Ką leido į upelį?
Klaipėdos rajone prie Vilhelmo kanalo gyvenantis Gintaras Lukošius tikina likęs šokiruotas šeštadienį išvysto vaizdelio.
"Kelyje tarp Mickų ir Vaškių išvydau stovinčią autocisterną. Matyti, kaip vairuotojas cisternos turinį galbūt pila į neužšalusį drenažinį upelį. Jis, beje, susisiekia su Minijos upe. Išvydęs mane, užsuko sklendę. Aplink buvo jaučiama smarvė, tikėtina, jog į upelį buvo išleistos fekalijos", – apie įtarimus sukėlusius savo įspūdžius pasakojo gyventojas.
G.Lukošius teršėją nufotografavo ir atvaizdu pasidalijo socialinio tinklo "Facebook" paskyroje.
"Viskas vyko šeštadienį, 12 val. 30 min. Aš paskambinau Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos telefonu. Jį esu išsisaugojęs, nes esu žvejys, medžiotojas ir gyvenu prie Vilhelmo kanalo. Tačiau išgirdau pareigūno paaiškinimą, jog jam laisva diena ir jis neketina niekur vykti. Jis patarė skambinti Bendrojo pagalbos centro 112 telefonu", – pasakojo vyras.
Netrukus, 12 val. 43 min., įvykio liudininkui perskambino Kretingos rajono agentūros specialistas Edmundas Mikaločius, kuriam šį savaitgalį derėjo budėti ir reaguoti į visus Klaipėdos krašte nutikusius įvykius.
"Aš paprašiau jo elektroninio pašto adreso. 12 val. 47 min. jam buvo išsiųsta visa informacija", – įvykių chronologiją dėstė G.Lukošius.
Per toli važiuoti
Ieškant fekalijų autocisternos savininko, jį akimirksniu atpažino dituviškiai.
Dituvos sodų bendrijos gyventojai puolė dalintis internete fotografija apie įtartą teršėją, minėdami, jog verta atsisakyti tokio fekalinių šulinių išvežėjo paslaugų, nes elgiamasi nedovanotinai gamtos atžvilgiu.
Gamtosaugininkas E.Mikaločius, vakar sulaukęs žurnalistų klausimo, kodėl nevyko į įvykio vietą, lemeno, jog jam buvo per toli.
"Aš išsiunčiau viską Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos agentūrai. Per Bendrąjį pagalbos centrą 12 val. 39 min. gavome pranešimą. Kadangi ten ne avarija, o kaip sakė, "šūdvežis" pylė srutas, tai, supranti, mes nespėjame nuvažiuoti. Nieko nerasi ten. Turime mašinos numerį. Pranešėjas atsiuntė nuotrauką. Kadangi ten Klaipėdos rajonas, išsiunčiau jų agentūrai, į Gargždus", – aiškino E.Mikaločius.
Paklaustas, ar panašu, jog aplinkosaugininkai "pramiegojo" įtariamą teršėją, E.Mikaločius išpyškino: "Na, taip."
Siuntinėjo laiškus
Klaipėdos rajono agentūros vyriausiasis specialistas Algimantas Pagojus pirmadienio rytą net uždusęs tikino, jog viską skuba aiškintis.
"Rytmetį buvau policijoje, nemačiau, ar kas man ką siuntė. Inspektorius turi nuotrauką, kiek žinau, reikia užsiimti tuojau pat ir nusistatysime transporto priemonę, kieno ji, kas savininkas ir ką ten vežė", – raportavo A.Pagojus.
Specialistas teisinosi, jog kol kas jokios medžiagos jis neturi.
"Kas būdravo, tas turėjo ir nuvažiuoti. Jei yra padarytas pažeidimas, bus nubaustas", – tikino A.Pagojus.
Patikinus, kad kretingiškis jo kolega pats prisipažino, jog įvykio vietoje nesilankė, A.Pagojaus optimizmas atslūgo.
"Na, taip, kaip įrodysi, ar pylė, ar siurbė jis? Tada blogai, kad nevažiavo. Jei pranešta buvo 112 numeriu, turėjo kas nors reaguoti. Bet gal paimsime mėginius, rasime ką? Ne kilogramą, ne litrą juk išpylė", – spėliojo pareigūnas.
A.Pagojus, tik prieš pietus įsijungęs elektroninį paštą, patikino, jog kretingiškio kolegos laiškas jo pašte atsirado pirmadienį, 9 val. 12 min.
