Pandemija nesustabdys
„Tema gimė paprastai – galvojant apie šiuos ir praėjusius metus, kai pandeminiai suvaržymai iš mūsų atėmė daug galimybių. Bendrauti, eiti į koncertus, stebėti spektaklius ir daugybę kitų renginių. Pasiilgto miesto istorijos sugrįžta kartu su pasiilgta Klaipėda, kurią galbūt aplankome kartą per metus grįždami per Jūros šventę“, – paaiškino „Klaipėdos švenčių“ komunikacijos koordinatorė Živilė Putnienė.
Miestiečiai ir svečiai keliaudami pagal žemėlapį galės klausytis istorijų apie miestą.
Jūros šventę planuojama organizuoti jau be pandeminių ribojimų. Tačiau ruošiamasi ir blogesniam scenarijui.
„Jei ribojimai išliks, bus pokyčių. Kad žmonės ateitų saugiai. Šventės teritoriją stengsimės riboti atitvarais. Pavyzdžiui, į didžiąją sceną Kruizinių laivų terminale patekti būtų galima tik su galimybių pasu“, – paaiškino naujasis „Klaipėdos švenčių“ direktorius Liutauras Galinis.
Ieškosime Jūratės.
Kad pandemijos nevalia nepaisyti, pabrėžė ir Klaipėdos meras.
„Nenoriu būt nepopuliarus, deja, tenka nepamiršti laikmečio, kuriame gyvename. Šiandien esame be kaukių. Neabejoju, kad Jūros šventėje taip pat būsime be jų. Tikiu, kad atstumai tarp žmonių nebebus matuojami centimetrais. Bet tuo pat metu neturėtume pamiršti, kad švęsdami neturime prarasti tam tikro atsakomybės jausmo“, – kalbėjo Vytautas Grubliauskas.
Eisena ilgės
Šventės organizatoriai labiausiai džiaugiasi, kad šiemet grįžta tradicinė eisena.
„Labai gaila, kad pernai ji neįvyko. Šiemet ji bus. Kviečiame daug Klaipėdoje besidarbuojančių įmonių. Siūlome nedaryti didžiulių konstrukcijų, nes reikės tiltą pereiti. Pasitelksime visas įmones, kad generuotų daug triukšmo, dūmų ir dulkių“, – žadėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Apie 500 žingsnių ilgesnė eisena šiemet vyks kiek kitu maršrutu. Kad mažiau trukdytų eismui, dalyviai šįkart rikiuosis Klaipėdos universiteto alėjoje, o ne J.Janonio gatvėje. Tačiau toliau bus žygiuojama įprastai – Herkaus Manto gatve.
Koncertams – dvi scenos
Nuo liepos 23 d., penktadienio, planuojami koncertai – Kruizinių laivų terminale ir Teatro aikštėje.
Šią pirmąją šventės dieną bus galima išgirsti šiemet „Eurovizijos“ konkurse Lietuvai atstovavusią grupę „The Roop“, alternatyvios muzikos atlikėjus iš Vilniaus „Sisters on wire“ ir Kastytį Kerbedį.
„Tai turbūt pats jūriškiausias atlikėjo vardas šių metų programoje. Ieškosime Jūratės“, – juokavo meras V.Grubliauskas.
To paties penktadienio vakare taip pat bus šaudomi fejerverkai.
„O šeštadienį – Giedrės Kilčiauskienės, Donato Montvydo pasirodymai. Vakarą vainikuos Marijonas Mikutavičius“, – vardijo „Klaipėdos švenčių“ komunikacijos koordinatorė Živilė Putnienė.
Teatro aikštėje taip pat vyks ne tokie triukšmingi koncertai – žemaitiškai dainuojančios Austėjos, Gabrieliaus Vagelio, Jurijaus Veklenkos bei kitų pasirodymai.
Piliavietėje įsikurs kino skveras. Danės, Turgaus ir Tiltų gatvėse atsidarys mugė.
Atplauks burlaivių
Šiemet Jūros šventę papuoš ir burlaiviai.
„Labai tikiuosi, kad susirinks flotilė. Bent jau kolegos lenkai sakė, jog nori visi dalyvauti. Tai būtų visai nemenkas laivynas – apie 30 laivų“, – teigė jūrinių projektų koordinatorė Violeta Ulevičienė.
Tarptautinė burlaivių regata „The Tall Ships Races 2021“ turėjo vykti birželio 30-ąją. Tačiau dėl COVID-19 pandemijos ji buvo atšaukta.
Vietoj jos Klaipėda su Talino ir Ščecino uostais organizuoja „Baltic Regatta 2021“. Laivai Klaipėdą turėtų pasiekti per Jūros šventę – liepos 23–25 d.
Prieš pat Jūros šventę „Lietuvos bankas“ išleidžia proginę monetą. 2,5 tūkst. sidabrinių monetų kolekcininkams bus parduodama po 61 eurą.
„Penkių ir pusantro euro nominalų. Jubiliejinė moneta bus papuošta Baltijos jūros brangakmeniu – gintaru. Moneta išraižyta jūros šventės ir Klaipėdos simbolika. Švyturys, Neptūnas, tinklai, žuvys“, – pasakojo Ž.Putnienė.
Naujausi komentarai