Sprendė dėl korekcijų
Ketvirtadienį uostamiestyje surengtas neįprastas tarybos posėdis – politikai skubius ir miestui ypač svarbius klausimus susirinko spręsti nuotoliniu būdu.
Politikams, vertinant dėl šalį užklupusio koronaviruso, teko apsispręsti dėl dviejų svarbių miesto dokumentų – 2020–2022 m. strateginio veiklos plano ir šių metų miesto biudžeto – pakeitimų.
Strateginį veiklos planą, pasak Klaipėdos savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėjos Indrės Butenienės, buvo siūloma keisti neplanine tvarka siekiant reaguoti į koronoviruso plitimo sukeltą ekstremalią padėtį ir numatyti priemones šios padėties suvaldymui ir padarinių švelninimui.
Aiškinosi poreikį
Teigiama, kad buvo įvertintos sutaupytos lėšos, kiti finansiniai ištekliai ir ekstremaliai situacijai spręsti būtinoms priemonėms siūlyta paskirstyti kiek daugiau nei 1 mln. eurų.
Medikų ir su rizikos grupėmis dirbančių įstaigų darbuotojų apsaugos priemonėms numatyta skirti 300 tūkst. eurų. Karantinuotų asmenų apgyvendinimui numatyta 171 tūkst. eurų, tokių žmonių maitinimo užtikrinimui – dar 72 tūkst. eurų, pervežimui į karantino vietas – 90 tūkst. eurų.
Pastebima, kad kai kuriuose objektuose yra reikalinga apsauga. Tokioms paslaugoms numatyta 20 tūkst. eurų.
Numatytai gatvių dezinfekcijai prireiks 68 tūkst. eurų, o autobusų dezinfekcija atsieis apie 300 tūkst. eurų. Tiesa, šią sumą tikimasi atgauti iš vyriausybės rezervo. Anot I.Butenienės, žadama, kad didžiųjų miestų savivaldybėms tai bus perduodama skubos tvarka, nes jos patyrė daugiau išlaidų nei kitos savivaldybės.
Strateginio veiklos planavimo skyriaus vedėja taip pat aiškino, kad priemonėms numatytos pinigų sumos buvo suplanuotos aiškinantis realų poreikį, reikiamų apsaugos priemonių poreikis buvo aptartas su savivaldybei pavaldžiomis sveikatos priežiūros įstaigomis ir tuomet buvo numatyta joms reikalinga suma.
Pateikė savo siūlymą
Tarybos narė Nina Puteikienė svarstant šį klausimą pateikė savo pasiūlymą, kurio esmė esą buvo „apginkluoti“ miesto medikus apsaugos priemonėmis ir būtinąja įranga. Politikė siūlė 3 mln. eurų mažinti Danės skvero rekonstrukcijos projekto finansavimą ir šią sumą skirti minėtam tikslui. Tiesa, tokiu siūlymu siūlyta nestabdyti projekto įgyvendinimo, tačiau kiek jį supaprastinti, pavyzdžiui granito dangą keisti trinkelėmis.
Savivaldybės administracijos atstovai nebuvo linkę palaikyti tokių siūlymų. Paaiškinta, kad minėtam projektui lėšų skiria Europos Sąjunga ir jis jau yra pradėtas, tad siūlomi pakeitimai darbus sustabdytų.
Tarybos nariai, išklausę administracijos poziciją ir kiek padiskutavę, nusprendė atmesti politikės siūlymą. Anksčiau minėtiems strateginio plano pakeitimams buvo pritarta.
Ragino apgalvoti ateitį
Vis dėlto, kai kurie politikai pažėrė kritikos strėlių dėl esą per lėtos reakcijos į susidariusią situaciją, būta nuomonių, kad vertėtų suskubti apsisprendžiant dėl pagalbos priemonių verslui.
Saulius Budinas prognozavo, kad šiemet bus mažiau surinkta gyventojų pajamų mokesčio ir pinigų nepakaks visiems anksčiau numatytiems projektams, todėl jau vertėtų svarstyti skolinimosi galimybes. Politiko žiniomis, kai kurie miestai tą jau padarė.
Gatvėms – milijonai eurų
Tarybos nariai ketvirtadienį patvirtino ir šių metų miesto biudžeto pakeitimus.
Biudžetas tikslintas dėl miestui skirtų dotacijų, prognozuojamų gauti Europos Sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų, taip pat buvo paskirstytos lėšos koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių finansavimui, atsižvelgiant į strateginiame veiklos plane numatytus pokyčius.
Klaipėdos savivaldybės Biudžeto formavimo poskyrio vedėja Virginija Jurkšienė aiškino, kad iš viso dėl gautų dotacijų miesto biudžetas didinamas daugiau nei 5 mln. eurų. Didžioji šios sumos dalis gauta iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos.
Beveik 4,9 mln. eurų numatoma skirti kelių rekonstrukcijai, ištisinėms asfalto dangoms, saugaus eismo priemonėms užtikrinti ir pan. Darbų numatoma visame mieste.
Siūlomus biudžeto pakeitimus politikai patvirtino, tačiau nemažai dėmesio skirta diskusijoms dėl pasirengimo prognozuojamam sunkmečiui.
Balandį – pajamų krytis
Tarybos narė Alina Velykienė domėjosi, koks galimas pats pesimistiškiausias pajamų nuosmukio scenarijus.
V.Jurkšienės teigimu, kol kas sunku pasakyti, koks tai gali būti skaičius. Vis dėlto, neabejojama, kad balandį bus stebimas staigus pajamų kritimas. Tačiau pastebima, kad miestas turi savotišką gelbėjimosi ratą – nepaskirstytus kelis milijonus eurų, kurie galės būti panaudoti tuo atveju, jeigu miestas nesurinktų numatytų šių metų pajamų.
Posėdžio metu ne kartą pabrėžta, kad bent jau kol kas nevertėtų mažinti įgyvendinamų projektų apimčių, finansavimo rodiklių verslui, tačiau nemažai politikų išreiškė nuomones, kad vertėtų peržiūrėti miesto prioritetus.
Naujausi komentarai