Taip jis kalbėjo Klaipėdos uoste prisišvartavus „Wasp“ klasės desantiniam laivui „USS Kearsarge“.
Pasak ministerijos, tokio dydžio karinio laivo Lietuvoje iki šiol dar nėra buvę. Jo ilgis – 257,3 metro, plotis – 60,1 metro, grimzlė – 10,5 metro.
Šis laivas yra ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote. Laivo įgulą sudaro daugiau nei 2 tūkst. narių, laive jų vienu metu būna iki 1,5 tūkstančio.
„Jų buvimas šiandien čia, Klaipėdos uoste, kuomet tęsiasi siaubinga Rusijos agresija prieš Ukrainos žmones, demonstruoja Jungtinių Valstijų ryžtą ir lyderystę užtikrinant saugumą ir šiame Baltijos regione, ir, žinoma, Baltijos jūroje“, – pirmadienį prieš apsilankymą JAV laive žurnalistams sakė ministras.
„Matome besikeičiančią saugumo situaciją aplinkui mus prie rytinės NATO sienos ir visam demokratiniam pasauliui kylančias grėsmes, todėl Lietuvai ir jos žmonėms labai svarbus mūsų sąjungininko buvimas čia, pasiryžimas ginti kiekvieną NATO valstybių teritorijos centimetrą“, – teigė A. Anušauskas.
Ministro teigimu, saugumas jūrinėje dimensijoje ir šio laivo dislokavimas, buvimas šiame regione „padeda užtikrinti judėjimo laisvę Baltijos jūroje, be abejo, siunčia žinutę agresoriui“.
J. Andriejauskaitės / BNS nuotr.
Pasak kariuomenės vado Valdemaro Rupšio, šio laivo apsilankymas – įrodymas apie NATO rytinio flango stiprinimą visose dimensijose.
„Tokio tipo ir įspūdingo dydžio Jungtinių Valstijų karo laivas čia lankosi pirmą kartą nuo Karinių jūrų pajėgų atkūrimo laikotarpio. Girdime tai, kad reaguojant į saugumo situaciją NATO stiprina rytinį flangą visose dimensijoje, tame tarpe ir jūrų dimensijoje, o už mano nugaros matome apčiuopiamą to įrodymą – vienybės bei gynybos garantą“, – sakė generolas leitenantas.
Anot jo, JAV yra vienas stipriausių Lietuvos sąjungininkų.
„Jų parama gyvybiškai svarbi ir, pasakyčiau, svarbiausia“, – teigė V. Rupšys.
JAV ambasadoriaus Lietuvoje Robertas S. Gilchristas (Roberto S. Gilkristo) teigimu, šis JAV laivas Baltijos jūroje yra jau keletą mėnesių, dalyvavo „Baltops“ pratybose ir demonstruoja NATO viršūnių susitikime Madride išreikštą poziciją stiprinti regiono saugumą.
„Mūsų įsipareigojimas ir NATO įsipareigojimas yra ne tik kalbant apie sausumos teritoriją, bet ir apie Baltijos jūrą, kuri yra pagrindinis prekybos, laivybos, komercijos ir gynybos koridorius“, – kalbėjo diplomatas.
KAM teigimu, „USS Kearsarge“ suprojektuotas taip, kad jame tilptų desantiniai laivai su oro pagalve greitam karių judėjimui ir šturmo lėktuvai AV-8B „Harrier“, skirti artimo puolimo pajėgų palaikymui iš oro.
Be to, šis laivas gali gabenti iki 26 JAV karinio jūrų laivyno sraigtasparnių.
Naujausi komentarai