Pereiti į pagrindinį turinį

Darbo metu valdininkas keliauja į sporto klubą

2015-06-18 02:00

Kūno kultūros ir rekreacijos centro direktorius Marius Junokas turi aukštų užtarėjų Klaipėdos savivaldybėje. Kitaip šis biudžetinės įstaigos vadovas kažin ar drįstų pažeidinėti darbo drausmę – darbo metu mankštintis privačiame sporto klube.

Įpročiai: M.Junokas antradienį 11.35 val. jau žingsniavo į privatų sporto klubą. Įpročiai: M.Junokas antradienį 11.35 val. jau žingsniavo į privatų sporto klubą. Įpročiai: M.Junokas antradienį 11.35 val. jau žingsniavo į privatų sporto klubą. Įpročiai: M.Junokas antradienį 11.35 val. jau žingsniavo į privatų sporto klubą. Įpročiai: M.Junokas antradienį 11.35 val. jau žingsniavo į privatų sporto klubą.

Kūno kultūros ir rekreacijos centro direktorius Marius Junokas turi aukštų užtarėjų Klaipėdos savivaldybėje. Kitaip šis biudžetinės įstaigos vadovas kažin ar drįstų pažeidinėti darbo drausmę – darbo metu mankštintis privačiame sporto klube.

Konkursą sustabdė

Po dienraščio "Klaipėda" balandį skelbtos publikacijos "Konkursas pažėrė mįslių" miesto savivaldybė sustabdė šios biudžetinės įstaigos vadovo paieškos konkursą.

Konkursą savivaldybė paskelbė kovo 26-ąją. Kandidatų dokumentai buvo priimami iki balandžio 9-osios.

Darbo sutartis su laikinai direktoriaus pareigas einančiu M.Junoku pasirašyta praėjusių metų rugsėjo 15 d. Sutartyje numatyta, kad jis laikinai užims pareigas, kol įvyks konkursas.

Į savivaldybę prašymus dalyvauti jame atnešė tik du kandidatai, vienas jų – M.Junokas.

Dienraščio duomenimis, antrojo kandidato šansai laimėti konkursą lygūs nuliui, nes neatitinka konkurso sąlygose kandidatui keliamų reikalavimų dėl darbo stažo.

Dienraščio tada kalbintas Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovas Leonas Barišauskas išsakė nuomonę, jog šiame konkurse įrašyta sąlyga, kad reikia turėti "ne mažesnį kaip 5 metų pedagoginio arba vadybinio darbo stažą", jam sukėlė įtarimų apie galbūt konkrečiam asmeniui rengtas konkurso sąlygas.

"Suprasčiau, jei būtų reikalaujama vadybinio, teisinio ar finansinio išsilavinimo. O kodėl reikalaujama turėti pedagoginį? Man tai kelia daug klausimų. Kas čia bendra su pedagogika? Gali kilti rimtų įtarimų, kad konkursas organizuotas vienam žmogui", – pastebėjo L.Barišauskas.

Laikinas vadovas – amžiams?

Praėjusios kadencijos Klaipėdos savivaldybės vadovybė po publikacijos sustabdė šį konkursą.

Kaip tikino savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Lolita Grigaitienė, pretendentams keliamoms sąlygoms patikslinti.

Pradėjus domėtis, kodėl nuo balandžio vidurio jau du mėnesius nėra skelbiamas naujas konkursas šioms pareigoms, Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Mantas Bagočius rėžė, kad laukiama naujosios savivaldybės administracijos valios.

"Administracijos vadovybė turi apsispręsti, ar skelbti naują konkursą, ar užimti kitą poziciją. Kol kas konkursas paskelbtas nebuvo. Paprastai įstaigos vadovas skiriamas metams. Per šį laikotarpį dažniausiai organizuojamas naujas konkursas, kad būtų paskirtas nuolatinis įstaigos vadovas", – aiškino M.Bagočius.

Personalo skyriaus vedėjos L.Grigaitienės dienraštis pasiteiravo, ar gali biudžetinės įstaigos vadovas laikinai užimti vadovo postą, pavyzdžiui, dešimtį metų?

"Dvejus metus gal gali. O dešimt metų nemanau, kad galėtų", – tikino skyriaus vedėja.

Pedagogo patirtis – privalumas

Pasiteiravus, kodėl vis dar nėra skelbiamas viešas konkursas Kūno kultūros ir rekreacijos centro vadovo vietai, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pareiškė, kad tam ateis laikas.

"Paskelbsime. Ateis laikas ir paskelbsime. Nežinau, kodėl buvo sustabdytas tas konkursas, aš dar nedirbau, buvusi administracija sustabdė. Bet, mano galva, viskas ten gerai. Kažkas ne taip perskaitė tai, kas buvo parašyta. O skelbiama buvo turėti ne mažesnį kaip 5 metų pedagoginio arba vadybinio darbo stažą. Paprastai tokių įstaigų konkurse būna įrašyta pedagoginio darbo stažo reikalavimas, nes juos turi kone visi sporto treneriai", – kalbėjo S.Budinas.

