Pereiti į pagrindinį turinį

Interjero dizainerė ėmėsi grožio verslo

2014-03-12 17:55

Klaipėdietė Neringa Stravinskaitė – interjero dizainerė. Kurį laiką ji sėkmingai tuo vertėsi. Tačiau moteris labai seniai puoselėjo svajonę įkurti grožio saloną ir tai pagaliau įgyvendino. Salonas uostamiestyje veikia jau tris mėnesius. Savarankiško verslo pradžios sunkumai klaipėdietės nuo to kol kas neatgrasė.

N. Stravinskaitė
N. Stravinskaitė / Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdietė Neringa Stravinskaitė – interjero dizainerė. Kurį laiką ji sėkmingai tuo vertėsi. Tačiau moteris labai seniai puoselėjo svajonę įkurti grožio saloną ir tai pagaliau įgyvendino. Salonas uostamiestyje veikia jau tris mėnesius. Savarankiško verslo pradžios sunkumai klaipėdietės nuo to kol kas neatgrasė.

Išsipildė sena svajonė

Dizainerė pasakojo, kad jai teko suprojektuoti kelis interjerus uostamiesčio grožio salonams. Tačiau jai pačiai mintis užsiimti grožio verslu kirbėjo labai seniai.

"Kažkada net svajojau studijuoti mediciną, bet pasirinkau dizainą. Turiu draugę kosmetologę, su ja vis pasišnekučiuodavau apie tai. Ji mane mėgino įkalbėti imtis daryti makiažą. Negaliu sakyti, kad tai buvo įsiūlyta prieš mano valią. Man tai buvo visada įdomu", – grožio verslo užuomazgas prisiminė klaipėdietė.

Neringa teigia, kad iš pradžių dar abejojo, ar ji gali to imtis. Juk tam darbui reikia tiek mokytis, reikia tiek daug žinių.

Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, kuo daugiau giliniesi, tuo daugiau įgūdžių ir mokėjimų reikia.

"Interjero dizainas – irgi perspektyvus, aš jo visiškai neatsisakiau ir dabar turiu vieną projektą. Vis dėlto vizažisto darbas su dizainu labai siejasi. Veidą irgi reikia sumodeliuoti. Man kiekvienas naujas veidas – kaip nauja drobė", – neslėpė moteris.

Tačiau žmogui vienam imtis bet kokio naujo sumanymo, pasak Neringos, yra labai sunku.

Moteris džiaugėsi, kad šias pastangas labai palaiko jos sutuoktinis, su kuriuo galima pasitarti visais verslo klausimais.

Pradžiai – apvalios sumos

Moteris neslėpė, kad investicijos verslo pradžiai siekė dešimtis tūkstančių litų. Tačiau realiai tam reikėjo dešimteriopai daugiau pinigų.

Bet verslininkė teigia sugebėjusi išsisukti skirdama mažesnes investicijas. Ji tikisi, kad visa tai turėtų atsipirkti per pustrečių metų.

Neringa įsitikinusi, kad nemažai ir sutaupė, nes nereikėjo samdyti interjero dizainerio. Salono patalpas moteris įsirengė pati savo rankomis.

Pati parinko vidaus apdailos medžiagas, baldus, pati ėmėsi remonto darbų.

Pasak klaipėdietės, kai biudžetas ribotas, tada "įsijungia fantazija".

"Tai – pirmas mano savarankiškas verslas. Visą laiką dirbau kažkam kitam. Pagalvojau, kiekgi galima? Dabar auginu du mažus vaikus, reikia susiimti ir pradėti dirbti sau. Taip atsitiko, kad vienai pažįstamai projektavau grožio salono interjerą ir ten liko vienas laisvas mažytis kabinetas, tad man pasiūlė ten daryti, ką noriu", – prisiminė Neringa.

Moteris pasakojo, kad pamėgino daryti masažus, tačiau su salono savininke "susidirbti" nepavyko.

Todėl Neringa nusprendė išsinuomoti patalpas ir pati įkurti savo grožio saloną.

N.Stravinskaitė užsirašė į kosmetologų mokymo kursus, kurie irgi kainavo nepigiai. Investicijos į žinias – brangus malonumas, bet, pasak N.Stravinskaitės, be šito neišsiversi.

Savotiškas klubas

"Ryžausi žingsniui: viską nusprendžiau daryti pati, labai tikiuosi, kad pamažu įsibėgėsime, nes pradžioje darbo visada labai daug. Siekiu sukurti ramybės ir atsipalaidavimo oazę klientams, savotišką klubą, kuriame galima pailsėti, atsigauti nuo kasdienės rutinos, atsipalaiduoti", – teigė moteris.

