Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiabučių namų prižiūrėtojams – griežtesnė kontrolė

2015-10-30 15:00

Miesto taryba patvirtino daugiabučių namų prižiūrėtojų kontrolės taisykles, tačiau suabejota, ar užteks pajėgų jas užtikrinti. Neabejojama, jog norint, kad atsirastų tvarka, reikės daugiau darbuotojų.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Miesto taryba patvirtino daugiabučių namų prižiūrėtojų kontrolės taisykles, tačiau suabejota, ar užteks pajėgų jas užtikrinti. Neabejojama, jog norint, kad atsirastų tvarka, reikės daugiau darbuotojų.

Pažeidimų nustatoma daug

Daugiabučių namų prižiūrėtojų kontrolės taisyklės, kurias patvirtino miesto taryba, Klaipėdai nėra naujos. Prieš ketverius metus tokia tvarka buvo administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta namų valdoms, o pernai bendrijoms. Jos nebuvo privalomos.

Tačiau Aplinkos ministerija nusprendė, kad tokias taisykles privalo turėti kiekvienas savivaldybė. Tad taisyklės buvo apjungtos ir pateiktos tvirtinti miesto tarybai.

Svarstydami taisykles, politikai domėjosi, kiek pažeidimų nustatoma bendrijoje, kur tikrinimų rezultatai yra viešinami, kaip apie juos sužino bendrijų nariai.

Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė pasakojo, kad praėjusiais metais buvo patikrinta 300 bendrijų. Nustatytas 191 pažeidimas. 90 atveju bendrijų pirmininkams ar valdyboms buvo skirtos baudos.

„Gyventojai apie bendrijų valdymo organų pažeidimus tik tada, kai pasidomi. Būna, kad aktyvūs nariai iškabina juos ir skelbimų lentoje. Visų pažeidimų suvestinė metų pabaigoje skelbiama savivaldybės internetinėje svetainėje“, – komentavo vedėja.

Interpretuoja skirtingai?

Tarybos narė Ligita Girskienė atkreipė dėmesį, kad taisyklėse yra numatyta, kad savivaldybė organizuos bendrijoms seminarus, mokymus, teiks metodinę medžiagą.

V.Gembutienė aiškino, kad specialistai ir dabar konsultuoja gyventojus įvairiais klausimais, tarp kurių bendrijos kūrimas, likvidavimas, iškilusios problemos.

„Nustačius pažeidimą taip pat nepuolame bendrijai skirti baudos. Aiškiname situaciją, kaip pažeidimą ištaisyti“, – tvirtino vedėja.

Pasak L.Girskienės, susidaro įspūdis, kad skirtingai perskaitoma, kas parašyta juodu ant balto.

„Taisyklėse nurodyta, kad specialistai rengs seminarus, o jūs sakote, kad to nėra. Aš esu už seminarus, metodinės medžiagos teikimą. Bendrijoms reikia pagalbos. Tikiuosi, kad viskas, kas surašyta taisyklėse, bus įgyvendinama“, – pabrėžė politikė.

Priklausys nuo pajėgumų

Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė tvirtino, kad prieš 12 metų buvo priimtas sprendimas privatizuoti valdas, o dabar tvirtinamos prižiūrėtojų kontrolės taisyklės.

„Per minėtą laiką atsirado ir daug naujų priežiūros formų. Žinoma, kad taisykles dar reikės tobulinti. O rezultatai priklausys nuo to, kiek duosime resursų taisyklėms įgyvendinti“, – komentavo vicemerė.

Ar užteks pajėgų taisyklių įgyvendinimui, domėjosi ir tarybos narys Arūnas Barbšys. Dabar su daugiabučių namų prižiūrėtojais uostamiesčio savivaldybėje dirba pustrečio žmogaus.

Vienas rūpinasi bendrijų kontrole, kurių Klaipėdoje yra apie 400, likusieji – savivaldybės paskirtais administratoriais, kurių yra 12.

Tarybos narys Vytautas Čepas atkreipė dėmesį, kad kontrolės taisyklės jau buvo, tačiau netvarkos bendrijose daug.

„Viena pirmininkė vadovavo keturiolika metų bendrijai neperrinkta, o paskui šias pareigas perduoda savo giminaičiams. Kažin ar patvirtinus naujas taisykles atsiras daugiau tvarkos“, – svarstė tarybos narys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų