Dienraštis "Klaipėda", šią savaitę švęsiantis 68-ąjį gimtadienį, yra tapęs neatsiejama uostamiesčio dalimi – daugelio klaipėdiečių draugu bei pagelbėtoju. Žmonės į laikraščio žurnalistus kreipiasi, kai jau nebežino, kur sulaukti pagalbos, ir džiaugiasi, kad dienraštis padeda įveikti rūpesčius.
Pasiguodžia ir pasidžiaugia
Antrojo pasaulinio karo audrų nualintame mieste 1945-ųjų vėlų rudenį pradėtas leisti laikraštis daug kartų keitėsi, kaip keitėsi ir miesto bei visos šalies gyvenimas. Vyresnės kartos miesto gyventojai neretai didžiuodamiesi pasakoja, jog skaito "Klaipėdą" jau daug metų.
Per bemaž 70 metų laikraščio skaitytojai ir darbuotojai tapo lyg viena šeima, o joje yra natūralu vieni kitiems padėti.
Nuolatinė dienraščio "Klaipėda" rubrika "Karštas telefonas" yra viena nuoširdžiausių žurnalistų ir miesto gyventojų bendravimo skilčių. "Laukiame skambučių ir stengiamės padėti, kai ištinka bėda ar tiesiog nuotaiką gadina kokia gyvenimo smulkmena", – vieningai tvirtino dienraščio žurnalistai.
Daugelis "Klaipėdos" nuolatinių skaitytojų ne tik skundžiasi ar guodžiasi, bet nevengia paskambinti, kai turi kuo pasidžiaugti.
Padėjo įrodyti, kad gyva
Žurnalistui nėra didesnio jo darbo įvertinimo nei suvokimas, kad pasisekė išspręsti žmogui kilusią problemą. "Didžiuodamiesi galime pasakyti, jog esame jėga, kuri gali papūsti prieš vėją ir pajudinti biurokratinius kelmus", – ryžtingai ir toliau padėti skaitytojams buvo nusiteikę žurnalistai.
Šiemet rugsėjį "Klaipėda" rašė, jog klaipėdietė Laima Boehler niekaip nerado įstaigos, išduodančios pažymą, kad moteris vis dar yra gyva.
Moteris kartą buvo išprašyta iš "Sodros", patikinus, kad ši įstaiga tokių pažymų neišduoda.
Kai šios klaipėdietės istorija pradėjo domėtis dienraščio "Klaipėda" žurnalistai, moteris gavo reikiamą pažymą.
Suvedė geradarius ir ligonį
Birželį dienraštis rašė apie 20-metį Martyną Girulį – vaikiną, kuris dėl ligos nuo pat gimimo nevaldo rankų. Nepaisant negalios, vaikinas daug domėjosi galimybe gyventi visavertį gyvenimą ir sužinojo apie bioninę ranką – smegenų impulsais valdomą protezą. Pasaulyje tėra vienetai žmonių, kurie turi tokius išmanius protezus.
M.Girulis bei jo tėvai papasakojo "Klaipėdos" žurnalistams apie savo svajonę, šeimos pastangas ją pasiekti. Nors tėvai pardavė visus turėtus gyvulius bei traktorių, svajonei pinigų neužteko.
Paskaitę straipsnį apie į gyvenimą besikabinantį vaikiną jam padėti nusprendė neabejingi skaitytojai. Straipsnį rašiusi žurnalistė tapo tarpininke tarp aukotojų ir M.Girulio šeimos.
Taip bendras tikslas suvienijo neįgalaus vaikino šeimą, "Klaipėdą" ir M.Giruliui padėti pasiryžusius žmones. Keliasdešimt tūkstančių paaukotų litų sutrumpino kelią tarp svajonės ir realybės.
Palaikymas suteikė jėgų
"Mums labai padėjo ir dienraščio "Klaipėda" palaikymas", – neslėpė klaipėdiečių Paulių šeima, kuri šešerius metus mina teismų slenksčius, bandydama iškovoti teisę gyventi pačių įsigytame bute.
Dragūnų kvartale už didžiulę banko paskolą nusipirkę butą klaipėdiečiai viso gyvenimo pirkinį įteisino notarų biure ir nesitikėjo, kad sandorio teisėtumą patvirtinusi notarė gali suklysti jų nenaudai.
Nors teismai deklaruoja esantys nepriklausomi, o žiniasklaida jų veiksmams nedaranti įtakos, "Klaipėdoje" aprašyta daugiavaikės šeimos nepavydėtina situacija Pauliams padėjo pajusti daugybės žmonių palaikymą, o tai suteikė jėgų toliau kovoti.
Byloje dar nėra padėtas paskutinis taškas, tačiau kartais tereikia jausti, kad esi ne vienas, ir ryžto bei jėgų atsiranda daugiau.
Sugėdintas įsileido darbininkus
Daugybę metų kentusi aukštu aukščiau gyvenančio kaimyno nevalyvumą bei apsileidimą klaipėdietė Galina Burlačenko nebežinojo, kur kreiptis. Netvarkingas kaimynas, ne kartą užliejęs moters butą, keletą pastarųjų metų leido savo katėms šlapintis ant šildymo vamzdžio. Šlapimo rūgštis persisunkė per lubas, o vamzdis, kuriuo karštas vanduo iš aukšto į aukštą pasiekia radiatorius, visiškai surūdijo.
Kad ir kiek prašytas, gėdintas ar net baudomis gąsdintas vyras į savo butą nieko neįsileisdavo.
Kai prieš pat prasidedant šių metų šildymo sezonui apie moters bėdą parašė "Klaipėda", G.Burlačenkos kaimynas pats nuskubėjo į namą administruojančią bendrovę "Jūros būstas" ir pranešė neprieštarausiąs vamzdžio pakeitimui. Taip ne vienus metus neišsprendžiama problema baigėsi vos per dieną.
Tai tik keli pavyzdžiai, bylojantys apie miestiečių pasitikėjimą laikraščiu bei "Klaipėdos" norą ne tik atspindėti uostamiesčio gyvenimo aktualijas, bet ir būti kiekvieno klaipėdiečio gyvenimo dalimi.
Naujausi komentarai