Etnokultūros puoselėjimas – nuo mažens Pereiti į pagrindinį turinį

Etnokultūros puoselėjimas – nuo mažens

Klaipėdos lopšelis-darželis „Volungėlė“ subūrė socialinius partnerius, penkių Klaipėdos miesto lopšelių-darželių bendruomenes pažinti tautinį paveldą ir dalintis liaudies kūryba.

Pasakoriai: renginį jaukiai pradėjo tėčio ir dviejų dukrelių sekama pasaka „Kai aš mažas buvau“.
Pasakoriai: renginį jaukiai pradėjo tėčio ir dviejų dukrelių sekama pasaka „Kai aš mažas buvau“. / Organizatorių nuotr.

Siekiant ugdyti vaikų tautinį sąmoningumą, puoselėti lietuvių liaudies kultūrą, vaikų kūrybinę raišką ir pedagogų profesinį tobulėjimą, lopšelis-darželis „Volungėlė“ organizavo metodinę dieną „Ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų etnokultūros ir kūrybiškumo puoselėjimas“ ir skaitovų konkursą „Pasakorių sambūris“.

Įstaigoje surengtuose renginiuose dalyvavo pedagogai ir ugdytiniai iš lopšelių-darželių „Berželis“, „Papartėlis“, „Rūta“, „Volungėlė“ ir „Žuvėdra“.

Pirmąją dieną pedagogai buvo supažindinti su vaikų ir suaugusiųjų tautinių drabužių regioniniais ypatumais, simbolika bei istoriniu kontekstu, pasidalijo etnokultūros vertybių perdavimo ir perėmimo galimybių ikimokykliniame amžiuje veiklos pėdsakais.

Antroji diena buvo skirta praktinei veiklai. Įstaigoje surengtas etnokultūrinis renginys „Pasakorių sambūris“, kuriame vaikai pasakojo lietuvių liaudies pasakas, sakmes, improvizavo, sekė „pasakas be galo“.

Renginį jaukiai pradėjo tėčio ir dviejų dukrelių sekama pasaka „Kai aš mažas buvau“.

Daug dėmesio sulaukė pajuokavimas-skaičiuotė „Iš kur tu?“, kūrinys „Klaipėda milžino klajūno akimis“, interpretacija „Žvejyba“, sakmė „Žmogaus metai“ ir kiti jaunųjų pasakorių pateikti kūriniai.

Mažųjų skaitovų pateikti kūriniai sukėlė daug gerų emocijų, salėje linksmai skambėjo žiūrovų juokas, girdėjosi nuostabos šūksniai.

Aktyvus dalyvių įsitraukimas liudijo apie vaikų ir pedagogų susidomėjimą tautine kultūra.

Tokie renginiai yra puiki priemonė ne tik kultūrinei savivokai ugdyti, bet ir stiprinti bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų, formuojant vertybines nuostatas nuo pat ankstyvojo amžiaus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų