Pereiti į pagrindinį turinį

Apie aplinkosaugą – nuo mažens

Klimato kaita neišvengiamai paliečia kiekvieną iš mūsų, todėl kalbėti šia aktualia tema būtina jau darželyje. Juk būtent vaikai – ateities suaugusieji, nuo kurių įpročių ir sprendimų priklausys mūsų planetos likimas.

Jau antrus metus iš eilės Klaipėdos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ kuria ir laimi Klaipėdos savivaldybės remiamus aplinkosaugos projektus.

Tikime, kad tvarumo idėjas perduoti gali tik tie suaugusieji, kurie patys supranta vartotojiškumo žalą, todėl, siekiant keisti ir įtvirtinti mokytojų ekologinį sąmoningumą, numatytos veiklos ir išvykos ne tik vaikams, bet ir įstaigos darbuotojams.

Organizuotos edukacijos metu „Aš ir jūra“ darželio pedagogai, jų padėjėjai ant drobės kūrybiškai vaizdavo ir išreiškė savo santykį su pajūriu.

O norėdami geriau suprasti, kaip kiekvieno mūsų sprendimai, gyvenimo būdas lemia Baltijos jūros taršą ir jos gyvūnijos likimą, įstaigos darbuotojai vyko į Lietuvos jūrų muziejaus edukacijas „Baltija 2050-ieji“, „Ruonis iš ateities“.

Būtinybė: patys saugodami jūrą ir visą planetą kasdien, kartu mokome ir vaikus gyventi tvariau ir kūrybiškiau. / Darželio „Ąžuoliukas“ archyvo nuotr.

Įgyvendindami šį projektą pastebėjome, kad vaikai atsakingai ir su entuziazmu jungiasi į įvairias tvarumo iniciatyvas – tai ir šiukšlių rinkimas pajūryje, ir įstaigos bendruomenės organizuotas „Mažylių turgelis“, kai ugdytiniai kartu su tėvais pardavinėjo, mainė, dovanojo savo išaugtus rūbus ar kitus jau pabodusius daiktus, ir ekologines problemas gvildenančios edukacijos vaikams Lietuvos jūrų muziejuje.

Ugdytiniai ypač jautriai reagavo matydami, kiek žalos jūros gyventojams kelia neatsakingai numesta šiukšlė.

Darželio „Ąžuoliukas“ archyvo nuotr.

Ekologinis sąmoningumas – kiekvieno mūsų reikalas, todėl organizuota daugybė iniciatyvų, įtraukiančių ne tik mūsų darželio bendruomenę, bet ir kitas ugdymo įstaigas, pavyzdžiui, surengtas respublikinis konkursas „Baltijos jūros tarša“, kurio metu vaikai buvo kviečiami kurti lankstinukus, pabrėžiant aplinkos saugojimo problemas ir sprendimo būdus.

Bene didžiausio populiarumo sulaukė respublikinis projektas „Mano tvarus stalo žaidimas“, kurio tikslas – mažinti vartotojiškumą iš antrinių žaliavų sukuriant stalo žaidimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra