Stendus išvartė karvės?
Antkopčio kaime ryšys toks prastas, kad trumpąsias žinutes gyventojai gauna tik po pusės dienos. Tačiau vietiniai vis tiek priešinasi bendrovės „Tele2“ bokšto statybai.
Per pastarąjį surašymą fiksuota, kad kaime gyveno 114 žmonių, čia įsikūrusios 45 sodybos.
Peticiją dėl mobiliojo ryšio bokšto statybos pasirašė tik šiek tiek daugiau nei pusšimtis gyventojų.
Nepatenkintieji bokšto kaimynyste susirinko į piketą Gargžduose.
Gyventojai aiškino, esą bendrovė tinkamai jų neinformavo apie plėtros planus.
„Nebuvome žmoniškai informuoti, tuo metu šalyje buvo paskelbtas karantinas. Aišku, bendrovė formalumus atliko. Buvo atvažiavęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, vyko nuotolinis susitikimas, bet bendrovė vis tiek sako, kad jie statys bokštą. Jie esą teisūs“, – piktinosi vietos gyventojas Giedrius.
Vis dėlto informaciniai stendai kaime buvo pastatyti. Tik bėda ta, kad jie nuvirto. Kažkas aiškino, kad juos nuvertė vėjas, kiti gyventojai kalbėjo, kad stendus išvertė vietos ūkininko galvijai.
Mes nenorime.
Nenori žiūrėti į anteną
Patys gyventojai nereiškė jokio susidomėjimo projektu, kai tam buvo numatytas laikas. Tačiau prasidėjus bokšto statyboms, ėmėsi piketų.
„Mes nenorime. Čia yra Veiviržo ichtiologinis draustinis. Iki artimiausios sodybos – 70 metrų. Bokštas bus kaimo vidury. Visas kaimas jį matys dieną ir naktį. Buvo alternatyvų, galėjo statyti už kaimo. Mes nesame prieš technologijas, bet bokšto nenorime. Ne, mes 5G ryšio nebijome, čia bus 4G ryšys“, – aiškino vietos gyventojas.
Bokšto statyba suplanuota vietos gyventojos sklype, kuri davė leidimą statyti įrenginį privačioje nuosavybėje, sudarė sutartį su bendrove.
„Dabar jau bendrovė aiškina, kad bendruomenei ir jos projektams duos penkis tūkstančius eurų. Nenorime mes tų pinigų. Mums svarbiausia – mūsų kaimo gamtovaizdis. Nenorime šios antenos“, – aiškino kaimo gyventojas.
Investavo ženklias sumas
Įmonės „Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene Asta Buitkutė paaiškino, kad informacija apie projektą ir numatytą susirinkimą buvo viešai skelbiama Klaipėdos rajono savivaldybės interneto puslapyje.
„Taip pat informacija buvo ir stende, kuris buvo matomas gyventojams, greta planuojamos statinio vietos Antkopčio kaime. Dėl tuometinės ekstremalios situacijos ir karantino ribojimų visuomenės supažindinimo su projektiniais pasiūlymais susirinkimas įvyko 2021 m. lapkričio 9 d. nuotoliniu būdu. Nė vienas bendruomenės atstovas jame nepasirodė“, – akcentavo įmonės atstovė.
Pretenzijų ir pasiūlymų dėl minėto techninio projekto per visą viešojo svarstymo procedūros laikotarpį taip pat nebuvo gauta.
„Kadangi visus reikalavimus atitinkančio bokšto statybos vyksta skaidriai, per šį laikotarpį jos jau yra gerokai pasistūmėjusios, atliktos reikšmingos investicijos, koreguoti bokšto įrengimo vietos nėra planuojama“, – patikino A. Buitkutė.
Tokia situacija, su kokia susiduriame šį kartą, mūsų veikloje yra itin reta.
Kompanija „Tele2“ priminė, kad yra numačiusi kelis galimus bendradarbiavimo su bendruomene scenarijus, tarp kurių – galimybė prisidėti prie bendruomenei svarbių projektų įgyvendinimo.
„Esame atviri pačių gyventojų pasiūlymams – kvietėme bendruomenę išsakyti savo turimus poreikius, įvardinti projektus, kurie padėtų pagerinti jų gyvenimo, laisvalaikio leidimo kokybę ar spręstų kitas aktualias problemas“, – apie siūlymus bendruomenei pasakojo A. Buitkutė.
Naujos bazinės stoties vieta pasirinkta ne atsitiktinai. Apie šioje vietoje prastą ryšį užsimena ir patys gyventojai.
„Prieš tai, kaip ir visuomet, pirmiausia išbandėme ir kitas priemones – įvertinome, ar užtektų padidinti jau esamų, aplinkinių mobiliojo ryšio bazinių stočių talpą, tačiau toks sprendimas nebūtų buvęs pakankamas“, – konstatavo įmonės atstovė.
Užtikrins ryšį magistralėje
Antkoptyje suplanuota bazinė ryšio stotis padės užtikrinti gerą ryšį magistralėje Vilnius–Klaipėda ir aplinkinėse gyvenvietėse.
„Į „Tele2“ kreipėsi tik vienos gyvenvietės bendruomenės atstovai, todėl, mūsų vertinimu, kiti vartotojai supranta šio objekto kuriamą vertę jų gyvenamosiose apylinkėse. Suplanuotas bokštas atitinka visus tokiam statiniui keliamus reikalavimus – tarp jų ir aukštingumo. Neinvestuotume į perteklinio aukštingumo statinį, tačiau tam, kad statinys atliktų savo funkciją, jis turi atitikti tam tikrą aukštingumą bei kitus techninius sprendimus“, – teigė A. Buitkutė.
60 metrų – tai standartinis telekomunikacijų bokšto aukštis kaimiškose vietovėse.
Nuo planuojamo bokšto iki artimiausio pastato yra apie 80 metrų, kiti pastatai yra išsidėstę apie 180 metrų atstumu arba dar toliau.
„Prašymai gerinti ryšį, diegti papildomus sprendimus yra gerokai dažnesni už gyventojų pasipiktinimą. Tokia situacija, su kokia susiduriame šį kartą, mūsų veikloje yra itin reta“, – apgailestavo įmonės atstovė.
Naujausi komentarai