostė pirmą kartą per dešimt metų.

Etikos komisijos pirmininkas taip pat buvo išrinktas ne iš pirmo karto. Dauguma nepritarė frakcijos „Puteikis plius“ siūlytai narei Ligitai Girskienei.

Kitą kandidatą į Etikos komisijos pirmininkus opozicija turėjo pasiūlyti raštu ir ne vėliau nei prieš penkias dienas iki tarybos posėdžio. Paaiškėjo, kad opozicijos atstovai siūlymą pateikė per vėlai – siūlymas gautas iki tarybos posėdžio likus trims dienoms.

Jei yra pažeistas nustatytas reglamentas ar savivaldybės tarybos mažuma nepasiūlo savo kandidato, Etikos komisijos pirmininką taryba skiria mero teikimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų