Dėl Šilutės rajone Šyšos upėje išgaišusių žuvų turėsianti atsakyti bioetanolį gaminanti įmonė „Biofuture“ aplinkosaugininkams pateikia vis naujų nelaimės versijų.
Ekologinė nelaimė buvo pastebėta tik po kelių parų. Paaiškėjo, kad nuo rugsėjo 11-osio iki 16-osios upėje žuvys gaišo dėl staiga vandenyje kritusio deguonies lygio.
Aiškinti situaciją suskubta tik tuomet, kai tūkstančiai kritusių žuvų nusėjo upės pakrantes ir Šilutės centre esantį uostą.
Buvo įtarta, kad upę užteršė spirito gamyklos „Biofuture“ įrenginių gedimas. Įmonė naudoja Šyšos upės vandenį renginių aušinimui.
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAD) pareigūnai, tiriantys šį atvejį, gavo raštišką įmonės atsakymą, kuriame teigiama, jog avarija greičiausiai įvyko dėl gamyklos darbuotojo atsuktos sklendės.
„Vakuumo mašinai tiekiamo upės vandens sklendė esą buvo atsukta, jos neužsukęs darbuotojas atsuko ir spirito garų sklendę. Kadangi šios dvi atšakos susijungia, spirito garai pateko į upės vandenį. Bent tokia jų versija“, – aiškino KRAD direktoriaus pavaduotojas Alfredas Šepštas.
Aplinkosaugininkai pareikalavo, kad gamykla pateiktų konkretų laiką, kada tai buvo padaryta.
„Tuomet aiškinsimės detaliau. Bus aišku, nuo kada iki kada ši sklendė buvo atsukta“, – aiškino A.Šepštas.
Tačiau vakar įmonę valdančio „MG Baltic“ koncerno viceprezidentas, bioetanolio projektų vadovas Artūras Listavičius patvirtino naują šios nelaimės priežastį. Esą dėl prakiurusio vieno iš kelių fuzelio garų kondensatorių skystis ištekėjo į aplinką.
A.Šepšto teigimu, kol kas skaičiuojama, kokia žala buvo padaryta gamtai. Per parą gamykla pagamina 120 tūkstančių litrų dehidratuoto etilo alkoholio.
„Ekspertai atsakys, kiek žuvų ir kiek reproduktorių neteko šis telkinys, pagal specialią metodiką bus suskaičiuota, kokia žala padaryta“, – tikino A.Šepštas.
Naujausi komentarai