Pereiti į pagrindinį turinį

„Eko-mokyklos“ dalyviai surinko 5,2 tonos plastiko

2009-10-15 13:57
„Eko-mokyklos“ dalyviai surinko 5,2 tonos plastiko
„Eko-mokyklos“ dalyviai surinko 5,2 tonos plastiko / Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą Klaipėdoje surengtos švietėjiškos ekologijos akcijos „Eko-mokykla“ pamokos moksleiviams paliko ir džiugių įspūdžių, ir vertingos patirties.

Plastiko rūšiavimo skatinimui skirtoje akcijoje, surengtoje įmonės „Specialus autotransportas“, iš viso dalyvavo beveik 10 tūkstančių moksleivių iš 21 mokyklų. Akcijos metu buvo surinkta 5,2 tonos plastiko. 

Šiandien akcijos organizatoriai apdovanojo dvi mokyklas, aktyviausiai įsitraukusias į „Eko-mokyklą“ - E.Balsio menų gimnaziją ir H.Zudermano vidurinę mokyklą. Abiejų mokyklų moksleiviai varžėsi iš paskutiniųjų. H.Zudermano mokyklos auklėtiniai surinko 883 kilogramus, o E.Balsio menų gimnazijos moksleiviai - 869 kilogramus plastiko. Tačiau pagal surinkto plastiko kiekį, tekusį vienam vaikui, į priekį išsiveržė jaunieji menininkai. Čia vienam moksleiviui teko 1,64 kilogramo plastiko, tuo tarpu pas konkurentus - 1,61 kilogramo. 

Nors buvo žadėta apdovanoti vieną mokyklą, visgi nutarta pagrindinį prizą patrigubinti ir apdovanoti trijų pirmų vietų laimėtojus. Dviems minėtoms bei trečiai likusiai Tauralaukio pagrindinei mokyklai įteikti pakvietimai į Vilniuje veikiantį „Vichy“ vandens parką. Likę akcijos dalyviai apdovanoti paguodos prizais. 

„Moksleivių aktyvumas mus labai nustebino ir pradžiugino. Akivaizdu, kad jaunimui ekologinės idėjos ir gyvenimo būdas yra svarbūs. Tikimės, kad „Eko-mokykloje“ įgytas žinias moksleiviais pritaikys ir namuose, perduos artimiesiems“, - sakė „Specialaus autotransporto“ generalinis direktorius Ramūnas Balčiauskas.

R.Balčiauskas priminė, kad kiekvieną dieną Lietuvoje kartu su buitinėmis atliekomis išmetama ir daug plastiko, kuris yra tinkamas antriniam perdirbimui. Plastikui atsidūrus viename konteineryje su kitomis šiukšlėmis, didžioji jo dalis palaidojama sąvartynuose. Nepaisant perdirbimui tinkamų žaliavų antrinio panaudojimo galimybių, jos sudaro apie 30 proc. visų Lietuvos sąvartynuose esančių atliekų. Sąvartynuose kaupiamas neperdirbtas plastikas nesuyra net 500 metų. 

Kad būtų patogiau rūšiuoti tinkamus perdirbti plastikus, jie žymimi sutartiniais ženklais, kurie būna įspausti pakuočių apatinėje dalyje arba dugne. Perdirbti tinka tik tos plastmasinės pakuotės ir gaminiai, kurie yra pažymėti ženklais PET, HDPE, LDPE, PP.

„Eko-mokykla“ - tęstinė akcija, jau ne vienerius metus sulaukianti aktyvaus moksleivių dalyvavimo. Praėjusios vasaros pradžioje „Eko-mokykla“ kvietė rinkti ir rūšiuoti antriniam perdirbimui tinkamas stiklo atliekas. Šios akcijos metu buvo surinktos 68 tonos stiklo. 2008 metų vasarą Vilniuje, Trakų ir Šilutės rajonuose moksleiviai iš viso surinko beveik 100 tonų makulatūros.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų