Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Maslauskienė pasakojo, kad prevencines akcijas ugniagesiai vykdo ištisus metus, tačiau masinės, kai lankomasi gyventojų būstuose, vyksta du kartus per metus.
„Tokia prevencinė akcija vykdoma jau ne vienerius metus. Akcijos yra atliekamos ištisus metus, tačiau stengiamės kartą ar du per metus surengti, kaip sakome, masinę akciją. Vieną panašaus pobūdžio turėjome pavasarį, o kitą dabar – spalio 15–17 d. Esame pasirengę planą pagal teritorijas, kad nuvyktume į vietas, kur kyla daugiausia gaisrų, kur yra buvę kokių nors atvejų, kai buvo likęs žingsnelis iki nelaimės“, – sakė A. Maslauskienė.
Šia akcija siekiama atkreipti dėmesį į saugios aplinkos kūrimą. Tad vykstama ir į tuos kvartalus, daugiabučius arba individualius namus, kur gaisro ar kitų nelaimių atvejų pasitaiko dažniau.
Pastebima, kad gaisrai dažniau vyksta tose vietose, kur gyvena mažiau socialinių įgūdžių turintys asmenys.
„Jeigu gyventojai įsileidžia, mes noriai pasidaliname rekomendacijomis, patarimais, kaip išvengti gaisrų, ką daryti, jei kilo gaisras“, – tikino pašnekovė.
Anot jos, dabar klaipėdiečiams ypač aktuali dūmtraukių, kaminų, židinių, krosnių priežiūra, šildymo įrenginiai, kiti buitiniai prietaisai ir jų priežiūra.
Ugniagesiams susitikimuose su klaipėdiečiais talkina ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotojai, šie žmonėms siūlo savo paslaugas.
Naujausi komentarai