"Taip, šiandien. Atsidariau ir matau, kad parašyta, jog būdravo E.Mikaločius ir gavo pranešimą telefonu 112 apie aplinkos teršimą. Susisiekė su pranešėju, yra nuotrauka. Toliau jis rašo: "Geros dienos." Nors bent būtų man paskambinęs", – garsiai savaitgalį budėjusio aplinkosaugininko laišką skaitė A.Pagojus.
Būdravimo tarnyba būdravo
Koks turėtų būti vadinamųjų būdraujančių aplinkosaugininkų darbas, nesugebėjo atsakyti net Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Alfredas Šepštas, laikinai einantis direktoriaus pareigas.
Lietuvių kalbos žodynas teigia, kad žodis "būdrauti" reiškia "neramiai miegoti", "dažnai prabusti".
Į klausimą, kaip bus reaguojama dėl Priekulėje gyventojo užfiksuoto vaizdelio, A.Šepštas atsakė trimis žodžiais: "Gavome. Nukreipėme. Aiškinsimės."
Pamėginus pasiaiškinti, ar regiono aplinkosaugininkų laikinas vadas domėjosi, kaip būdravo jo pavaldiniai, pareigūnas tik gūžčiojo pečiais.
"Nežinau. Yra būdravimo tarnyba, kuri būdrauja. Aš nežinau, kodėl nukreipė į kitą agentūrą. Ką tik gavau iš aplinkos viceministro laišką su rezoliucija "Išsiaiškinti". Aš tik iš jūsų išgirdau, kas kaip siuntinėjo laiškus. Ar važiuoti į vietą, ar ne, sprendžia Vilniuje esanti būdravimo tarnyba", – tikino A.Šepštas.
Jis turėjo galvoje Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centrą, kuris buvo įkurtas 2014 m. spalį.
V.Marozas norėtų ilsėtis
"Reikės aiškintis, kodėl kas važiavo ar nevažiavo. Viceministras matė nuotrauką socialiniuose tinkluose. Tik tiek", – lemeno A.Šepštas.
Pasirodo, vaizdelį socialiniame tinkle matė ir Vitalis Marozas, kuris vadovauja Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai.
"Aš per vėlai pamačiau. Nepamenu, kada. Bet aš dar ir atostogose. Jų metu norėčiau ilsėtis, o ne dirbti", – paminėjo V.Marozas.
Beje, dėl šio pareigūno veiksmų Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente jau vyko tyrimas. Tą kartą analogiškoje situacijoje, kai į žvejų iškvietimą V.Marozas nesureagavo, jo karjerą gelbėjo tas faktas, jog inspekcijos automobilis su pareigūnais buvo išsiųstas į teismą Kretingoje.
Už budėjimus – papildomi eurai
Aplinkos viceministras Dalius Krinickas patikino, jog domėsis, kaip klaipėdiečiams seksis išsiaiškinti, ar tinkamai pareigas savaitgalį atliko aplinkosaugininkai.
"Gal jie minėjo 9 val. mano siųstą laišką? Ar nesu socialinių tinklų vartotojas, bet gavęs informaciją persiunčiau Klaipėdai, prašydamas pasiaiškinti situaciją. Vežėją, manau, įmanoma greitai nusistatyti. Aš nežinojau, kad pranešti norėjusiam žmogui teko tiek kartų skambinti, o į įvykio vietą taip niekas ir nenuvažiavo. Neįmanoma nesureaguoti, juk matyti nuotraukoje valstybinis mašinos numeris. Ir vairuotojas matyti. O dar liudininkas vietoje? Na, tai tikrai apmaudu. Būtinai pasidomėsiu tarnybiniu patikrinimu ir jo baigtimi. Beje, už būdravimo dienas skiriamas papildomas atlygis", – neslėpė D.Krinickas.
"Tikiuosi, kad jie bent nuvažiuos pirmadienį ir užfiksuos viską, kol dar neužsnigo. Nesuprantu, kaip taip galima dirbti? Aš buvau įvykio vietoje, aplinkosaugininkai galėjo man paskambinti, būčiau atvažiavęs ir pirštu parodęs, kokioje vietoje viskas įvyko", – stebėjosi Klaipėdos rajono gyventojas, vakar antrą kartą susiruošęs pagelbėti būdravusiems aplinkosaugininkams.
Naujausi komentarai