Šią vasarą Gargžduose turistų antplūdis. Vietos gyventojai sako, jog tiek užsieniečių savame mieste dar nėra regėję. Gargždų krašto muziejų pirmosios turistų grupės pradėjo lankyti birželio mėnesį.
Kruiziniais laivais į Klaipėdą atvykstantys turistai tikisi įdomių ekskursijų, atraktyvaus šalies pristatymo, susitikimų su vietos žmonėmis bei unikalių istorijų. Jų lūkesčius puikiai patenkina apsilankymas Gargždų krašto muziejuje. Tai - dalis ekskursijos po Lietuvos kaimus. Vėliau turistai vyksta į Lapių kaimą, kur jie lankosi pirmojo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo gynybos atašė David Holliday sodyboje. Svečiai taip pat susitinka su vietiniais Lapių gyventojais.
Į Gargždus atvežami uostamiesins amerikiečių laivu „Seabourn Pride“ bei anglų laivu „Spirit of Adventure“ atplaukę turistai. Gargžduose, pravažiuojant Kvietinių ir Minijos gatvėmis, jiems pasakojama apie vietinius gyventojus, sodybas, nes Gargždų miestas – viena seniausių istoriniuose šaltiniuose minimų gyvenviečių Lietuvoje.
Prie krašto muziejaus svečius dainomis pasitinka Gargždų kultūros centro buvusių politinių kalinių ir tremtinių choras „Atminties aidai“, vadovaujamas Reginos Česnauskienės. Taip pat į muziejų svetingai pakviečia tautiniu kostiumu pasipuošusi muziejaus vadovė Audra Jankeliūnienė.
Choras ir tremtinių dainos svečiams būna netikėta, maloniai nuteikianti staigmena, todėl jie nekantriai skuba – ką gi pamatys muziejuje?
Gargždų krašto muziejuje lankytojams yra parengta nauja ekspozicija, pasakojanti apie rezistenciją ir tremtį. Ši tema pasirinkta minint Lietuvos gyventojų tremties 70 –ąsias metines. Ekspozicija parengta iš muziejaus filialo Priekulėje – Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus fondų. Parodos autorė – filialo vadovė Sabina Vinciūnienė.
Rengiant ekspoziciją buvo orientuotasi į Vėžaičių seniūniją. Ten veikė Žemaičių apygardos Kardo ir Šatrijos rinktinių partizanai. O tremtis atspindėta nuo jos pradžios 1941 m. iki 1952 m. Žmonės iš 31 Vėžaičių apylinkių kaimo buvo išvežti į Krasnojarsko kraštą. Visa tai turistams papasakoja gidai, o apžiūrėję vaizdinę medžiagą: nuotraukas, žemėlapius, dokumentus, išlikusius buvusių tremtinių daiktus, svečiai pakviečiami į muziejaus kiemą. Čia dar kartą pasiklauso choro „Atminties aidai“ jausmingai dainuojamų dainų, išgirsta choristų šeimų istorijas, pabendrauja su tautodailininkais, įsigyja jų darbų.
Anot Gargždų krašto muziejaus direktorės A. Jankeliūnienės, susitikimas su tremtinių choru svečiams palieka neišdildomą įspūdį.
Naujausi komentarai