Dvi dienas Vaitelių soduose gyvenantys žmonės negalėjo rasti, kas sugebėtų pasirūpinti sparną susilaužiusiu gandru.
Paukštį su atviru sparno lūžiu pastebėjo soduose gyvenantis pensininkas. Vyras parnešė besigaluojantį paukštį į tvartą ir nuskubėjo pas kaimynus pagalbos.
„Skambinome aplinkosaugininkams, į rajono laikraštį, tačiau niekam sužeistas gandras nerūpėjo. Patys gaudėme varles, kad paukštis nemirtų badu“, – kalbėjo vaiteliškis Algis.
Pensininkas po dvi paras trukusių pagalbos paieškų dienraščiui "Klaipėda" guodėsi, kad jei turėtų automobilį, pats vežtų sparnuotį į Klaipėdą ir ieškotų veterinaro. Tačiau vietos gyventojai sulaikė žmogų nuo tokios iniciatyvos.
„Kaip nugabenti sužeistą paukštį automobiliu? Juk jis gali blaškytis, jam reikėtų specialaus narvo. Tai nėra taip paprasta“, – kalbėjo kaimynai.
Gyvūnų globos namų „Nuaras“ darbuotoja be skrupulų išrėžė, kad tegul gyventojai gandrą atveža patys.
„Negi jie negali paukščio įsidėti į mašiną ir atvežti? Gandras ne briedis“, – suirzusi aiškino „Nuaro“ darbuotoja.
Tik po penkiolikos minučių įkalbinėjimo ir tiesaus klausimo, ką „Nuaro“ darbuotojai nuveikė per dieną, ji galiausiai sutiko paskambinti gandrą dvi dienas globojusiam pensininkui ir po valandos išsivežė sužeistą paukštį.
„Klaipėdos rajoną aptarnauja Gyvūnų globėjų asociacija, o ne „Nuaras“. Visi ekipažai negali važinėti dėl kiekvieno paukštelio. Šis gyvūnas yra visos Lietuvos. Jei žmogus pamatė, tegul jis pirmiausia pagalvoja, ką pats gali padaryti dėl paukščio“, – žurnalistus auklėjo darbuotoja.
Naujausi komentarai