Skubėjo sportuoti

Kūno kultūros ir rekreacijos centre senokai plakama liežuviais, kad laikinai centrui vadovaujantis M.Junokas poste jaučiasi tvirtai.

Neva M.Junokas į darbą atvyksta tada, kada nori, o pietų pertrauka jam prasideda jau nuo 11.30 val., kai visose biudžetinėse įstaigose pietaujama 12–12.45 val.

Ar tiesa, kad M.Junokas beveik valanda "prasiilgina" pietų pertrauką? Dienraščio žurnalistai įsitikino užfiksavę M.Junoką privačiame sporto klube.

Antradienį biudžetinės įstaigos vadovas prie "Impuls" sporto klubo durų visureigiu atvyko 11.35 val. Tai reiškia, kad iš darbo jam teko išvažiuoti dar 10–15 minučių anksčiau.

Vakar 11.30 val. kabineto telefonu susisiekti su M.Junoku nepavyko.

Pasibaigus pietų pertraukai žurnalistai vėl pamėgino surasti M.Junoką darbo vietoje, tačiau įstaigos telefonas nebuvo keliamas.

Sporto rūmuose telefono ragelį pakėlęs tarnautojas patikino, kad direktorius pietauja, o pasirodys tada, kai jam bus patogu.

"Jis juk direktorius. Atvažiuos po pirmos valandos ar pusę dviejų, paskambinkite", – tarstelėjo žmogus.

Paklausus, kada direktorius atvažiuoja į darbą, žmogus nusijuokė, kad direktoriaus niekas nekontroliuoja.

Pietų metu daro ką nori

Netrukus paaiškėjo, kad M.Junokas darbo metu užsiėmė sportu ne tik antradienį. Trečiadienį vyras vėl užfiksuotas tame pačiame sporto klube.

Viename brangiausių uostamiesčio sporto klubų "Impulse" M.Junokas vakar kūno formas gražino nuo 11 val. 35 min. iki 13.07 val. Intensyvių treniruočių išvargintam Kūno kultūros ir rekreacijos centro vadovui dar teko atgauti jėgas, tik tuomet imtis sunkios vadovaujamo darbo naštos.

Paskambinus mobiliuoju telefonu 13.20 val. M.Junokas pareiškė, kad nekomentuos to, ką veikiąs ne darbo metu.

Tačiau teiraujantis, kodėl centro vadovas pietų pertrauką "pasiilgina" kiek tinkamas, biudžetinės įstaigos vadovas pareiškė, kad jis ir taip daug dirba.

"Ką aš veikiu per pietus – mano reikalas. Kodėl negaliu sportuoti pietų metu? Na, nebuvau darbe, neatsiliepiau telefonu, buvau išvažiavęs. O šiaip tai važinėju. Septynios sporto bazės – nuo stadiono iki Pilies gatvės", – tikino M.Junokas.

Paklausus, kodėl 11.30 val. dvi dienas iš eilės centro vadovo neįmanoma rasti darbo vietoje, M.Junokas pareiškė, kad jis lankėsi stadione.

Tačiau Klaipėdos centrinio stadiono vadovas Romualdas Pargaliauskas dienraščiui vakar patvirtino, kad tokiu metu M.Junoko stadione nebuvo.

"Ne, prieš pietus nebuvo. Jis tik rytą – apie 8 val. buvo užsukęs", – patikino R.Pargaliauskas.

Išlygos – ne visiems

M.Junokas aiškino, kad tik vieną dieną iš darbo išvažiavo gerokai anksčiau prieš pietų pertrauką. Tačiau "Klaipėdos" žurnalistų užfiksuotose nuotraukose M.Junokas dvi dienas iš eilės elgėsi taip pat.

M.Junokas, kaip ir jo vadovaujamos įstaigos administratorė, gerokai nustebo dėl klausimo, kokiu metu valstybinėse įstaigose yra pietaujama.

"Yra skirtingai. Visokių variantų yra. Gali būti, kad dirbi iki 19 val. O mes ir savaitgaliais dirbame, vyksta varžybos", – argumentavo M.Junokas ir baigė pokalbį.

Kokių tų "variantų" galėtų būti valstybinėse įstaigose, "Klaipėda" pasiteiravo miesto savivaldybės Personalo skyriuje.

Paklausta, ar galėtų darbo metu nusidažyti plaukus, apsilankyti grožio salone arba sporto klube, skyriaus vedėja J.Grigaitienė net sutriko.

"Žinoma, kad negalėčiau. Nebent tai leistų mano tiesioginis viršininkas. Jūs juk žinote, kad negalėčiau eiti į sporto klubą, ir aš neinu", – kalbėjo skyriaus vedėja.

Ar M.Junokas gali turėti tik jam taikomų išlygų?

"Jis turi 40 darbo valandų sutartį ir jam galioja tokios pat darbo drausmės taisyklės. Mes neturime informacijos apie drausmės pažeidimus. Tačiau jei turėsime, analizuosime. Jei įrodymai yra rašytiniai, tuomet skiriama nuobauda. Gali būti skirtas įspėjimas, pastaba ir atleidimas iš darbo. Atleidimas grėstų už neblaivumą arba neatvykimą į darbą visą darbo dieną", – perspėjo J.Grigaitienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra