Klaipėdietis Saulius Ružinskas dviračių nuoma verčiasi jau daugiau nei penketą metų. Pasak verslininko, po kiekvieno sezono tenka skaičiuoti pavogtus ir sugadintus dviračius. Nors patirti nuostoliai siekia nuo kelių iki keliolikos tūkstančių litų, tačiau apdrausti nuomojamų dviračių jam kol kas nepavyksta.
Populiari pramoga
Galima teigti, kad Klaipėda pamažu virsta dviračių miestu. Savo dviračio neturintys žmonės jį gali išsinuomoti viename iš kelių Klaipėdoje esančių nuomos punktų.
S.Ružinsko dviračių nuomos punkte yra apie 300 dviračių. Per sezoną vienas nuomos punktas dviračius išnuomoja vidutiniškai 5 tūkst. žmonių.
Valandai dviračio nuoma kainuoja iki 9 litų. Nuolaidos taikomos, jei transporto priemonę nuomojasi trys ir daugiau žmonių. Suteikiama galimybė dviratį išsinuomoti ir visai dienai. Tokios paslaugos kaina svyruoja nuo 25 iki 35 litų.
"Mūsų nuomos punkte dažniausiai dviračius nuomojasi grupės žmonių, jie dviračius iš anksto užsisako, o savaitgaliais per dieną kartais išnuomojama iki 100 dviračių", – pasakojo S.Ružinskas.
Remontuoja kasdien
Dviratės transporto priemonės gedimo atvejų iškyla nuolat. Šalia S.Ružinsko dviračių nuomos punkto dirba meistras, kurio paslaugos praverčia kiekvieną dieną.
Viename iš nuomos punktų, pradūrus padangą, yra taikomas papildomas 20 litų mokestis, sudaryti ir kitų dviračio gedimų kainynai.
Kai kurie nuomotojai netaiko jokio mokesčio už dviračio gedimą, bet įteikia įrankių rinkinį, kuris padėtų nelaimės atveju tolimesnėje kelionėje.
Kratosi dviračių draudimo
Kad ir kokių saugumo priemonių imasi dviračių nuomotojai, vagysčių ir nuostolių išvengti nepavyksta.
"Kiekvieną sezoną nuo 5 iki 10 dviračių prarandame, nuostoliai siekia iki 10 tūkst. litų. Jei iš kliento dviratį pavagia, tai pagal sutartį nuostolius išsiieškome iš jo, jei dviratį nugvelbia pats klientas, tai ir užstatas nepadeda. Teismai paprastai baigiasi mūsų nenaudai, nes atsakovai dažniausiai neturi jokio turto", – pasakojo S.Ružinskas.
Pasak verslininko, bandoma ieškoti saugiklių, kaip apsaugoti nuomojamą turtą. Imamas mokestis už visą dieną, nuomos punkte paliekamas asmens dokumentas, nes esą šio verslo apdrausti neįmanoma.
"Apmaudu, bet nuomojamų dviračių Lietuvoje nėra galimybės apdrausti, priešingai nei Vakarų Europos valstybėse. Draudikams tai – pernelyg rizikingas dalykas. Bet jie net neieško galimybių tai padaryti, pavyzdžiui, užsienyje yra reikalaujama įsigyti tvirtesnes spynas, ir dviračiai apdraudžiami", – pasakojo dviračių nuoma užsiimantis klaipėdietis.
Per didelė rizika
Draudimo kompanijos atstovė Ingrida Žaltauskaitė teigė, kad yra galimybė dviračius apdrausti su visu namų turtu. Tada, kai jis prapuola, draudimo įmonės atlygina žalą.
Tačiau nuomojamų dviračių draudikai Lietuvoje nedraudžia, esą draudimo kompanija nėra "neišsenkantis pinigų šaltinis".
"Reikia saugoti pačiam savo turtą. O dviračių nuoma yra natūrali verslo rizika. Pavyzdžiui, parduotuvės savininkas turi rūpintis, kad jo prekių neišvogtų, taip ir dviračių nuomos versle. Draudikui to užkrauti negalima", – teigė I.Žaltauskaitė.
Yra buvę atvejų, kai dviračių nuomotojai kreipėsi į draudikus, tačiau šie, apskaičiavę visas rizikas, nustatė tokias įmokas, kad verslininkams neapsimokėjo drausti savo verslo.
Dėl tos pačios priežasties nuo vagysčių nedraudžiami ir nuomojami automobiliai, ne tik dviračiai.
Naujausi komentarai