Miestas suskirstytas į 54 seniūnaitijas pagal rinkimų apylinkes. Pastaruosius trejus metus net 16 seniūnaitijų neturėjo savo išrinkto atstovo, nes visuomeniniais pagrindais norinčių dirbti aktyvistų ten neatsirado.
Pasisekė seniūnaitijoms, turėjusioms iniciatyvius seniūnaičius. Vienas jų – Saulius Liekis, kuris atstovauja Sulupės seniūnaitijos gyventojams. Tačiau, pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, naujai kadencijai jis pretenduoti nebegalės, nes S.Liekis yra Klaipėdos tarybos narys. Dėl tos pačios priežasties kandidatuoti negalės ir dar vienas miesto politikas Tomas Meškinis, kuris šiuo metu yra Muzikos centro seniūnaitijos seniūnaitis.
"Nors seniūnaičių kadencijų skaičius neribojamas, tačiau pats juo būti nebegalėsiu dėl pasikeitusių įstatymų. Esu tikras, kad Sulupės seniūnaitija be vadovo tikrai neliks. Yra aktyvių žmonių, kurie dalyvaus rinkimuose, ir mūsų bendruomeninė veikla nenutrūks. Pats šioje srityje daugiau veiksiu kaip miesto tarybos narys, be to, yra minčių burti Žvejybos uosto bendruomenę", – tikino S.Liekis.
Kretingos gatvės seniūnaitijos seniūnaitė Sigutė Chabibulina teigė nusivylusi tuo trejų metų darbu ir svarsto, ar kandidatuos dar vienai kadencijai. Esą daugeliu atvejų, atstovaujant gyventojų interesams, bendraujant su valdžia "tekdavo atsitrenkti kaip į sieną".
Apie antrą kadenciją nemąsto ir Šatrijos seniūnaitijos seniūnaitis Liudas Andrikis, kuris šių pareigų nebenori dėl laiko stokos. Be to, jis mano, kad kitas žmogus už jį geriau atliktų šį darbą.
Iki kitų metų gegužės 5 d. turi būti išrinkti nauji seniūnaičiai. Įdomiausia, kad seniūnaičiai ne tik turi dirbti visuomeniniais pagrindais, praktiškai už tai negaudami jokio atlygio, bet dar ir patys susiorganizuoti rinkimus, tai yra susirinkti gyventojų, kurie pritaria jo kandidatūrai, parašus.
Per praėjusius seniūnaičių rinkimus buvo galima balsuoti internetu, bet, dienraščio duomenimis, naujove pasinaudojo tik kelios dešimtys Klaipėdos gyventojų.
Naujausi komentarai