Kaip teigė „Klaipėdos vandens“ Klientų aptarnavimo departamento direktorė Dovilė Kozlovienė, žiemą dėl temperatūros pokyčių visada padaugėja avarijų.
„Vien dėl skaitiklių užšalimo ir jų pakeitimo į naujus kasmet kreipiasi apie pusantro šimto Klaipėdos miesto bei rajono gyventojų. Todėl tikrai norėčiau paraginti tiek daugiabučių, tiek privačių namų gyventojus iš anksto pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgais, nes laiku įgyvendintos prevencinės priemonės padės apsisaugoti nuo nemalonių siurprizų bei papildomų išlaidų“, – sakė D. Kozlovienė.
Vandens apskaitos mazgo patalpų temperatūra privalo būti ne žemesnė nei +5 °C, todėl ypač svarbu apsaugoti vandens skaitiklius, kurie yra rūsiuose, garažuose ar kitose nešildomose patalpose, nes čia temperatūra gali greitai nukristi žemiau nulio. Štai keletas paprastų, bet efektyvių priemonių:
• gerai užsandarinkite langus ir duris;
• vamzdžius ir skaitiklius apvyniokite termoizoliacinėmis, t. y. šilumą sulaikančiomis medžiagomis;
• nepamirškite reguliariai patikrinti skaitiklių būklės. Jei pastebėjote užšalimo požymių, tokių kaip ledo sankaupos aplink skaitiklį, deformuotą skaitiklį, pro skaitiklio korpusą lašantį vandenį ar sulėtėjusį vandens tekėjimą, nedelsdami kreipkitės į „Klaipėdos vandens“ specialistus.
Beje, imtis priemonių reikia ir dar tik besistatantiems naujus namus, kuriuose jau įrengtas vamzdynas. Kaip rodo praktika, pasitaiko situacijų, kai juose užšąla vamzdynai, nes jie dar nebuvo tinkamai apšildyti bei paruošti žiemai.
Tinkamai rūpindamiesi vamzdynu ir vandens skaitikliais galite išvengti gedimų ir papildomų išlaidų, kurios tenka namų gyventojams ar būstus administruojančioms bendrijoms.
„Klaipėdos vanduo“ taip pat iš anksto ruošiasi žiemos sezonui. Daugiausia avarijų kyla, kai termometrų stulpeliai ilgesnį laiką rodo žemesnę nei -15 °C ir staiga atšyla, nes tuomet dėl grunto poveikio sutrūkinėja vamzdynai. Dėl to įmonė nuolat peržiūri avarinių tarnybų darbuotojų skaičių, kad iškilus problemai būtų galima reaguoti operatyviai.
Naujausi komentarai