Klaipėdiečiai sunerimo dėl Žardės tvenkinyje gyvenančių gulbių. Anot gyventojų, paukščiai dingsta vienas po kito. Žmonėms teko matyti, kaip vieną gulbę kažkas pagavo, nusinešė į automobilį ir išsivežė.
Paukščiai dingsta
Pietinės miesto dalies gyventojai pasakojo, kad Žardės tvenkinyje gyveno penkios gulbės. Tačiau jos paslaptingai po vieną pradėjo dingti.
Klaipėdietė tikino mačiusi, kaip vieną dieną atvažiavo automobilis, sustojo, išlipęs žmogus pagavo vieną gulbę už kaklo, įkrovė į vidų ir išsivežė.
"Nesuprantu, kam gali prireikti tokio paukščio. Abejoju, kad jų mėsa valgoma. Kur tie žmonės dės gulbę?" – svarstė klaipėdietė.
Pasak moters, anksčiau buvo dar vienas keistas atvejis. Kartą ji su drauge matė, kaip du vyrai gaudė gulbes. Moterys paklausė, ką šie darys su paukščiais.
"Vyrai paaiškino, kad veš žieduoti. Labai nusistebėjome, ar taip gali būti. Ar žieduojami miesto paukščiai? Tačiau po kiek laiko paukščiai sugrįžo į tvenkinį", – prisiminė moteris.
Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento atstovai tvirtino, kad miesto paukščiai nėra žieduojami.
Saugo ir nuo benamių
Pasak klaipėdietės, gulbes tenka saugoti ir nuo benamių, kurie į šiuos paukščius žiūri seilę varvindami. Gražius sparnuočius tenka ginti ir nuo šunų, kurie juos puola.
"Vedžioju savo šuniuką ir atkreipiu dėmesį, ar gražuolėms gulbėms viskas gerai", – pabrėžė moteris.
Kita klaipėdietė pastebėjo, kad dabar tvenkinyje likusios tik dvi gulbės. Moteriai buvo įdomu, koks kitų trijų paukščių likimas.
"Jos vieną dieną dingo ir viskas. Mačiau dar vieną iš šių paukščių gulintį krūmuose netoli tvenkinio – negyvą. Nuo gaišenos jau sklido nemalonus kvapas. Gulbė buvo jauniklė", – gailėjo moteris.
Parsivežė į prieglaudą
Beglobiais ir laukiniais gyvūnais mieste besirūpinančios viešosios įstaigos "Būk mano draugas" direktorė Galina Kučinskienė tvirtino žinanti apie Žardės tvenkinyje gyvenančias gulbes.
"Auginame du gulbiukus iš jų šeimos. Parsivežėme prieš mėnesį ar du. Iš pradžių vieną. Jis buvo be sąmonės. Laikiau savo kabinete, prie krosnies, kad atšiltų. Norint, kad gulbė atsigautų, reikia 30 laipsnių šilumos. Gulbiukas atsipeikėjo ir išėjo gyventi į lauką. Po kiek laiko parsivežėme ir antrą. Jį taip pat šildėme, kol atsigavo", – pasakojo vadovė.
Prieglaudoje gyvena ir dar vienas gulbiukas. Jis rastas Mažajame Kaimelyje. Paukštis buvo susižalojęs – skrisdamas atsitrenkė į elektros laidus.
Gulbėms net suteikti vardai – Tina, Klara ir Lukas. Pastarąjį paukštį taip pavadino prieglaudoje apsilankę vienos gimnazijos auklėtiniai.
Dar vieną gulbę įstaigos darbuotojai rado negyvą prie Žardės tvenkinio.
"Sulaukiame skambučių iš gyventojų, kad padėtume likusioms gulbėms. Jas sugautume, tačiau neįsivaizduojame, kaip tai mums padaryti – į tvenkinio vidurį nenuplauksime. Jame yra likę gulbė ir jauniklis", – tvirtino vadovė.
Rūpinosi ir pelėda
Prieglaudoje taip pat prižiūrimi kiras ir balandis, kurių sužeistos kojos. Pirmasis čia atvežtas užvakar.
"Ne pirmas atvejis, kai rūpinamės kiru. Kai paukštis sugis, sustiprės, išskris. Vienas jau yra išskridęs", – prisiminė G.Kučinskienė.
Laukinis balandis prieglaudoje gydomas jau tris savaites. Paleisti į laisvę jo kol kas negalima, nes nėra sugijusi sužeista koja. Jis dar jauniklis.
"Rūpinomės ir vienu keistu balandžiu. Laikėme jį narve mano kabinete. Kai sustiprėjo, norėjome paleisti. Tačiau jis niekur neišskrido. Atskrisdavo prie lango ir prašydavosi atgal į narvą. Šis balandis nebuvo laukinis. Jį atidavėme vienam balandininkui, kad globotų", – teigė vadovė.
Prieglaudos darbuotojams teko rūpintis ir mieste surasta jauna pelėda. Kai sustiprėjo, ji taip pat paleista į laisvę.
Naujausi komentarai