Permainingi orai koreguoja pievose bei miškuose žmonių tykančių erkių įpročius.
Nors jau buvo laukiama pirmosios erkių aktyvėjimo bangos, tačiau tikėtina, kad dėl netikėtai atvėsusių orų ji „atsiris“ kiek vėliau.
Nacionalinio sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Pečkauskienė paaiškino, kad pirmoji erkių suaktyvėjimo banga atslenka skirtingu metu, priklausomai nuo oro temperatūros.
Dažniausiai šios siurbėlės itin aktyviai maitindavosi nuo gegužės. Pirmosios pabudusios erkės paprastai aptinkamos kai vidutinė paros oro temperatūra siekia daugiau nei 6–7 laipsnius.
„Kadangi dabar turėjome ir 0, ir neigiamą temperatūrą, tai jos vėl po lapais palindo“, – pastebėjo V.Pečkauskienė.
Pašnekovės teigimu, šiemet erkių rasta jau kovo 17-ąją – savaite vėliau nei pernai.
Nors šiuo metu vėsa žmonių sveikatai pavojingas siurbėles ir suginė po lapais, tačiau jos vis dar gyvos ir sveikatos specialistai rekomenduoja pasisaugoti, suskubti pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.
„Kadangi nuo Laimo ligos skiepų nėra, turime pasisaugoti patys – vilkėti šviesius drabužius, stengtis, kad kelnės būtų aptemptos ir sukištos į batus ties čiurna, rankovės turi būti apspaudusios riešą. Reikia dėvėti galvos apdangalą, geriau vaikščioti asfaltuotais takeliais, o ne ant pievų gulėti“, – dėstė V.Pečkauskienė.
2016 m. Klaipėdoje erkiniu encefalitu sirgo 11 žmonių, užfiksuoti ir 23 Laimo ligos atvejai.
Naujausi komentarai