Klaipėda šį kartą nusprendė ne pirkti greičio matuoklius, o nuomotis. Konkursą šiai paslaugai laimėjo įmonė „Technologinių paslaugų sprendimai“.
Pagal sutartį, bendrovė įsipareigojo per tris mėnesius sumontuoti matuoklius. Jie, beje, jau stovi numatytose vietose, tačiau gali būti, kad greitį šie įrenginiai ims matuoti tik spalį.
Vieno matuoklio kaina – arti 98 tūkst. eurų. Iš viso savivaldybė buvo numačiusi dviejų radarų nuomai skirti 200 tūkst. eurų, tad išleista keliais tūkstančiais mažiau.
Eismo radarų nuomos ir techninės priežiūros paslaugos turi būti teikiamos 33 mėnesius.
Klaipėdiečiai, įžūliai laigantys pro šiuos radarus, susiginčijo, ar jie iš viso matuoja greitį.
Daugelis vairuotojų tvirtino, kad tai – muliažai ir nieko jie nematuoja.
Tačiau atsirado liudijančių, kad matuokliai veiks, nes į juose sumontuotą įrangą reaguoja antiradarai, kuriuos kai kurie vairuotojai vežiojasi mašinose.
„Reikia laikytis Kelių eismo taisyklių ir nereikės bijoti baudų“, – patarė Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis.
Marius Poimanskis. Vytauto Petriko nuotr.
Kai kurie klaipėdiečiai aiškino, kad muliažą nuo tikro matuoklio galima atskirti pagal stovą, ant kurio jis sumontuotas, ir elektros spintą, esančią apačioje.
Reikia laikytis Kelių eismo taisyklių ir nereikės bijoti baudų.
„Čia pastatyti nauji matuokliai. Juos sumontavo įmonė, tačiau kol kas derinamas šių įrenginių įjungimas į policijos sistemą. Kai valstybinė įstaiga bendrauja su kita valstybine įstaiga, viskas ilgai užtrunka. Ir patį sistemų suderinimo procesą galima pradėti tik tada, kai daiktas fiziškai jau būna pastatytas“, – patikino M. Poimanskis.
Kai baigsis sistemų derinimas, bus atlikta metrologinė patikra, atsiras ir kelio ženklai. Tada matuokliai pradės matuoti greitį.
„Prognozuoju, kad be rugsėjo pabaigos ir spalio pradžios jie nepradės veikti“, – svarstė M. Poimanskis.
Iš viso Klaipėdoje yra septyni radarai, kai pradės veikti šie du, mieste greitį matuos devyni matuokliai.
Naujausi komentarai