Pacientų klajonės po gydyklas, pasiklystantys laiškai ir nepelnyti priekaištai – su tuo beveik kasdien tenka susidurti didžiosioms uostamiesčio ligoninėms, kurios prieš keletą mėnesių radikaliai pakeitė pavadinimus.
Iniciatyvos ėmėsi jūrininkai
Nuo balandžio pradžios Klaipėdos jūrininkų ligoninė pakeitė pavadinimą, kuriame nebeliko žodžio "jūrininkų". Ji tapo tiesiog Klaipėdos ligonine. Taip prieš kelerius metus vadinosi šios gydyklos kaimynystėje įsikūrusi dabartinė Klaipėdos universitetinė ligoninė.
Birželį pavadinimų pokyčiai palietė ir buvusią Klaipėdos apskrities ligoninę. Ji susigrąžino senąjį pavadinimą ir tapo Respublikine Klaipėdos ligonine.
Ne vieną tūkstantį sveikatos priežiūros įstaigoms atsiėję pokyčiai įnešė nemažai painiavos. Ligoniai nuolat klaidžioja iš vienos ligoninės į kitą, nerasdami jiems reikiamos gydymo įstaigos.
Nors ligoninių vadovai ramino, kad po kurio laiko pacientai pripras prie pokyčių, tačiau su šiuo pasiūlymu susitaikė ne visi.
Rugpjūčio pradžioje Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) ir Kapitonų klubas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininką Antaną Matulą su reikalavimu grąžinti senąjį Jūrininkų ligoninės pavadinimą bei nejungti jos su Universitetine ligonine.
Kaip sakė LJS pirmininkas Petras Bekėža, būgštaujama, kad po ligoninių pertvarkos nukentės jūrininkų sveikatos priežiūra. Tai esą prieštarautų įvairioms tarptautinėms konvencijoms.
Jūrininkus taip pat papiktino savavališkas pavadinimo pakeitimas – nebuvo atsiklausta jų nuomonės. Nors ši ligoninė esą statyta būtent už jūrinių įmonių pinigus.
Gydytojai tapo paštininkais
Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga sakė girdėjęs apie jūrininkų iniciatyvą. Tiesa, oficialių raštų kol kas nėra sulaukęs.
Pasak J.Sąlygos, senasis pavadinimas buvo kaip firminis ligoninės ženklas. Tad nestebina, kad dabar, supanašėjus trijų ligoninių pavadinimams, pacientai klaidžioja. Dar daugiau painiavos įneša tarp ligoninių pasiklystantys siunčiami dokumentai.
Tad Klaipėdos ligoninės administracijai tenka dirbti ir paštininkų darbą – persiųsti pasiklydusius laiškus kolegoms iš kitų ligoninių.
J.Sąlygos teigimu, senojo pavadinimo grąžinimas nepareikalautų didelių išlaidų. Juo labiau kad išsaugota senoji ligoninės iškaba prie automobilių stovėjimo aikštelės. Nekiltų problemų ir dėl senųjų antspaudų.
Tačiau sprendimą dėl pavadinimo sugrąžinimo turėtų priimti politikai, pabrėžė ligoninės vadovas.
Klaidina iškaba
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis dar prieš pavadinimo pakeitimą kaimynus įspėjo dėl gresiančios nereikalingos pavadinimų maišaties.
Prieš kelerius metus Klaipėdos ligonine vadinosi jų gydymo įstaiga. Tad buvusiai Jūrininkų ligoninei siūlyta pagalvoti apie kitą vardą.
"Žmonių sąmonėje Klaipėdos ligoninė asocijuojasi su mūsų įstaiga. Jei bylinėtumėmės dėl pavadinimo, bylą laimėtume", – įsitikinęs V.Janušonis.
Pasak V.Janušonio, painiavos įneša ir prie Klaipėdos ligoninės automobilių stovėjimo aikštelės išlikusi granitinė iškaba su senuoju įstaigos pavadinimu.
Pripras prie pokyčių
"Nuo mūsų pradeda, tai neklaidžioja", – apie pasiklystančius ligonius šmaikštavo Respublikinės Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Zigmas Juzumas.
Jis tikino, kad gyventojai ilgainiui pripras prie pasikeitusių pavadinimų. Per kelis dešimtmečius ligoninės pavadinimas keitėsi ne kartą. Tad klaipėdiečiai šnekamojoje kalboje ligoninę iki šiol vadina ir Raudonojo Kryžiaus, ir Apskrities.
"Žmonės turėtų pakelti galvą ir žiūrėti, kur eina. Neskaitantis ir nesusigaudantis žmogus neturėtų būti visko matas", – sakė Z.Juzumas.
Naujausi komentarai