Paklausta, kodėl žmonės turėtų eiti į grožio salonus, klaipėdietė pabrėžė, kad ne visas procedūras galima atlikti namuose.

"Namie galima pasidaryti pilingą, tai yra giluminį odos valymą specialiomis priemonėmis, užsitepti gydomąją veido kaukę, bet masažo pačiam pasidaryti nepavyks. Be to, reikia atitrūkti nuo namų, nuo įprastos buities, pailsėti. Juk į tokį saloną galima ateiti ir su drauge, atlikti reikiamas grožio procedūras, tuo pat metu ir pabendrauti, kavos atsigerti", – tikino N.Stravinskaitė.

Pasak Neringos, tiek vyrams, tiek moterims svarbu bent retkarčiais atsipalaiduoti ir gauti kokybiškų grožio paslaugų.

Greitos sėkmės nesitiki

Kosmetologų ir vizažistų profesija pastaruoju metu labai populiari, daugybė merginų kasmet baigia specialius mokslus ir imasi šio verslo.

Regis, šita verslo niša jau užpildyta, tačiau grožio specialistams vietos vis dar atsiranda.

"Suprantama, klientų galėtų būti ir daugiau. Bet savo grožio saloną atidariau tik prieš keletą mėnesių, taigi greitos sėkmės nesitikiu. Šiame versle tai – tik pirmieji mano žingsniai. Tačiau kai klientas išeina patenkintas, rekomenduoja mano saloną kitam ir pats vėl sugrįžta, vadinasi, viską darau teisingai. Tai labai paskatina ir įkvepia pasitikėjimo", – įsitikinusi klaipėdietė.

N.Stravinskaitė nėra tik grožio salono savininkė, bet ji pati dirba ir kosmetologe, atlieka grožio ir atpalaiduojančias procedūras, makiažą.

Žmonės dažnai grįžta į Neringos grožio saloną. Moteris mano, kad tai labai daug priklauso nuo asmens, suteikiančio tas paslaugas. Sugebėjimas bendrauti galbūt net svarbesnis nei profesionalumas.

"Turi sutapti labai daug dalykų. Gali būti, kad vienam klientui labai patiks ir salonas, ir meistras, kitam žmogui tai gali būti visiškai nepriimtina. Patys klientai tuos dalykus atsirenka. Manyčiau, kad jų turi būti įvairių ir daug", – tvirtino moteris.

Klaipėdoje yra labai jau nemažai grožio salonų, bet jei jie išsitenka rinkoje, vadinasi, tiek jų ir reikia.

Ateina ir vyrai

N.Stravinskaitė neabejoja, kad nėra moterų, kurios nenorėtų būti gražios, žinoma, ne visos gali sau leisti tokius malonumus.

Tačiau esą yra tokių paslaugų, kurios prieinamos ir mažesnes pajamas turintiems žmonėms.

"Į mūsų grožio saloną ateina ir vyrų, vis dėlto dažniausiai ne savo iniciatyva, o jų mylimos moterys jiems kokia nors proga padovanoja kvietimą, dažniausiai, pavyzdžiui, karštų akmenų ar atpalaiduojančiam masažui, bet ne veido grožio procedūroms", – pasakojo N.Stravinskaitė.

"Esu naujokė, nelabai dar ištyriau tą rinką. Tačiau pradėdama savo verslą, žinojau, kad reikės savarankiškai mokėti nemažus mokesčius, kad pradžia bus nelengva, kad nemenką laiko dalį atims įvairiausių privalomų dokumentų tvarkymas, nors labai norėčiau dirbti tik tiesioginį savo darbą. Ateityje, manau, teks samdyti buhalterę", – dėstė moteris.

Ateities planai

N.Stravinskaitė teigia jau pastebėjusi, ko Klaipėdoje dar trūksta grožio srityje.

Todėl moteris planuoja po kurio laiko įsigyti įvairių kosmetinių aparatų, kuriais galima bus atlikti procedūras, naikinančias raukšles.

Tokiu aparatu efektas pasiekiamas greitai ir iš karto, ko rankomis masažuojant padaryti neįmanoma.

Neringa mano, jog reikėtų įsigyti ir kūno riebalus deginantį aparatą. Ši įranga yra brangi.

Moteris įsitikinusi, kad reikia klientams pasiūlyti kuo daugiau ir įvairesnių paslaugų. O tokių kosmetinių aparatų Klaipėdoje nėra daug ir tai esą yra perspektyvu.

Nors Neringos grožio salonas iškabos dar neturi, bet klientai ją kažkaip suranda.

Savarankiškam verslui pasiryžusi moteris tai vertina kaip gerą ženklą, – kol kas ji viską daro teisingai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų