Egzaminą stingdančiu šalčiu vamzdynai uostamiestyje beveik išlaikė. Kol kas įvyko tik kelios vandentiekio avarijos. Tačiau baiminamasi, kad daugiau rūpesčių gali kilti, kai prasidės atlydys, ir ims judėti gruntas.
Įmonės „Klaipėdos vanduo“ dispečerinės darbuotoja pasakojo, kad pastarosiomis dienomis užfiksuotos trys avarijos, kurias, kaip spėjama, sukėlė šaltis. Dvi – užvakar ir viena – vakar.
Dviejose vietose – S.Nėries gatvėje prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir ties Žalgirio gatvės 11 namu – laukiama, kol specialia įranga bus nustatyta konkreti trūkimo vieta, o tada prasidės kasimo darbai. Tiesa, iš pradžių dar turi atslūgti šaltis.
Esant neigiamai oro temperatūrai, išbėgęs vanduo iš karto stingsta. Laimei, vartotojams vandens tiekimas nėra sutrikęs.
Šilumos tiekėjams šaltis bėdų dar nepridarė. Tačiau įmonės „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo tarnybos vadovas Arūnas Smaguris pabrėžė, kad tokie orai yra pavojingi.
„Lauke šalta, o vamzdžiuose termofikacinio vandens temperatūra būna daugiau nei 100 laipsnių. Temperatūrų skirtumas – didelis. Vamzdžiai nuo nuo karščio plečiasi, o nuo šalčio traukiasi. Silpnesnės vietos ir trūksta. Be to, termofikacinis vanduo taip pat būna nevienodos temperatūros“, – aiškino vadovas.
Išvengti avarijų, anot A.Smagurio, labiausiai padeda trasų rekonstrukcija. Ne veltui šiltuoju metų laiku atliekami ir hidrauliniai bandymai. Jų metu išryškėja silpnosios vietos, kurios būna remontuojamos.
„Viską stengiamės sutvarkyti vasarą, kad žiemą nekiltų bėdų“, – pabrėžė vadovas.
Daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūrinčios įmonės direktorius Jonas Kondratas taip tvirtino, jog didelių problemų nėra.
„Daugiau bėdų gali kilti, prasidėjus atlydžiui. Tada išryškėja pagrindinės bėdos. Vamzdžiai traukiasi, juda gruntas“, – komentavo direktorius.
Pasak J.Kondrato, problemų nekilo ir dėl užšalusių vamzdžių daugiabučiuose namuose.
„Pasikeitė laikai. Dabar gyventojai labiau rūpinasi. Problemoms užkirsti kelią stengiasi ir administratoriai. Negaliu pasakyti, kad viskas yra gerai. Pasitaiko namų, kuriuose reikia remontuoti vamzdynus, tačiau tragedijos nėra. Tos vietos, kurios galėjo bijoti šalčio, seniai sutvarkytos“, – pabrėžė direktorius.
Naujausi komentarai