"Pūstelėjęs vėjelis atplukdė gintarų. Tačiau labai nedaug. Apskritai kalbant, šie metai – prastoki", – su jaučiamu nusivylimu kalbėjo gintaro žvejys ir gidas Igoris Osnačius.
Klaipėdiečio žodžiais, po užpernai praūžusio uragano Feliksas buvo išgaudytas visas gintaras.
"Užtat šiemet situacija – prastesnė. Nieko nebeliko. Ir tokių galingų audrų kaip Feliksas nėra. Nuėjau prie molo, pastovėjau, kelis gabalėlius pagavau ir tai gerai", – skėsčiojo rankomis pašnekovas.
Nuėjau prie molo, pastovėjau, kelis gabalėlius pagavau ir tai gerai.
Daugiausia miestiečiai jūros aukso ieško vietos paplūdimiuose: ruože nuo Olando Kepurės iki Pirmosios Melnragės. Pasitaiko ir tokių entuziastų, kurie įbridę į vandenį praleidžia visą dieną.
Pasak I.Osnačiaus, oro temperatūrai keičiantis iš pliusinės į minusinę, gintarų pasirodo daugiausia.
Entuziastus pakrantėse galima pamatyti įvairiu paros laiku. Tačiau kol kas ieškotojai ypatingai stambių gintaro gabalų neranda.
Apsiginklavę specialiais graibštais ir atspariomis vėjui striukėmis gintarautojai lieka kantrūs. Daugumai tai – hobis, o ne pragyvenimo šaltinis.
Į jūrą iki pusės įbridę ilgais guminiais batais ir rankose laikydami prie koto pritvirtintus lanko formos tinklus klaipėdiečiai juokavo, kad nuo gintaro jau lūžta lentynos, todėl renka juos tikrai ne namams papuošti. Esą džiugina pats procesas.
Žemyninėje dalyje Melnragėje, akmenuotame paplūdimyje prie Olando Kepurės ar Karklėje tikimybė rasti gintaro yra didžiausia, tačiau rinkėjai paprastai nelabai linkę atvirauti apie savo radinius.
Naujausi komentarai