Klaipėdietė Viktorija pripažįsta nesuprantanti, kaip veikia priėmimo į darželius sistema.
Moteris pasakojo, jog 3 metų amžiaus mergaitę prieš du mėnesius užrašė lankyti vieną uostamiesčio lopšelį-darželį, tačiau vis dar neaišku, kurioje sąrašo vietoje atsidūrė dukra.
"Gyvename centre, tad vaiką užrašėme į arčiausiai namų esantį lopšelį-darželį. Priėmimas vyksta internetu. Pateikusi vaiko duomenis, išvydau, jog registracija pavyko sėkmingai – dukra eilėje buvo pažymėta 19 numeriu. Apsidžiaugėme sužinoję, kad šansų patekti vis dar turime. Tačiau, po kurio laiko prisijungusi prie sistemos, negalėjau patikėti savo akimis. Neaišku, kodėl atsidūrėme 98-ojoje sąrašo vietoje. Kaip tai suprasti?" – klausė nustebusi mama.
Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, pastaruoju metu sulaukta nemažai susirūpinusių tėvų skambučių.
"Jau ne kartą tėvai klausė, kodėl eilės numeriai keičiasi. Jeigu prašymas buvo pateiktas pernai, registracijos metu suteiktas numeris dar nenurodė vietos sąraše. Eilės yra generuojamos einamaisiais metais", – teigė L.Prižgintienė.
Anot skyriaus vedėjos, tėvai gali teikti prašymus į tris pasirinktus darželius.
Išvydus, jog vaiko pavardė atsidūrė sąrašo pabaigoje, nusiminti nereikėtų.
"Jeigu vaikas registracijos metu eilėje buvo 80-tas, nereiškia, jog į darželį patekti galimybių nėra. Gali būti, jog sąrašo viršuje esantys vaikai paklius į kitus pasirinktus darželius. Tikroji situacija ims aiškėti balandį", – paaiškino L.Prižgintienė.
Priėmimas kasmet vyksta keliais etapais.
L.Prižgintienės teigimu, kartais nutinka ir taip, jog į lopšelius-darželius patekusių vaikų tėvai persigalvoja ir tam tikras vietų skaičius atsilaisvina.
Tokiu atveju į jas priimami eilėje laukti likę vaikai.
Naujausi komentarai